NOLE 007 Sjajan start Đokovića: Srpski teniser u odbranu Melburna krenuo pobedom nad Verdaskom VIDEO

Srbin furiozan

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo na Australijan openu pošto je slavio protiv španskog tenisera Fernanda Verdaska sa 3:0 (6:1, 7:6, 6:2).

Đoković je tokom celog meča bio bolji, izdržljivi, dok sa druge strane Fernando Verdasko nije bio ni nalik onom teniseru koji je na prethondom turniru namučio srpskog predstavnika.

Novak je prvi set završio furiozno, nametnuo je svoj ritam i nije davao mnogo prilika Verdasku da se pokaže.

Za razliku od prvog, drugi set je bio potpuno druga priča. Španac se 'probudio', uhvatio ritam, nametnuo svoj stil igre i 'mučio' Đokovića. Međutim, u odlučujućim momentima Nole je imao više koncentracije te je i ovaj set završio u svoju korist.

I u trećem setu Novak je nastavio sa solidnom igrom, krenuo agresivno i isto tako završio. Verdasko je pružao otpor, ali nedovoljno za iznenađenje i preokret.

Protivnik drugom teniseru sveta, koji je šest puta osvajao Australijan open, u narednoj rundi biće pobednik duela između Uzbekistanca Denisa Istomina i Ivana Dodiga iz Hrvatske.

POGLEDAJTE BONUS VIDEO - Zašto se svi na Australijan openu boje Novaka

3. set

6:2 - Đoković se plasirao u drugo kolo Australijan opena!

2. set

7:4 - Novak servis vinerom osvaja drugi set!

6:6 - Đoković ne dozovljava protivniku ni jedan jedini poen u ovom gemu, furiozno stiže do novog izjednačenja

5:6 - Neverovatna borba vodila se u ovom gemu, koji je posle rezultatske klackalice pripao Verdasku

5:5 - Verdasko greši i Đoković dolazi do trećeg izjednačenja u ovom setu

4:5 - Verdasko spasao dve brejk lopte i sada servira za ostanak u setu!

4:4 - Đoković sjajnin servisom dolazi do novog izjednačenja!

4:3 - Verdasko sve agresivniji, osvaja i ovaj gem

3:3 - Serija brejkova je konačno prekinuta! Novak dolazi do izjednačenja

2:3 - Novak osvaja brejk!

1:3 - Verdasko preti! Osvaja brejk i uvećava vođstvo...

1:2 - Đoković ne dozvoljava protivniku da se razigra, osvaja brejk

0:2 - Španac dodaje gas, osvaja i drugi brejk

0:1 - Tek drugi gem koji Verdasko osvaja u ovom meču i to brejkom

1.set

6:1 - Velika borba viđena je u ovom gemu, koji je na kraju pripao Đokoviću

5:1 - Verdasko dolazi do prvog gema u ovom setu!

5:0 - Verdasko je namučio Novaka u ovom gemu, stigao do 40:40, ali je u odlučujućim momentima Đoković bio bolji

4:0 - Uspeo je Verdasko dubokim loptama da stigne do 30:30, a onda Novak pravi pritisak i povećava vođstvo

3:0 - Nole asom dolazi do 40:15, a potom rutinski osvaja gem

2:0 - Novak dolazi do brejka

1:0 - Odličan start srpskog tenisera, samo jedan izgubljen poen u ovom gemu

Ovo je njihov 14. okršaj, a Đoković je dobio devet od prethodnih 13 susreta.

Poslednji duel ova dva tenisera bio je u polufinalu turnira u Dohi, kada je Đoković čudesnim preokretom uspeo da se vrati u meč i trijumfuje nad Špancem. Đoković je u drugom setu spasao četiri meč lopte i Verdasku zadao bolan udarac.

Taj meč bi svakako trebalo da bude opomena srpskom teniseru, jer je Španac u sjajnoj formi a činjenica je da Verdasko nikada u potpunosti nije ostvario svoj potencijal, te na svakom sledećem meču traži priliku za to.

Ipak, postavlja se pitanje da li 33-godišnji Verdasko može da se nosi sa srpskim teniserom u meču u kome treba da osvoji sva tri seta, jer kada je izdržljivost u pitanju tu je Novak neprikosnoven.

SPEKTAKL U MELBURNU: Uzmi, Nole, sedmu titulu!

(VIDEO) JEDAN JE NOLE: Evo zašto Đokovića neće nadmašiti ni jedan drugi teniser

(VIDEO) EUFORIJA NA NOLETOVOM TRENINGU, TRIBINE MALE ZA SVE: Evo kako se Đoković sprema za Verdaska

SEDITE PRE NEGO ŠTO PROČITATE OVO Vilander ponovo ponizio Đokovića: Evo šta je sada rekao!

(FOTO) GLEDAĆEMO JE SVAKI DAN Dok čekaju da počne Noletov meč Srbi se pitaju ko je ova seksi plavuša

POGLEDAJTE BONUS VIDEO - Uzmi Nole sedmu titulu!