Košarka

UH... NAVIJAČI SU BESNI! JOŠ JEDNA OGROMNA IZDAJA U EVROPSKOJ KOŠARCI! Ceo Izrael je na nogama!

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Crvena zvezda dovodi novo pojačanje Foto: Filip Stevanovic / AFP / Profimedia
Izraelski košarkaš Tamir Blat novi je igrač Hapoela iz Tel Aviva, sa kojim je potpisao trogodišnji ugovor, saopštio je danas klub. Blat (29) se tako vraća u klub u kojem je započeo profesionalnu karijeru, nakon tri sezone provedene u redovima gradskog rivala Makabija iz Tel Aviva.

Iskusni plejmejker je prošle sezone u Evroligi prosečno beležio 7,1 poen, 5,2 asistencije i šutirao 38,5 odsto za tri poena na 38 utakmica. Sa 5,2 uspešna dodavanja po meču zauzeo je osmo mesto na listi najboljih asistenata elitnog takmičenja.

U prvenstvu Izraela prosečno je postizao 9,6 poena uz 4,5 asistencije, a sa Makabijem je osvojio duplu krunu, titule prvaka i pobednika Kupa Izraela. Tokom trogodišnjeg boravka u Makabiju osvojio je dve šampionske titule i dva nacionalna kupa.

Blat je profesionalnu karijeru započeo upravo u Hapoelu iz Tel Aviva u sezoni 2014/15, a potom je nastupao za Ramat Hašaron, Hapoel Holon, Hapoel Jerusalim i Albu iz Berlina, sa kojom je 2021. godine debitovao u Evroligi.

Sin je proslavljenog trenera Dejvida Blata, koji je 2014. godine predvodio Makabi do titule prvaka Evrope.

Blat novu sezonu dočekuje kao 29. najbolji asistent u istoriji Evrolige sa 796 uspešnih dodavanja, dok sa 288 pogođenih trojki deli 58. mesto na večnoj listi. Tokom karijere osvojio je šampionske titule u Nemačkoj i Izraelu, kao i šest nacionalnih kupova, a dugogodišnji je reprezentativac Izraela.

This browser does not support the video element.

00:24
Nikola Jokić zakucavanje protiv Sakramenta Izvor: YouTube/NBA