(VIDEO) ĐOKOVIĆ BEZ POLUFINALA AKAPULKA: Kirjos servisima do pobede nad Novakom

ATP Akapulko

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u polufinale turnira u Akapulku.

Đokovića je u prvom međusobnom duelu savladao 17. igrač sveta Australijanac Nik Kirjos sa 2:0 (7:6(9), 7:5).

Meč je trajao 107 minuta.

Kirjos je sjajno servirao u meču i napravio čak 25 as servisa, naspram dva Novakova.

Australijanac će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Sema Kverija.

U ostalim mečevima, Hrvat Marin Čilić pobedio je Amerikanca Stiva Džonsona, a Španac Rafael Nadal pobedio je japanskog tenisera Jošito Nišioka sa 2:0 u setovima.

Turnir u Akapulku igra se za nagradni fond od 1.491.310 dolara.

2. SET

5:7 - Pravi kolaps za Đokovića u poslednjem gemu u meču. Bez osvojenog poena na svoj servis za poraz u ovom meču.

5:6 - Neverovatan je Australijanac, 25. asom u meču rešio je gem u kome je osvojio sve poene.

5:5 - Sjajnim bekhend vinerom Đoković je završio gem u kome je napravio drugu duplu servis grešku u meču i u kome je izgubio samo taj jedan poen.

4:5 - Neverovatan je Australijanac na servisu. Novim asom je završio gem u kome nije izgubio nijedan poen, pre svega zahvaljujući sjajnim servisima.

4:4 - Bez izgubljenog poena Đoković stiže do novog izjednačenja.

3:4 - Gotovo redovno na servis Kirjosa Đoković osvoji dva poena, ali nikako da dođe do brejk lopte. Tako je bilo i u ovom gemu.

3:3 - Dva sjajna servisa i jedan dobar napad u trenutku kada je Kirjos izašao na mrežu, bili su dovoljni za gem u kome je Novak izgubio jedan poen.

2:3 - Đoković je sjajnim napadom prinudio rivala na grešku za 30:30, ali je zatim usledio novi sjajan servis Kirjosa. U poslednjem poenu u gemu Đoković je poslao lopticu u mrežu.

2:2 - Nešto lakši gem za srpskog tenisera. Izgubio je jedan poen, a servis vinerom stigao do drugog gema u drugom setu. Đoković je u dosadašnjem delu meča napravio osam neiznuđenih grešaka, a Kirjos 11.

1:2 - Australijanac je neverovatan na servisu. Odservirao je i 18. as u meču za novo vođstvo u gemovima.

1:1 - Mučio se Đoković u prvom gemu u kome je servirao u drugom setu, ali na kraju stigao do izjednačenja.

0:1 - Australijanac je prvi servirao u drugom setu i poveo sa 1:0.

1. SET

Đoković je propustio jednu brejk šansu u ovom setu, a zanimljivo je da je Kirjos dobio set bez ijedne brejk šanse.

Kirjos je posle tačno sat vremena igre dobio prvi set sa 7:6. U taj-brejku je bilo 11:9. Kirjos je odservirao čak 16 as udaraca, a iskoristio je četvrtu set loptu.