• Damehandboldligaen, Playoffs
    Team Tvis Holstebro 15:10 Silkeborg-Voel Kfum Promene rezultata
  • Handboldligaen Qualification R...
    GOG Handbold 17:10 Aalborg Handbold Promene rezultata
  • Elitserien, Women Promotion/Re...
    IF Hellton 19:00 Skanela IF Promene rezultata
  • Bundesliga
    TSV Hannover Burgdorf 19:00 VfL Gummersbach Promene rezultata
  • Handboldligaen Qualification R...
    HC Midtjylland 19:30 Bjerringbro/Silkeborg Promene rezultata
  • Damehandboldligaen, Relegation...
    Skive FH 20:00 Vendsyssel Handball Promene rezultata
  • Japan F4, Singles
    Uchiyama, Yasutaka 06:00 Takeuchi, Kento
  • Dehra Dun, Singles W-C10-IND-0...
    Thombare, Prarthana G 1 5 6 5 1 Tatachar Venugopal, Dhruthi 1 7 4 6 1
  • Dehra Dun, Singles W-C10-IND-0...
    Klaffner, Melanie 1 6 4 1 1 Wannasuk, Nungnadda 1 4 6 5 1
  • Indonesia F1, Singles
    Stevenson, Kelsey 1 3 6 2 1 LY, Nam Hoang 1 6 3 5 1
  • Indonesia F1, Singles
    Polkinghorne, Darren 2 7 6 2 2 Seeberger, Matt 0 6 4 0 0
  • Dehra Dun, Doubles W-C10-IND-0...
    Maheta E / Teltumbde R 0 4 1 0 0 Bhambri P / Sunkara R 2 6 6 2 2
  • Japan F4, Doubles
    Ratiwatana SA / Ratiwatana SO 1 5 6 5 1 1 Imai S / Niki T 2 7 3 10 2 2
  • Dehra Dun, Doubles W-C10-IND-0...
    Thombare P G / Wannasuk N 08:30 Reddy S S / Tatachar Venugopal D
  • Bangkok, Doubles W-C15-THA-02A
    Jang S J / Sharipova S 0 2 4 0 Inoue M / Omae A 1 6 5 1
  • Bangkok, Doubles W-C15-THA-02A
    Hibino N / Kato M 1 6 5 1 Choi J-H / Kim N R 0 1 4 0
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-0...
    Zaja, Anna 0 2 0 Hrabalova, Kristyna 0 5 0
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-0...
    Rohde-Moe, Caroline 0 1 0 Papamichail, Despina 1 6 1
  • Greece F2, Singles
    Grant, Michael 0 3 0 Moraing, Mats 0 5 0
  • Greece F2, Singles
    Martin, Toby 0 4 0 Manafov, Vladyslav 0 2 0
  • Greece F2, Singles
    Bisko, Michal 0 3 0 Dubarenco, Maxim 0 4 0
  • Greece F2, Singles
    Inzerillo, Jerome 0 2 0 Ymer, Mikael 0 2 0
  • Indonesia F1, Doubles
    Matsui T / Rungkat C 09:30 Cooper J / Sofaer D
  • Indonesia F1, Doubles
    Bodhidatta P / Tanthaseraneewat S 09:30 Hung J-C / Stevenson K
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Gorgodze, Ekaterine 0 0 0 Barzo, Lilla 0 1 0
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Zimmermann, Kimberley 0 0 0 Spigarelli, Martina 0 1 0
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Bara, Irina Maria 0 0 0 Noe, Julie 0 1 0
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Yerolymos, Margot 0 1 0 Balducci, Alice 0 1 0
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Brescia, Georgia 0 0 0 Grage, Mai 0 2 0
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Leduc, Marie-Alexandre 0 1 0 Kvatsabaia, Sofia 0 0 0
  • Indonesia F1, Doubles
    Sasongko A H / Susanto D A 09:35 Seeberger M / Tearney F
  • Indonesia F1, Doubles
    Castro M / Descotte M F 09:50 KIM J H / Susanto A
  • Raanana, Israel
    Albot, Radu 10:00 Guez, David
  • Egypt F12, Singles
    Petrovic, Danilo 10:00 Giannuzzi, Alessio
  • Egypt F12, Singles
    Nastasi, Ugo 10:00 Maamoun, Karim-Mohamed
  • Egypt F12, Singles
    Reichelt, Timon 10:00 Salaba, Libor
  • Egypt F12, Singles
    Jebavy, Roman 10:00 Vucic, Ilija
  • Raanana, Israel
    Broady, Liam 10:00 Ilhan, Marsel
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Ozgen, Pemra 10:00 Tsuji, Kanami
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Heinrichs, Laura 10:00 Shkudun, Anna
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Romeo, Caroline 10:00 Kalinskaya, Anna
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Masini, Maria 10:00 Kachar, Marina
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Malikova, Tereza 10:00 Vajdova, Natalia
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Stolmar, Rebeka 10:00 Sotnikova, Alyona
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Lukacs, Vanda 10:00 Caciotti, Martina
  • Antalya, Singles W-C10-TUR-13A
    Engelmann, Jil Nora 10:00 Juhaszova, Vivien
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Maggen, India 10:00 Bolkvadze, Mariam
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Kulik, Wiktoria 10:00 Fernandez-Rabener, Arabela
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Shakovets, Christina 10:00 Bryzgalova, Yulia
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Lidkovskaya, Irina 10:00 Lekaj, Adrijana
  • Raanana, Israel
    Przysiezny, Michal 10:30 Donskoy, Evgeny
  • Croatia F7, Singles
    Ignatik, Uladzimir 10:30 Urbanija, Mike
  • Croatia F7, Singles
    Jotovski, Tomislav 10:30 Puc, Borut
  • Croatia F7, Singles
    Bjelica, Ivan 10:30 Ofner, Patrick
  • Croatia F7, Singles
    Sabanov, Matej 10:30 Lojda, Dusan
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-0...
    Kuzmova, Viktoria 10:30 Cabaj Awad, Jacqueline
  • Greece F2, Singles
    Tsitsipas, Stefanos 10:30 Kapogiannis, Charalampos
  • Heraklion, Singles W-C10-GRE-0...
    Kaminkova, Katerina 10:40 Bonic, Barbara
  • Greece F2, Singles
    Krstin, Pedja 10:40 Paval, Costin
  • Greece F2, Singles
    Dima, Dragos 10:40 Stanek, Robin
  • Greece F2, Singles
    Hampel, Lenny 10:40 Milojevic, Nikola
  • Italy F3, Singles
    Naso, Gianluca 11:00 Colella, Alessandro
  • Italy F3, Singles
    Fallert, Florian 11:00 Lizariturry, Juan
  • Italy F3, Singles
    Sinicropi, Riccardo 11:00 Mager, Gianluca
  • Italy F3, Singles
    Moutet, Corentin 11:00 Giacalone, Omar
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Neuwirth, Yvonne 11:00 Sartori, Carlotta
  • Santa Margherita Di Pula, Sing...
    Rubini, Stefania 11:00 Daniilidou, Eleni
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Buzarnescu, Mihaela 11:00 Prenkovic, Linda
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Kerfs, Deborah 11:00 Murta, Ines
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Sipek, Natalija 11:00 Parrizas-Diaz, Nuria
  • Tunisia F12, Singles
    Chala, Remy 11:00 Durasovic, Viktor
  • Tunisia F12, Singles
    Medvedev, Daniil 11:00 Frigerio, Lorenzo
  • Tunisia F12, Singles
    Igoshin, Alexander 11:00 Perez Sanz, David
  • Spain F7, Singles
    Deus, Nuno 11:00 Rumenov Payakov, Georgi
  • Spain F7, Singles
    Hernando Ruano, Jorge 11:00 Ortega-Olmedo, Roberto
  • Raanana, Israel
    Djere, Laslo 11:20 Molchanov, Denys
  • Raanana, Israel
    Rola, Blaz 11:20 Kravchuk, Konstantin
  • Egypt F12, Singles
    Sabry, Sherif 11:30 Elistratov, Evgeny
  • Egypt F12, Singles
    Tashi, Vullnet 11:30 Konecny, Michal
  • Egypt F12, Singles
    Schutt, Leon 11:30 Hossam, Karim
  • Egypt F12, Singles
    Fatic, Nerman 11:30 Vorster, Tucker
  • Turkey F13, Singles
    Ramanathan, Ramkumar 11:30 Dankl, Tobias-Maximilian
  • Turkey F13, Singles
    Janvier, Maxime 11:30 Plotniy, Andrei
  • Turkey F13, Singles
    Rodriguez-Pace, Ricardo 11:30 Yuksel, Anil
  • Turkey F13, Singles
    Zynga, Lennart 11:30 Brkic, Tomislav
  • Turkey F13, Singles
    Erguden, Baris 11:30 Kamynin, Dmytro
  • Turkey F13, Singles
    Celikbilek, Altug 11:30 Jankovic, Miki
  • Turkey F13, Singles
    Fortuna, Claudio 11:30 Sonego, Lorenzo
  • Turkey F13, Singles
    Brinkman, Nils 11:30 Novak, Dennis
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Lazareva, Margarita 11:30 Konotoptseva, Danielle
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Yashina, Ekaterina 11:30 Malykh, Polina
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Siedliska, Natalia 11:30 Gjorcheska, Lina
  • Sharm El Sheikh, Singles W-C10...
    Terziyska, Julia 11:30 Njuki, Brenda
  • Raanana, Israel, Doubles
    Albot R / Nedovyesov O 11:50 Betov S / Przysiezny M
  • Croatia F7, Singles
    Serdarusic, Nino 12:00 Bellotti, Riccardo
  • Croatia F7, Singles
    Brunner, Pascal 12:00 Sabanov, Ivan
  • Croatia F7, Singles
    Kalenichenko, Danylo 12:00 Gaio, Federico
  • Greece F2, Doubles
    Bisko M / Papik T 12:00 Jakupovic A / Kalovelonis M
  • Morocco F3, Singles
    Silva, Frederico Ferreira 12:00 Chazal, Maxime
  • Morocco F3, Singles
    Sousa, Pedro 12:00 Kontinen, Micke
  • Morocco F3, Singles
    Domingues, Joao 12:00 Giner, Marc
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-0...
    Papamichail D / Zaja A 12:10 Kobelt M / Zlatanova V
  • Heraklion, Doubles W-C10-GRE-0...
    Grammatikopoulou V / Komardina A 12:10 Ciobanu D / Pinto G
  • Greece F2, Doubles
    Dubarenco M / Manafov V 12:10 Dunlap D / Inzerillo J
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Schaffner Riera, Aina 12:30 Claffey, Jennifer
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Geukens, Britt 12:30 Sarrazin, Laetitia
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Atucha Gomez, Ainhoa 12:30 Pitisci, Fabiana
  • Tunisia F12, Singles
    Cagnina, Julien 12:30 Salman, Omar
  • Tunisia F12, Singles
    Geens, Clement 12:30 Marfia, Matteo
  • Tunisia F12, Singles
    Catarina, Lucas 12:30 Nava, Eduardo
  • Spain F7, Singles
    Checa-Calvo, Jose 12:30 Alcaraz Ivorra, Albert
  • Spain F7, Singles
    Pulgar-Garcia, Javier 12:30 Semmler, Miguel
  • Raanana, Israel
    Goldengoren, Tal 12:40 Lacko, Lukas
  • Raanana, Israel
    Kavcic, Blaz 12:40 Basilashvili, Nikoloz
  • Croissy-Beaubourg, Singles W-C...
    Pliskova, Kristyna 13:00 Gasparyan, Margarita
  • Egypt F12, Doubles
    Jebavy R / Salaba L 13:00 Nedelko I / Sobolta I
  • Egypt F12, Doubles
    Peters F / Ruppli A 13:00 Petrovic D / Vucic I
  • Egypt F12, Doubles
    Liniger J / Miedler L 13:00 Schutt L / Tashi V
  • Egypt F12, Doubles
    Fatic N / Nastasi U 13:00 Konecny M / Maamoun K-M
  • Croissy-Beaubourg, Doubles W-C...
    RAE J / Smith A 13:00 Broady N / Pliskova K
  • Turkey F13, Doubles
    Adanali M / Suluoglu S 13:00 Silverman C / Smith R
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-13A
    Kalinskaya A / Vdovenco A 13:00 Ishizu S / Tsuji K
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-13A
    LU J-J / Sotnikova A 13:00 Anil C / Bogoslavets A
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-13A
    Manekina E / Shkudun A 13:00 Hristea C-E / Negreanu D
  • Greece F2, Doubles
    Economidis K / Tsitsipas S 13:30 Bader S / Stanek R
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Giovine C / Zimmermann K 13:30 Remy V / Temin M
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Leduc M-A / Yerolymos M 13:30 Cascapera G / Mone M
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Grage M / Noe J 13:30 Bara I M / Barzo L
  • Santa Margherita Di Pula, Doub...
    Dabija E / Simic J 13:30 Balducci A / Brescia G
  • Morocco F3, Singles
    Ouahab, Lamine 13:30 Vatutin, Alexey
  • Morocco F3, Doubles
    Falcao G / Gil F 13:30 Sporken M / Van Den Honert V
  • Morocco F3, Doubles
    Giner M / Surchenko D 13:30 Chazal M / Diep F
  • Greece F2, Doubles
    Grigoriu P / Paval C 13:40 Glancy D / Martin T
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Van Dijkman, Inger 14:00 Daniels, Carolin
  • El Kantaoui, Singles W-C10-TUN...
    Lampla, Louise 14:00 Brouleau, Lou
  • Tunisia F12, Singles
    Kanar, Jonathan 14:00 Mertens, Yannick
  • Tunisia F12, Doubles
    Perez Sanz D / Pla Malfeito J 14:00 Bothwell P / Bothwell S
  • Spain F7, Doubles
    Arauzo-Martinez J-S / Pulgar-Garcia J 14:00 Alcaraz Ivorra A / Vega Hernandez D
  • Spain F7, Doubles
    Hernando-Ruano J / Villacorta-Alonso R 14:00 Arenas-Gualda I / Ortega-Olmedo R
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Lazareva M / Yashina E 14:00 Bizhukova F / Lidkovskaya I
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Maciejewska Z / Siedliska N 14:00 Kulik W / Silwanowicz K
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Bolkvadze M / Bryzgalova Y 14:00 Fernandez Rabener A / Lekaj A
  • Sharm El Sheikh, Doubles W-C10...
    Konotoptseva D / Pradova M 14:00 Gjorcheska L / Terziyska J
  • Croatia F7, Singles
    Tatlot, Johan Sebastien 14:30 Ghedin, Nicola
  • Antalya, Doubles W-C10-TUR-13A
    Caciotti M / Masini M 14:30 Stolmar R / Szlavikovics S
  • Turkey F13, Doubles
    Erguden U B / Ramanathan R 14:30 Pazicky M / Sproch D
  • Turkey F13, Doubles
    Agabigun S / Yurtacan E 14:30 Yalcinkale B / Yuksel A
  • Qatar F1, Singles
    Machado, Rui 14:30 Merckx, Jonas
  • Qatar F1, Singles
    Tepavac, Marko 14:30 Dmitriev, Kirill
  • Qatar F1, Singles
    Griekspoor, Scott 14:30 Marsalek, James
  • Qatar F1, Singles
    Rice, David 14:30 Pospisil, Jaroslav
  • Turkey F13, Doubles
    Mozgovoy A / Plotniy A 14:30 Wagner S / Wunner M
  • Croissy-Beaubourg, Singles W-C...
    Johansson, Mathilde 15:00 Georges, Myrtille
  • Croatia F7, Doubles
    Sabanov I / Sabanov M 15:00 Kolar Z / Poljak D
  • Croatia F7, Doubles
    Razborsek N / Stosic M 15:00 Bjelica I / Jotovski T
  • Croatia F7, Doubles
    Ternar T / Urbanija M 15:00 Carpen A-D / Draganja T
  • Italy F3, Doubles
    Bortolotti M / Lizariturry J 15:00 Borgo F / Naso G
  • Italy F3, Doubles
    Fallert F / Raab D 15:00 Giacalone O / Volante M
  • Croissy-Beaubourg, Doubles W-C...
    Coin J / Johansson M 15:00 Foretz S / Vrljic A
  • El Kantaoui, Doubles W-C10-TUN...
    Drew J / Prenkovic L 15:00 Jamrichova S / Sipek N
  • El Kantaoui, Doubles W-C10-TUN...
    Atucha Gomez A / Schaffner Riera A 15:00 Murta I / Stokke M
  • Manama, Singles W-C10-BRN-01A
    Heisen, Vivian 15:00 Hering, Katharina
  • Manama, Singles W-C10-BRN-01A
    Jebawy, Jasmin 15:00 Tehrani, Tina
  • Manama, Singles W-C10-BRN-01A
    Deigman, Laura 15:00 Fuentes, Camila
  • Manama, Singles W-C10-BRN-01A
    Tolibova, Sadafmoh 15:00 AL Nabhani, Fatma
  • Raanana, Israel, Doubles
    Junaid R / Shamasdin A 15:20 Kowalczyk M / Zelenay I
  • El Kantaoui, Doubles W-C10-TUN...
    Ciufrila R / Mokrousova G 15:30 Geukens B / Sarrazin L
  • Tunisia F12, Doubles
    Frigerio L / Oradini G 15:30 Bhullar R-R / Durasovic V
  • Tunisia F12, Doubles
    Fournerie T / Gresk P 15:30 Cagnina J / Vanneste J
  • Tunisia F12, Doubles
    Longo M / Marfia M 15:30 Igoshin A / Medvedev D
  • Miami, USA, Doubles
    Hingis M / Mirza S 16:00 Babos T / Mladenovic K
  • Osprey, Singles W-C50-USA-01A
    Kovinic, Danka 16:00 Chirico, Louisa
  • Le Gosier, Guadeloupe, Doubles
    Cerretani J / Van Der Duim A 16:00 Andujar P / Romboli F
  • Osprey, Singles W-C50-USA-01A
    Glatch, Alexa 16:00 Buyukakcay, Cagla
  • Qatar F1, Doubles
    Fabian P / Merckx J 16:00 Kellovsky D / Pospisil J
  • Osprey, Singles W-C50-USA-01A
    Rogers, Shelby 16:00 Osaka, Naomi
  • Qatar F1, Doubles
    Simon T / Vibert F-A 16:00 Marsalek J / Rice D
  • Miami, USA, Doubles
    Hlavackova A / Hradecka L 16:00 Makarova E / Vesnina E
  • Croissy-Beaubourg, Singles W-C...
    Govortsova, Olga 17:00 Linette, Magda
  • Osprey, Singles W-C50-USA-01A
    Rus, Arantxa 17:30 Rodina, Evgeniya
  • Osprey, Singles W-C50-USA-01A
    Kalinina, Anhelina 17:30 Kucova, Kristina
  • Manama, Doubles W-C10-BRN-01A
    AL Nabhani F / Fuentes C 18:00 Heisen V / Hering K
  • Osprey, Singles W-C50-USA-01A
    Brengle, Madison 18:00 Glushko, Julia
  • Miami, USA
    Suarez Navarro, Carla 19:00 Petkovic, Andrea
  • Croissy-Beaubourg, Singles W-C...
    Beygelzimer, Yuliya 19:00 Razzano, Virginie
  • Osprey, Singles W-C50-USA-01A
    Min, Grace 19:00 Soylu, Ipek
  • Osprey, Doubles W-C50-USA-01A
    Buyukakcay C / Cepelova J 19:00 Moore T / Slater N
  • Osprey, Doubles W-C50-USA-01A
    Cepede Royg V / Irigoyen M 19:30 Cako J / Vickery S
  • San Luis Potosi, Mexico
    Pella, Guido 20:00 Krajicek, Austin
  • San Luis Potosi, Mexico
    Lapentti, Giovanni 20:00 Molteni, Andres
  • San Luis Potosi, Mexico
    Gabashvili, Teimuraz 20:00 Podlipnik-Castillo, Hans
  • Osprey, Doubles W-C50-USA-01A
    Kuncikova L / Stuchla K 20:30 Kerkhove L / Rus A
  • Le Gosier, Guadeloupe
    Edmund, Kyle 21:00 De Schepper, Kenny
  • Le Gosier, Guadeloupe
    Bemelmans, Ruben 21:00 Rochette, Laurent
  • Miami, USA
    Nishikori, Kei 21:00 Isner, John
  • Le Gosier, Guadeloupe
    Ghem, Andre 21:00 Gonzalez, Maximo
  • Osprey, Doubles W-C50-USA-01A
    Mayr-Achleitner P / Ormaechea P 21:00 Kalinina A / Korashvili O
  • San Luis Potosi, Mexico
    Londero, Juan Ignacio 21:20 Zampieri, Caio
  • San Luis Potosi, Mexico
    Clezar, Guilherme 21:20 Mcgee, James
  • San Luis Potosi, Mexico
    Melzer, Gerald 21:30 Lorenzi, Paolo
  • Le Gosier, Guadeloupe
    Gombos, Norbert 22:20 Smith, John-Patrick
  • Le Gosier, Guadeloupe
    Paire, Benoit 22:20 Hernych, Jan
  • Le Gosier, Guadeloupe
    Trungelliti, Marco 22:20 Jasika, Omar
  • Miami, USA, Doubles
    Melo M / Soares B 22:45 Pospisil V / Sock J
  • San Luis Potosi, Mexico, Doubl...
    Fyrstenberg M / Qureshi A-U-h 23:00 Galdos S / Pella G
  • San Luis Potosi, Mexico
    Duckworth, James 23:00 Endara, Ivan
  • San Luis Potosi, Mexico, Doubl...
    Behar A / Olivo R 23:00 Garza D / Patino L
  • Le Gosier, Guadeloupe
    Baghdatis, Marcos 23:40 Roger-Vasselin, Edouard
  • Le Gosier, Guadeloupe
    Cunha, Henrique 23:40 Klec, Ivo

Zvezdin Brazilac Evandro dobio srpski pasoš

Fudbal

Autor:

BEOGRAD - Zamenik predsednika vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić uručio je pasoš fudbaleru Crvene zvezde Evandru i poželeo mu da u dresu Srbije zaigra u finalu SP 2014. godine protiv "svog" Brazila.

fudbal, IVICA DAČIĆ, pasoš, Evandro

BEOGRAD - Zamenik predsednika vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić uručio je pasoš fudbaleru Crvene zvezde Evandru i poželeo mu da u dresu Srbije zaigra u finalu SP 2014. godine protiv "svog" Brazila.

"Zadovoljstvo mi je što je naša zemlja bogatija za jednog uzornog sportistu i želim mu da njegova karijera bude veoma uspešna, na zadovoljstvo svih nas, bez obzira da li bude nosio dres Crvene zvezde ili možda nekog drugog srpskog kluba", rekao je

Dačić, aludirajući na prelazak Evandrovog zemljaka Klea, takođe srpskog državljanina, iz Zvezde u Partizan.
Poznat kao veliki navijač Partizana Dačić se brzo "ispravio" i pronašao kompromisno rešenje.

"Voleo bih da Evandro u dresu Srbije zaigra u finalu Svetskog prvenstva protiv Brazila", rekao je Dačić i objasnio da je Evandro dobio dvojno državljanstvo, pošto zakoni Srbije i Brazila dozvoljavaju takvu mogućnost.

Zamenik premijera rekao je da je MUP predložio Vladi Srbije da izda pasoš i državljanstvo Evandru na zahtev Crvene zvezde i na preporuku Ministarstva omladine i sporta.

"I ranije smo uvažavali slične zahteve, ne samo fudbalerima, nego i hokejašima, džudistima, rvačima, šahistima. Ovo je tradicija koja je zaživela u mnogim državama, pa zašto ne bi i u Srbiji", poručio je Dačić.

Zvezdina "desetka" Evandro istakao je da je današnji dan poseban za njega i da dobijanje pasoša Srbije doživljava kao veliko priznanje.
"Nadam se da ću uspeti da se odužim srpskom narodu na ljubavi i poštovanju

koje mi je ukazano i da sve to prenesem na teren. Takođe, nadam se da ću zaigrati i za reprezentaciju Srbije", rekao je Evandro na portugalskom jeziku, a zatim na srpskom izgovorio: "Hvala vam, hvala vam puno".

Na svečanosti uručivanja pasoša bili su prisutni i predsednik FK Crvena zvezda Vladan Lukić, zatim potpredsednik Aleksandar Antić, savetnik predsednika Miodrag Antonijević i predsednik Sportskog društva Petar Škundrić.

"Crvena zvezda se zahvaljuje Vladi Srbije, Ministarstvu unutrašnjih poslova i ministru Dačiću posebno što su omogućili da naš državljanin postane jedan ovako kvalitetan mladi čovek i sportista". Očekujemo od njega dosta uspeha", rekao je Vladan Lukić.
 

Pratite Sport na Facebooku
i Twitteru
Pratite Stars na Facebooku

Najčitanije

osetite zadovoljstvo kuvanja...

Više na stvarukusa.rs

Facebook

Izjava dana

Ove retoričke razmene mogu da stvore lošu klimu, pooštre odnose i pojačaju distancu između Srbije i Hrvatske Dejan Vuk Stanković politički analitičar

Video na Kuriru

Ostali videi
Prati Kurir na Facebooku!