• Astana, Singles W-C10-KAZ-12A
    Novoselova, Polina 2 7 6 2 2 Klyueva, Ekaterina 0 5 2 0 0
  • Cambodia F2, Singles
    Kern, Robin 2 6 7 2 2 Kang, Byung-Kook 0 3 5 0 0
  • Astana, Singles W-C10-KAZ-12A
    Antonova, Elena 1 5 6 3 1 1 Taluenko, Arina 2 7 1 6 2 2
  • Kuwait F3, Singles
    Hemery, Calvin 1 7 5 1 Harajchi, Aria 0 5 1 0
  • Kuwait F3, Singles
    Tabrizi, Keivon 1 6 0 2 1 Vanneste, Jeroen 1 2 6 1 1
  • Astana, Singles W-C10-KAZ-12A
    Kalkenova, Karina 0 3 3 0 Lysakova, Antonina 1 6 5 1
  • Thailand F10, Doubles
    Congcar C / Stevenson K 1 6 4 1 Toyono J / Wakamatsu K 0 3 2 0
  • Cambodia F2, Doubles
    Kang B-K / Kim J H 08:15 Gurevich V / Khabibulin T
  • Cambodia F2, Doubles
    GAO X / Ouyang B 0 1 0 BAR D / Hung J-C 0 4 0
  • Cambodia F2, Doubles
    Wang C-F / YI C-H 0 4 0 LEE J M / Son J H 0 1 0
  • Cambodia F2, Doubles
    Chung H / Lee D H 0 1 0 Igoshin A / Zubov I 0 1 0
  • Kuwait F3, Singles
    Cappeau, Guillaume 0 1 0 Neuchrist, Maximilian 0 1 0
  • Thailand F10, Doubles
    Tanasugarn C / Udomsuk W 09:00 Kaewsuto C / Sornbutnark W
  • Cyprus F3, Singles Qualifying
    Rizzuti, Giovanni 09:00 Mihaylov, Kaloyan
  • Cyprus F3, Singles Qualifying
    Bulis, Mor 09:00 Pervolarakis, Michail
  • Cyprus F3, Singles Qualifying
    Serdarusic, Nino 09:00 Draganov, Nikolay
  • Cyprus F3, Singles Qualifying
    Ruppli, Andrew 09:00 Meinecke, Jonas
  • Sharm El Sheikh, Singles Quali...
    Kharchenko, Anastasia 09:00 Zmau, Michele Alexandra
  • Sharm El Sheikh, Singles Quali...
    Pradova, Martina 09:00 Gisonna, Alessandra
  • Sharm El Sheikh, Singles Quali...
    Profit, Elizabeth Anita Alexandria 09:00 Bekker, Kseniia
  • Sharm El Sheikh, Singles Quali...
    Cepelyte, Agne 09:00 Nagpal, Manya
  • Egypt F34, Singles Qualifying
    Cias, Pawel 09:00 Nava, Eduardo
  • Egypt F34, Singles Qualifying
    Blecha, Jan 09:00 Jedruszczak, Mikolaj
  • Egypt F34, Singles Qualifying
    Garzelli, Francesco 09:00 Zielinski, Jan
  • Egypt F34, Singles Qualifying
    Drzewiecki, Karol 09:00 Trinker, Jonas
  • Astana, Singles W-C10-KAZ-12A
    Grinchishina, Alexandra 09:05 Bryzgalova, Yulia
  • Kuwait F3, Singles
    Inui, Yuichiro 09:10 Patrui, Andrei
  • Kuwait F3, Singles
    Geerts, Michael 09:10 Reyes, Nicholas Alexander
  • Astana, Doubles W-C10-KAZ-12A
    Parshina Y / Zolotareva A 09:10 Ashirova D / Goloputova P
  • Astana, Singles W-C10-KAZ-12A
    Khabibulina, Albina 09:15 Stakhanova, Aleksandra
  • Tunisia F9, Singles Qualifying
    Dzhavakian, Yurii 10:00 Favier, Bastien
  • Tunisia F9, Singles Qualifying
    Perret, Loic 10:00 Soendergaard, Simon Friis
  • Tunisia F9, Singles Qualifying
    Jeppesen, Oscar René 10:00 Plisic, Marin
  • Sousse, Singles Qualifying W-C...
    Parrizas-Diaz, Nuria 10:00 Heisen, Vivian
  • Sousse, Singles Qualifying W-C...
    Stephenson, Francesca 10:00 Fahmia, Emna
  • Sousse, Singles Qualifying W-C...
    Roemer, Charlotte 10:00 Fedosenkova, Georgina
  • Cambodia F2, Doubles
    Kang H-M / Kim S-K 10:10 Kern R / Wagner S
  • Cyprus F3, Singles Qualifying
    Zhang, Zhizhen 10:30 Papayiannis, Leandros
  • Cyprus F3, Singles Qualifying
    Jecan, Mircea-Alexandru 10:30 Salviato, Francesco
  • Cyprus F3, Singles Qualifying
    Neykov, Andreas 10:30 Bod, Tomas
  • Cyprus F3, Singles Qualifying
    Darmon, Aviv 10:30 Efstathiou, Menelaos
  • Sharm El Sheikh, Singles Quali...
    Van Dijkman, Inger 10:30 Geiss, Janina
  • Sharm El Sheikh, Singles Quali...
    Jaeger, Corina 10:30 Novakovic, Milica
  • Sharm El Sheikh, Singles Quali...
    Mikulskyte, Justina 10:30 VAZ Osorio De Souza, Andressa Cristina
  • Sharm El Sheikh, Singles Quali...
    Tatachar Venugopal, Dhruthi 10:30 Pribylova, Anna
  • Egypt F34, Singles Qualifying
    Uzhylovsky, Vladimir 10:30 Lizen, Aswin
  • Egypt F34, Singles Qualifying
    Ridout, Robbie 10:30 Kellovsky, Dominik
  • Egypt F34, Singles Qualifying
    Zaninovic, Luka 10:30 Smola, Maciej
  • Egypt F34, Singles Qualifying
    Zednik, Jan 10:30 LO Priore, Pierdanio
  • Astana, Doubles W-C10-KAZ-12A
    Kerimbayeva K / Yashina E 10:35 Lysakova A / Rudakova A
  • Astana, Doubles W-C10-KAZ-12A
    Salimova S / Vaynberg S 10:40 Detkovskaya D / Stakhanova A
  • Astana, Doubles W-C10-KAZ-12A
    Tolibova S / Zubkova A 10:45 Kalkenova K / Lyukshinova E
  • Kuwait F3, Singles
    Wirlend, Dominik 11:30 Pancaldi, Luca
  • Kuwait F3, Doubles
    Alshatti A / Sayed Hashim D 11:30 Gohlke D / Trubrig C
  • Kuwait F3, Doubles
    Hemery C / Vanneste J 11:30 Mitsuhashi J / Nakamura R
  • Kuwait F3, Doubles
    Capel C / Solpi N 11:30 Kaelin Y / Stucker R
  • Tunisia F9, Singles Qualifying
    Aswat, Imran 11:30 Alexeev, Antoine-Michel
  • Tunisia F9, Singles Qualifying
    Kalambay, Jessy 11:30 Jaensch-Mueller, Vincent
  • Tunisia F9, Singles Qualifying
    Mladenov, Vasil 11:30 Onishi, Ken
  • Sousse, Singles Qualifying W-C...
    Partaud, Marine 11:30 Bechri, Chiraz
  • Sousse, Singles Qualifying W-C...
    Intert, Amelie 11:30 Franze, Claudia
  • Sousse, Singles Qualifying W-C...
    Simpson, Jessica 11:30 Codino, Fiona
  • Astana, Doubles W-C10-KAZ-12A
    Bolatova K / Yepisheva A 12:05 Khabibulina A / Merenkova P
  • Astana, Doubles W-C10-KAZ-12A
    Kolesnikova K / Zhamiyeva D 12:15 Bryzgalova Y / Lazareva M
  • Iran F11, Doubles
    Maccari F / Mastrelia A 12:30 Descotte M F / Kocyla A
  • Iran F11, Doubles
    Luetjen J / Reichelt T 12:30 Jotovski T / Kekez D
  • Iran F11, Doubles
    Madanchi A / Shahgholi A 12:30 Mensurado V / Musialek A
  • Kuwait F3, Singles
    Al-Qallaf, Ali 13:00 Smethurst, Daniel
  • Kuwait F3, Doubles
    Haenle P / Pulgar-Garcia J 13:00 Micov S / Patrui A
  • Kuwait F3, Doubles
    Giacomelli L / Tabrizi K 13:00 AL Mousa H / Ghareeb A
  • Tunisia F9, Singles Qualifying
    Kekercheni, Filipp 13:00 Ghorbel, Anis
  • Tunisia F9, Singles Qualifying
    Hoyt, Evan 13:00 Hassan, Mohamed
  • Sousse, Singles Qualifying W-C...
    Quattrone, Chiara 13:00 Pokorna, Petra
  • Sousse, Singles Qualifying W-C...
    Raszkiewicz, Eva 13:00 D Oliveira, Eden
  • Brazil F15, Singles Qualifying
    Civita-Telles, Leonardo 13:00 Mendonca, Pedro De Souza V.
  • Brazil F15, Singles Qualifying
    Arus, Rodrigo 13:00 Rodrigues Dos Santos, Vinicius
  • Brazil F15, Singles Qualifying
    Buchhass, Matias Rodolfo 13:00 Santos Dias, Maycon
  • Brazil F15, Singles Qualifying
    Junior, Osni 13:00 Sanz Gimenez, Marcos
  • Chile F8, Singles
    Garces, Felipe 14:00 Sanchez, Diego
  • Chile F8, Singles
    Dischinger, Eduardo 14:00 Sanchez, Rodrigo
  • Brazil F15, Singles Qualifying
    Tumasonis, Gabriel Pascotto 14:30 Bianchini Bogo, Enrique
  • Brazil F15, Singles Qualifying
    Goncalves Lima, Vitor 14:30 Michaux, Alejo
  • Brazil F15, Singles Qualifying
    Espricigo, Renan Conti 14:30 Sgarbi, Luiz
  • Brazil F15, Singles Qualifying
    Britto, Luis 14:30 De Paula, Pedro
  • Domincan Republic F1, Singles
    Lazov, Alexander 15:00 Ulloa, Edmundo
  • Domincan Republic F1, Singles
    Munoz Veras, Pedro 15:00 Kirkman, William
  • Domincan Republic F1, Singles
    Sillanpaa, Henrik 15:00 Smith, Connor
  • Chile F8, Singles
    Achondo, Gonzalo 15:30 Makiguchi, Ryusei
  • Chile F8, Singles
    Banzer, Rodrigo 15:30 Aguilar, Jorge
  • Brazil F15, Singles
    Silva, Caio 16:00 Matos, Rafael
  • Brazil F15, Singles
    Dias, Marcos Vinicius DA Silva 16:00 Russi, Eduardo
  • Brazil F15, Singles
    Doria, Luciano 16:00 Turini, Thales
  • Bogota, Singles W-C10-COL-03A
    Neffa De Los Rios, Ana Paula 16:00 Rescaldani, Francesca
  • Bogota, Singles W-C10-COL-03A
    Perez-Garcia, Paula Andrea 16:00 Mina, Brandy
  • Bogota, Singles W-C10-COL-03A
    Guimaraes Bueno, Flavia 16:00 Sanchez, Arantxa
  • Bogota, Singles W-C10-COL-03A
    Ferrero, Melina 16:00 Monsalve, Diana
  • Domincan Republic F1, Singles
    Moreno De Alboran, Nicolas 16:30 Kohen, Alan
  • Domincan Republic F1, Singles
    Nolasco, Jesus 16:30 Felix, Jesus Francisco
  • Chile F8, Doubles
    Saavedra-Corvalan C / Urzua-Rivera R 17:00 Bruna E / Stuardo F
  • Chile F8, Doubles
    Arreche N A / Malla B 17:00 PAZ J P / Portmann L
  • Brazil F15, Singles
    Neis, Fabricio 17:30 Ficovich, Juan Pablo
  • Brazil F15, Singles
    Brandao, Filipe 17:30 Longhi Neto, Carlos Alberto
  • Brazil F15, Singles
    Gutierrez, Oscar Jose 17:30 Kicker, Nicolas
  • Domincan Republic F1, Doubles
    Ilarslan Russo A / Villar J-P 17:30 Alcaraz Ivorra A / Miro A
  • Bogota, Singles W-C10-COL-03A
    Miranda, Liz Andrea 17:30 Lucero, Carla
  • Bogota, Singles W-C10-COL-03A
    Herazo Gonzalez, Maria Fernanda 17:30 Morozova, Alexandra
  • Bogota, Doubles W-C10-COL-03A
    Cseplo H / Daza G X 17:30 Becerra A M / Silva Aragon C M
  • Bogota, Doubles W-C10-COL-03A
    Aguirri C / Kelly S 17:30 Bosio V / Roldan D
  • Domincan Republic F1, Doubles
    Lazov A / Sillanpaa H 18:00 Cramer R / Munoz Veras P
  • Domincan Republic F1, Doubles
    Beretta D / DI Aloy S 18:00 Sendegeya A / Vasilyev I
  • Chile F8, Doubles
    Dischinger E / Guerses G 18:30 Saffirio S / Sanchez D
  • Chile F8, Doubles
    Kestelboim M / Ugarte B 18:30 Araya J / Fleming D
  • Brazil F15, Singles
    Lanzoni, Americo 19:00 Sorgi, Joao Pedro
  • Brazil F15, Doubles
    Giudici R / Oliveira M 19:00 Dias M / Severino C
  • Brazil F15, Doubles
    Britto L / Goncalves Lima V 19:00 Civita-Telles L / Vilella Martinez M
  • Domincan Republic F1, Doubles
    De Paula F / Monteiro T 19:00 Galarza J I / Kohen A
  • Bogota, Singles W-C10-COL-03A
    Carruthers, Steffi 19:00 Brogan, Anna
  • Bogota, Doubles W-C10-COL-03A
    Rescaldani F / Zeballos Melgar N 19:00 Alzate Esmurzaeva A K / Sanchez A
  • Bogota, Doubles W-C10-COL-03A
    Bueno M-G / Guimaraes Bueno F 19:00 Guarachi A / Neffa De Los Rios A P
  • Bogota, Doubles W-C10-COL-03A
    Arciniegas L D / Monsalve D 19:00 Echeverry Rodriguez L F / Monroy Y
  • Domincan Republic F1, Doubles
    Gandini K M / Gastien E G 19:30 Felix J F / Kirkman W
  • Domincan Republic F1, Doubles
    Moreno De Alboran N / Nolasco J 19:30 Echazu M / Surreaux A
  • Chile F8, Doubles
    Ameal J I / Sanchez R 20:00 Aguilar J / Nunez Leal V
  • Chile F8, Doubles
    Torre E A / Villanueva G 20:00 Busch J / Matute J M
  • Brazil F15, Doubles
    Espricigo R C / Longhi Neto C A 20:30 Buchhass M R / Iriarte T
  • Brazil F15, Doubles
    Barroetavena M / Doria L 20:30 Silva C / Turini T
  • Bogota, Doubles W-C10-COL-03A
    Mina B / Morozova A 20:30 Gutierrez Gomez L A / Quiceno V
  • Chile F8, Doubles
    Rivera-Aranguiz G / Saez J C 21:30 Gennaro D / Navarro S
  • Chile F8, Doubles
    De Gregorio N A / Vellbach G 21:30 Lipovsek Puches T / Makiguchi R
  • Brazil F15, Doubles
    Camargo De Lima J V / Santos Dias M 22:00 Gutierrez O J / Kicker N

Slavlje

Trijumfalan doček za olimpijce Srbije

Ostali sportovi

Autor:

Hvala svima vama koji ste me podržavali ne bih ovo uspela bez vas - poručila je MiIica Mandić, a sekund posle toga veličanstveni vatromet obojio je nebo iznad Beograda. U čast trijumfa naših olimpijaca...Živela Srbija!

BEOGRAD - Tradicionalno na platou ispred Skupštine grada večeras je  organizovan doček za Olimpijski tim Srbije, na čijem čelu su osvajači medalja: zlatna MIlica Mandić, srebrna Ivana Maksimović, i bronzani Andrija Zlatić uz vaterpolo reprezentaciju Srbije...

Otvoreni autobus s našim olimpijcima prošao je ulicom Omladinskih brigada do Opštine Novi Beograd, preko Bulevara Mihajla Pupina, Brankovog mosta i Brankove ulice, zatim Prizrenskom, preko Terazija, Ulicom kralja Milana do kružnog toka na Slaviji.

Odatle su se olimpijci vratili Ulicom kralja Milana, preko Terazija do Trga Nikole Pašića, gde ih je ispred Skupštine grada dočekalo oko 30.000 veoma raspoloženih građana koje je do dolaska olimpijaca zabavljao Saša Kovačević.

Srpski olimpijci stigli su rano jutros na aerodrom Nikola Tesla, gde su ih, pored porodice i prijatelja, dočekali predsednik Srbije Tomislav Nikolić, čelnici nacionalnog olimpijskog komiteta i brojni navijači.

- Pozivam sve one koji još nisu došli da dođu pred skupštinu i pozdrave ove šampione - poručio je iz autobusa jedan od najboljih vaterpolista sveta Filip Filipović.

- Zaista je privilegija biti gradonačelnik Beogarda u ovakvim trenucima...Bilo je prelepo čuti kada je Milica Mandić rekla kako se nada " da će preživeti " ovaj balkon - rekao je Dragan Đilas očekujući dolazak slavljenika.


Minut kasnije autobus sa olimpijcima stigao je na plato ispred Skupštine grada.

- Šamponi,...šampioni...orilo se iz hiljade grla..Srbija, Srbija... Doček je počeo...Kroz špalir podignutih ruku članovi Olimpijskog tima Srbije krenuli su prema Skupštini grada gde im je u holu uz čestitke dobrodošlicu poželeo gradonačelnik Dragan Đilas i predsednik Skupštine Beograda Aleksandar Antić, uz nekadašnjeg vaterpolistu a sada predsednika Opštine Novi Beograd Aleksandra Šapića.

Ubrzo skoro kompletan olimpijski tim Srbije bio je na balkonu Skupštine grada, pozdravljen ovacijama prisutnih građana..Zasluženo...

Najveću buku izazvalo je pojavljivanje na balkonu vaterpolista, Milice Mandić i Ivane Maksimović. Posle himne Bože pravde, koju su uz hor u glas pevali svi članovi olimpijskog tima, publici se obratio Vanja Udovičić, kapiten naših vaterpolista.

- Privilegija je biti kapiten ovim momcima, molim vas pozdravite ove prelepe dame osvajačice olimpijskog zlata i srebra, pozdravite i  prvo odličje na Igrama u Londonu Andriju Zlatića-rekao je Vanja prekidan uzvicima "Vanja mi te volimo"...

Ivana gde je tebi bili teže...ovde ili na Olimpijskim igrama- zapitao je voditelj dočeka srebrnu devojku.

- Sve je kao u snu. Ponosna sam što sam bila deo ovog tima...svi su dali sve od sebe da bi ostvarili ovakav uspeh...Hvala vam što ste došli ovde da upotpunite moj san- reka je Ivana Maksimović.

Na reči voditelja pozdravite caricu Milicu, ovacije su se zaorile na platou ispred Skupštine.

- Hvala vam za ovaj doček...Za ovo je vredelo živeti i boriti se...Hvala vam - rekla je Milica Mandić zahvaljujući svom treneru Draganu Joviću Galetu, svom timu i porodici na podršci.

- Hvala  vam svima koji ste me podržavali. Ne bih ovo uspela bez vas - poručila je MiIica Mandić, a sekund posle toga veličanstveni vatromet obojio je nebo iznad Beograda.  U čast trijumfa naših olimpijaca...Živela Srbija!


 

Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Komentari (11)

Pošaljite komentar 

Popularni komentari

  • Srbin

    Srbin

    Da, zbog Prljavog Kazališta upravo, a da li to vama smeta?
    Kad se na proslavi vaše reprezentacije usred Zagreba budu puštali recimo Partibrejkersi, EKV,
    Riblja Čorba, ili neki drugi bend tog ranga iz Srbije, onda imaš pravo da postaviš pitanje kakvo si postavio. Do tada - laku noć i prijatno. A lice odgovorno za puštanje muzike na dočeku ... više naših olimpijaca bi trebalo da bude počašćeno otkazom momentalnim.
    U krajnjem slučaju - jel na vašim hrvatskim portalima i dnevnim novinama toliko dosadno da toliko često visite po našim i ostavljate komentare raznih sadržaja i kulturnih nivoa, ili vam to samo nedostajemo?

    43 Odgovori 
  • Odakle ovo ???

    Odakle ovo ???

    Ko je pravio izbor muzike ???

    27 Odgovori 
  • Tanja

    Tanja

    Bravo momci, bravo vaterpolisti, savrseni ste kao pojedinci i kao kolektiv. Stvarno se ponosimo vama.
    Bravo Milice, Ivana i ostali!

    24 Odgovori 

Poslednji komentar

  • Hrvat

    Hrvat

    Vidi ako se vec pitamo za svoj narod objasni mi ko je pravio genocid nad mojim narodom i gdje je 46.000 Hrvata iz Vojvodine ti si Novosadjanin nenamjeravam se svadjat sa tobom tko zna mozda se danas sutra i sretnemo prijateljski .Za Cavoglave ti mogu rec da nisam nikad bio a nadam se i da necu vidi svaki Hrvat nije Ustasa isto kao ni svaki Srbin ... više Cetnik jel tako pa me to i nezanima toliko. Zelim ti sve najbolje ....

    1 Odgovori 

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

Kad Hrvatska bude mogla da bez policije sačuva 10 ćiriličnih tabli, onda može da drži lekcije Srbiji Ivica Dačić šef srpske diplomatije

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!