Het-trik Levandovskog

ŠTUTGART POVEO I STAO: Borusija ponizila Švabe s 6:1!

Borusija je nastavila sa dobrim rezultatima, a ovog puta je na svom terenu nadigrala Štutgart s 6:1

> 11:10h

DORTMUND - Fudbaleri Borusije pobedili su u Dortmundu ekipu Štutgarta rezultatom 6:1 u meču 11. kola Bundeslige. Štutgart je dobro počeo meč i poveo u 13. minutu pogotkom Karima Haguija. "Milioneri" su potom zaigrali angažovanije i za samo tri minuta napravili preokret. Na 1:1 izjednačio je Papastatopulos u 19. minutu, a Rojs je povisio na 2:1 u 22. Štutgart je u drugom delu meča doživeo pravu katastrofu. Usledila su tri gola Roberta Levandovskog u 54, 56. i 72. minutu, a konačan rezultat postavio je Aubamejang u 81. Srpski internacionalac i član Borusije Neven Subotić ceo meč je presedeo na klupi za rezerve. Borusije je trenutno preuzela prvo mesto na tabeli Bundeslige sa 28 bodova. Štutgart je deveti sa 13. U subotu će igrati Herta - Šalke, Braunšvajg - Leverkuzen, HSV - Borusija (M), Hofenhajm - Bajern, Nirnberg - Frajburg i Ajntraht - Volfsburg. U nedelju će se sastati: Augsburg - Majnc i Verder - Hanover.