DŽENKINS DONEO POLUFINALE: Zvezda posle produžetka srušila Budiveljnik

Četvrtfinale

Košarkaši Crvene zvezde su posle velike drame i produžetka najviše zahvaljujući Džarlsu Dženkinsu, koji je postigao 14 ključnih poena, savladali Budiveljnik i plasirali se u polufinale Evrokupa, gde ih već u sredu čeka prvi od dva meča sa Uniksom

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se prvi put u svojoj istoriji, u polufinale Evrokupa, pošto su u Beogradu posle produžetka pobedili ukrajinski Budiveljnik sa 79:70 (11:15, 18:16, 10:11, 24:18, 16:10).

Zvezda je tako nadoknadila zaostatak od tri poena iz prve utakmice u Kaunasu, u kojoj je prošlog utorka Budiveljnik pobedio sa 82:79. Zvezda će u polufinalu igrati sa Uniksom, koji je u četvrtfinalu izbacio Ankaru.

Najzaslužniji za pobedu Zvezde bio je Čarls Dženkins sa 29 poena, uz šut za tri poena od 6/11, Ivan Radenović dodao je 11 poena uz 11 skokova, a Jaka Blažič 10 poena i sedam skokova.

U ekipi Budiveljnika Darijus Lavrinovič bio je najefikasniji sa 17 poena i devet skokova, Dehuan Samers dodao je 13, uz sedam skokova, a po 10 su ubacili Riki Minard i Blejk Ejhern. Na utakmici u Beogradskoj areni oboren je rekord po poseti na jednoj utakmici u evropskim kupovima, pošto je meč posmatralo 24.232 gledalaca.

Tok utakmice

21:40 Dženkins: Volim ovo ludilo, sada znam zašto sam tu

"Ova atmosfera mi je pokazala zašto sam došao u Beograd! Sjajno... Nije nam išlo, ali smo i mi i trener Radonjić verovali da možemo do trijumfa. Krenulo me je i to je to", rekao je Dženkins

21:35 Radonjić: Nedoživljeno do sada

"Mislim da je čitav meč bio specifičan i za mene i za momke ne doživljen. Bilo je puno nervoze, velika optereećenost. Čestitke svima, od igrača do navijača", rekao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić, odmah posle meča

21:41 (45') Arena je proključala

Gotovo je 77:68

21:37 (44') Zvezda rutinski ide ka polufinalu 75:64

Zvezda troši vreme i čuva rezultat, s obzirom da minut pre kraja ima osam poena prednosti.

21:20 Dženkinsove trojke ubile Budiveljnik 69:60

Zvezedin Amerikanac je postrigao posleddnjih 11 poena za naš tim, koji sada ima prednost od šest poena

21:15 Dženkinsov zicer za produžetak 63:60

Ulazak Dženkinsa pod koš i dobra odbrana doneli su produžetak

21:13 (40') Dženkins je dao jedan penal Zvezda ima napad 61:60

Dženkins je promašio drugo bacanje, ali je Zvezda došla do lopte

21:11 (40') Eher je izjednačio 60:60

Najprecizniji penaldžija Budiveljnika je pogodio dva penala za izjednačenje 60:60

21:09 (39') Lavrinovič je ubacio jedan penal 60:58

Najiskusniji igrač gostiju je jednim poenom vratio prednost na stranu Ukrajinaca

21:02 (37') Zvezda vodi, Dženkins je doneo plus 5 58:53

osle trojke, pa dvojke Dženkinsa Zvezda je posle mnogo vremena prevalila razliku koja joj je potrebna

20:52 (34') Zvezda je konačno izjednačila 51:51

Trojkom Tadije Dragićevića naš klub je uspeo da izjednači i sada juri minius iu Kazanja

20:39 (27') Trojka Dženkinsa 38:40

Dženkins je pogodio trojku. Tek drugu iz 11 pokušaja domaćeg tima

20:33 (23') Zvezda i dalje bez šuta

Posle tri minuta igre u nastavku Budiveljnik čiji je igrač Riki Minard dobio tehničku grešku vodi 31:36

20:13 (20') Zvezda se vratila, sada juri minus pet 29:31

Pred kraj prvog poluvremena Zvezda je pre svega poenima Radenovića sa penala, ali i snažnijom odbranom uspela da veliki zaostatak za Budiveljnikom (21:31) i posle prvog poluvremena ima zaostatsak od dva poena (29:31), što je uz rezultat iz Kaunasa zaostatak od pet poena.

20:08 (19') Zvezda se vraća se penala 29:31

Serijom pogodaka sa linije slobodnih bacanja Crvena zvezda je zahvaljuujući Radenoviću i Blažiču, koji je zakucao, smanjila na 29:31

20:00 (17') Budiveljnik opet beži 19:29

Crvena zvezda teško igra u napadu, pogodila je samo sedam šuteva iz igre, zbog čega nikako ne uspeva da materijalizuje solidnu odbranu. Lošem šutu treba dodati i podatak da je domaći tim izgubio 7 lopti.

19:55 (13') Zvezda je izjednačila 17:17

Mini serijom od 6:0, Zvezda, je uspela da izjednači na 17:17 i centre Budiveljnika natera da naprave po dva prekršaja

19:48 (10') - Posle deset minuta 11:15

Crvena zvezda je loše odigrala drugi deo prve četvrtine, pa posle deset minuta ima zaostatak od 15:11, a računajući ukupan rezultat, izabranici trenera Radonjića sada moraju nadoknaditi minus od 7 počena

19:42 (8') Budiveljnik prvi put vodi 11:8

Posle vođstva od 6:0 na startu, košarkaši Crvene zvezde su stali u napadu, što su gosti iskoristili i serijom 11:2 preokrenuli na 8:11. Izjednačenje je donela trojka Dženkinsa.

19:40 (6') Serija Budiveljnika 5:0 - 6:5

Posle penala Samersa, Lavrinovič je pogodio trojku i vratio ukupnu prednost na stranu Ukrajinaca

19:36 (4') Dobra odbrana crveno belih 6:0

Posle četiri minuta igre Crvena zvezda vodi sa 6:9, a do te prednosti stigla je pre svega dobrom odbranom, koja je oterala goste daleko od koša. Ukrajinci su za sada promašili osam šuteva, a prve poene pogodio je Samers sa dva slobodna bacanja.

19:30 (1') Počeo je meč

Zvezda je krenula u petorci: Nelson, Blažič, Lazić,, Radenović i Katić, prvi koš postigao je Jaka Blažič

19:05 - Arena obara rekord Evrokupa

Među onima koji su uspeli da dođu do karata i uđu pod svodove Arene, koja će oboriti rekord Evrokupa, po broju navijača na jednoj utakmici, biće i rukometašice i fudbaleri Crvene zvezde. U dvorani sada odzvanja "Hoćemo titulu", a prisutno će biti ciše od 19.000 navijača, koliko je prisustvovalo meču evrolige protiv Lokomotive.

Dosadašnji rekord bio je 14.800 gledalaca i držali su ga navijači Valensije

19:02 - Uniks, Nižnji Novgorod i Valensija u polufinalu

Košarkaši Uniksa i Nižnjeg Novgoroda plasirali su se u polufinale Evrokupa pošto su u revanšima četvrtfinala nadigrali ekipe TED Ankare, odnosno Hapoela iz Jerusalima.Uniks je na domaćem terenu pobedio TED Ankaru sa 88:52 (21:11, 22:22, 26:12, 19:7), nakon što je prvi meč u gostima dobio sa 81:68, i u polufinalu čeka boljeg iz dvomeča Crvena zvezda - Budiveljnik.

Nižnji Novgorod je, takođe kod kuće, nadoknadio tri poena minusa iz prvog meča (81:78) slaveći nad Hapoelom rezultatom 88:72 (15:21, 25:16, 23.13, 25:22), pa će u polufinalu igrati protiv Valensije, koja je u četvrtfinalnom dvomeču bila bolja od berlinske Albe (86:54, 73:78).

18:55 - Navijači stižu, u publici Rakočević i Ninković

Bivši kapiten Crvene zvezde Igor Rakočević pozvao je navijače da dođu u velikom broju na revanš meču četvrtfinala Evrokupa protiv Budiveljnika.On će prvi put od kada je imao probleme sa stomakom najavio dolazak u Arenu, a poziv delijama stigao je i od fudbalera Miloša Ninkovića.

18:28 Budiveljnik oslobabljen Drozov ne igra Šampion Ukrajine doputovao je na revanš meč četvrtfinala košarkaškog Evrokupa protiv Crvene zvezde bez iskusnog Artura Drozdova.

Artur Drozdov (33) povredio je nogu i biće van stroja dve do tri nedelje,pišu ukrajinski mediji. Veteran na poziciji beka i niskog krila tako će propustiti revanš utakmicu četvrtfinala Evrokupa.

17:33 - Uniks pobedio, čeka se Zvezda

I u revanš susretu četvrtfinala Evrokupa, košarkaši Uniksa savladali si tursku Ankaru (88:52) i sa dve pobede izborili plasman u polufinale, gde će se 1. i 9. aprila sastati sa boljim iz meča Crvena zvezda Budiveljnik. Bolji iz meča u Beogradu, biće domaćin u prvom susretu.

Zbog toga je rukovodstvo regionalne ABA lige odlučilo da se meč poslednjeg kola tog takmičenja u kojem se sastaju: Cibona - Crvena zvezda, igra u nedelju, a ne kako je prvobitno najavljeno u ponedeljak.

17:30 - Uniks gleda ka polufinalu

Bolji iz ovog dvomeča će u polufinalu igrati protiv pobednika duela između Uniksa i Ankare, a Rusi su u prvom meču slavili sa 13 poena razlike 68:81.

17:20 - Karata ima, cena 7.000 dinara

Slobodnih stolica ima još samo u specijalnim ložama na nivou 300 Arene, a cene karata za ta mesta su 7.000 dinara.

17:15 - Otvorene kapije Arene

Crveno-beli su apelovali na navijače da dođu što ranije s obzirom na opsežne mere bezbednosti i rigorozne kontrole ulaza koje će biti sprovedene. Zvezda je navela da još jednom apeluje na sve prisutne u dvorani da navijaju fer i sportski.

"KK Crvena zvezda još jednom apeluje na sve navijače da navijaju fer i sportski, bez ubacivanja bilo kakvih predmeta na teren i upotrebe lasera i pirotehničkih sredstava jer će i najmnji incident biti strogo sankcionisan", stoji u saopštenju Crvene zvezde.