Košarka

NBA AS SKENIRAO ZVEZDIN TIM! Vučević oduševljen pojačanjima, posebno izdvojio JEDNOG IGRAČA: "To je ono što im treba!"

Dodajte Kurir u vaš Google izbor
Foto: Luiza Moraes / Getty images / Profimedia
Nikola Vučević detaljno je analizirao novi roster Crvene zvezde i posebno izdvojio četvoricu igrača koji su mu zapali za oko.

Nikola Vučević pomno prati šta se dešava u Crvenoj zvezdi, a NBA centar imao je vrlo zanimljiv komentar na račun ekipe koja će u novu sezonu ući sa velikim ambicijama.

Aktuelni centar Orlanda govorio je za „Sport Klub“ o brojnim temama, a posebno je zanimljivo bilo njegovo viđenje novog rostera crveno-belih, koji je tokom leta pretrpeo određene promene, ali je zadržao i značajan deo prošlosezonskog sastava.

Vučević smatra da je upravo kontinuitet jedna od najvećih prednosti Zvezde.

"Mislim da su doveli dobra pojačanja. Sviđa mi se što je ostalo dosta igrača iz prošle godine, kako bi postojao kontinuitet. Bitno je da imaš srž tima koja je duže na okupu. Kada imaš velike promene svakog leta, teško je kada svaki put krećeš ispočetka", rekao je Vučević.

A onda je crnogorski centar posebno izdvojio nekoliko novih imena.

"Butler i Nvora mi se mnogo sviđaju. To su odlični igrači protiv kojih sam igrao ovde. Motli je takođe dobar centar, jak - to je ono što Zvezdi treba. Ojелеј je izuzetan timski igrač", istakao je Vučević.

Dakle, NBA as je praktično „skenirao“ Zvezdin roster i jasno označio ono što mu se dopada. Posebno je zanimljivo što je među pojačanjima izdvojio Džeremija Batlera, Trejija Njora, Džona Motlija i Semija Odželejea, ali je naglasio i važnost igrača koji su ostali u timu.

Vučević se osvrnuo i na Nikolu Kalinića, kojem je uputio posebne reči nakon bogate karijere.

"Iskoristiću priliku da čestitam Nikoli Kaliniću na sjajnoj karijeri i velikim uspesima. Kao navijač, voleo bih da on i dalje igra. Siguran sam da će pomoći i kao asistent", poručio je centar Orlanda.

Na kraju je Vučević povukao ručnu kada su u pitanju očekivanja. Smatra da Zvezda ima potencijal, ali da će konkurencija u Evroligi biti ogromna.

"Sve skupa - dobra ekipa. Da vidimo kako će to izgledati s novim trenerom. Mislim da postoji potencijal da se napravi nešto lepo, mada nije lako jer je veliki novac ušao u Evroligu i konkurencija je velika", zaključio je Vučević.

Inače, Vučević je otkrio i da bi, da nije bilo NBA lige, sigurno nosio dres Crvene zvezde, pošto je poznato da navija za crveno-bele. Kao još neke evropske klubove koje posebno ceni izdvojio je Real Madrid i Olimpijakos.

Ali ono što će posebno obradovati navijače Zvezde jeste činjenica da NBA zvezda vidi potencijal u novom timu crveno-belih.

This browser does not support the video element.

00:37
Nikola Jokić i Avramović Izvor: MONDO