Politika

VIDOVDAN NAS SVAKE GODINE PODSETI KO SMO, ODAKLE DOLAZIMO I ŠTA SMO DUŽNI: Ministarka Stamenkovski u Ravanici najavila podizanje spomenika Milošu Obiliću

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Foto: Instagram/djurdjevicmilica
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski poručila je danas iz manastira Ravanica da nas Vidovdan svake godine podseti ko smo, odakle dolazimo i šta smo dužni.

- Kosovski zavet za mene nije samo sećanje na prošlost. On je opomena da sloboda, čast i jedinstvo nemaju cenu i da narod koji zaboravi svoje korene ne može sigurnim korakom da ide u budućnost - piše na zvaničnom Instagram nalogu ministarke Stamenkovski.

Ona je danas, pred spomenikom knezu Lazaru Hrebeljanoviću, najavila da ćemo naredne godine podići prvi spomenik Milošu Obiliću u centralnoj Srbiji.

- Podižemo ga u čast svim srpskim vitezovima i kao trajni zavet budućim pokolenjima da se hrabrost, vernost i ljubav prema otadžbini nikada ne zaborave. Verujem da nas upravo Vidovdan uči najvažnijoj lekciji – da samo složna i ujedinjena Srbija može da pobeđuje. Kada je Srbija jaka, svi smo jači. Kada je Srbija složna, niko ne može da je podeli - istakla je ona.

Milica Đurđević Stamenkovski je dodala da Kosovski zavet treba da nam bude putokaz, a jedinstvo najveća snaga.

- Živela Srbija - zaključila je ona.