(VIDEO) PARTIZAN PAO U ZAGREBU: Crno-beli bezuspešno jurili Cedevitu

Počinje rasplet

Košarkaši Cedevite savladali su Partizan (83:76) i poveli sa 1:0 u polufinalnoj seriji regionalne ABA lige, koja se igra do dve pobede.

Partizan je meč izgubio u prvom poluvremenu u kojem je sredinom druge četvrtine dozvolio cedeviti da serijom 15:2 na poluvreme od sa 54:35.

U nastavku, gosti su lišeni pomoći Uroša Lukovića, koji je u prvom minutu povredio zglob u nekoliko navrata prišli na minus devet, poečtkom poslednje četvrtine propustili priliku da se potpuno vrate, jer, nisu iskoristili nekoliko napada pri rezultatu 72:63 za Cedevitu. Nešto manje od tri minuta pre kraja posle trojke Birčevića, Partizan je prešao na minus 5, ali više od toga nije mogao.Najefikasniji u Partizanu bili su Hečer sa 18 i Veličković sa 14 pena, a domaće su predvodili Šurna sa 15 i Bilan sa dva poena manje. Druga utakmica igra se u Beogradu u dvorani Aleksandar Nikolić, u subotu 25. marta od 20 časova.

Četvrta četvrtina

40. minut 76:83 - Kraj meča

40. minut 76:83 - Boltrajt je pogodio dva penala

38. minut 71:80 - Trojka Krušlina

37. minut 69:74 - Trojka Birčevića!

36. minut 63:74 - Bilan prekida seriju promašaja

33. minut 63:72 - Partizan propušta nekoliko prilika da se dodatno približi

30. minut 59:70 - Čeka nas mnogo uzbuđenja

27. minut 57:68 - Partizan jer uspeo da priđe na minus 6, ali je usledio novi nalet domaćih

25. minut 51:60 - Bilan je prekinuo nalet Partizana od 14:0, ali ovakvi crno-beli deluju sposobni da preokrenu

23. minut 46:58 - Partizan u seriji 11:0 trojke su pogodili Gordon, Hečer i Birčević

22. minut 35:58 - Prednost Cedevite raste

Treća četvrtina

20. minut 35:54 - Veoam loše poluvreme Partizana

17. minut 33:50 - Osim što se muči u napadu, Partizan veoma loše, pravi lične greške i gradi koš posle promašaja Cedevite

16. minut 29:44 - Majstorović zaustavlja seriju Cedevite 2:15

15 minut 27:39 - Partizan je u lošem ritmu, a ekipa Cedevite šutira fantastično

13. minut 25:34 - Posle trojke Ratkovice Partizan je prišao na minus 4, ali je primio dve vezane trojke

11. minut 20:25 - Robinson je ubacio jedno bacanje, a zatim ukrao loptu za zakucavanje

Druga četvrtina

10. minut 17:25 - Partizan je dodatno u problemu zbog povrede Lukovića

8. minut 13:21 - Cedevita šutira odlično za sada samo 3 promašaja iz igre

6. minut 6:11 - Partizan malo smanjuje zaostatak

5. minut 2:11 - Klupa Partizana je dobila tehničku zbog prigovora

3. minut 2:5 - Gordon postiže prve poene za Partizan

2. minut 0:4 - Partizan još čeka prve poene