TITULA ZA SRBINA: Kecmanović osvojio Merilend

Ređa uspehe

Najbolji teniski junior Srbije, 16-godišnji Miomir Kecmanović, podigao je pobednički pehar na jednom od najjačih juniorskih turnira na svetu, G1 kategorije u Merilendu.

Kecmanović je na ovom takmičenju bio postavljen za drugog nosioca i opravdao naziv jednog od glavnih favotira za titulu. Do finala naš mladi as nije izgubio ni set, u polufinalu "Princ Džordž" juniorskog šampionata za igrače do 18 godina, savladao je trećeg nosioca ovog takmičenja, Egipćanina Jusufa Hosama 6:1, 6:2.Finalni meč Kecmanović je trebao da odigra sa Amerikancem, 16. nosiocem Oliverom Krafordom koji je zbog povrede predao ovaj susret.Miomiru Kecmanoviću je trofej osvojen u Merilendu, posle Oranž Boula, druga najveća juniorska titula u karijeri, a došla je uoči samog početka juniorskog grend slem turnira u Njujorku, Otvorenog prvenstva SAD.Miomir trenutno zauzima 11. mesto na ITF listi, a kada se upišu poeni iz Merilenda naš mladi as će biti rangiran oko 7. mesta. Njegov najbolji rang do sada bila je 4. pozicija na svetu, u martu 2016.