(VIDEO) NOVAKOVE TANTALOVE MUKE DO POBEDE: Kližan naterao Đokovića da odigra tri seta

Srbin nije imao lak posao

Naš teniser će u narednom kolu igrati protiv Belgijanca Stiva Darsisa, koji je pobedio Žila Milera

MAJAMI - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u treće kolo turnira u Majamiju, pošto je u drugom kolu nadigrao Slovaka Martina Kližana 2:1, po setovima 6:0, 5:7, 6:1.Đoković je prvi set dobio za svega 23 minuta, a svom rivalu nije dozvolio da osvoji nijedan gem. Slovak je već u prvom gemu drugog seta napravio brejk, a Novak je uzvratio ribrejkom. Đoković je poveo 2:1, a onda je imao nekoliko šansi za novi brejk. Kližan je izjednačio na 2:2, a Novak potom poveo 3:2. Nova drama viđena je u šestom gemu, ali Srbin ponovo nije iskoristio nekoliko brejk lopti. Kližan je izjednačio na 3:3. Srpski teniser je potom zaigrao angažovanije i poveo 5:3. Međutim, usledio je pad u igri srpskog tenisera, a Slovak je to iskoristio, osvojio četiri uzastopna gema i izjednačio na 1:1 u setovima.Đoković se trgnuo u trećem setu i poveo 3:0. Kližan je smanjio na 3:1, a onda je ponovo osvojio tri uzastopna gema i došao do pobede. Naš teniser će u narednom kolu igrati protiv Belgijanca Stiva Darsisa, koji je pobedio Žila Milera.