PREOKRET NEDOVOLJAN ZA POBEDU: Zvezda poražena od Makabija!

Makabi je u neizvesnoj završnici pobedio Zvezdu u Beogradu s 78:76

Košarka
> 23:02h

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od ekipe Makabija rezultatom 78.76 (18:22, 17:11, 27:13, 16:30) u meču 7. kola grupe D Evrolige. Zvezda je bila blizu trijumfa, pošto je uspela da nadoknadi minus od 18 iz drugog poluvremena. Zvezda je prišla na minus jedan u poslednjem minutu i imala napad za pobedu, ali nije uspela da napravi veliki preokret i dođe do nove pobede. U redovima Crvene zvezde najbolji su bili Demarkus Nelson i Ivan Radenović sa po 12 poena. U pobedničkom timu istakao se Sofoklis Skorcanitis sa 22 poena. Zvezda posle sedmog kola ima skor od dve pobede i pet poraza. Makabi je ostvario pet trijumfa uz samo sva poraza. Makabi je poveo trojkom Smita, ali je Nelson uzvratio. Prva četvrtina igrala se uglavnom koš za koš, s tim što je goste u igri držao Skorcanitis, koji je u prvoj četvrtini postigao 10 poena. Crveno-beli su posle prvih 10 minuta imali prednost 22:18, ali je Makabi u drugoj četvrtini uspeo da se razigra i dobije prvih 20 minuta s 35:33. Makabi je drugo poluvreme počeo sjajno i serijom 17:4 došao do vođstva od 52:37. Zvezda je u prvom delu treće četvrtine postigla samo četiri poena. Izraelski tim je početkom poslednje četvrtine stigao do čak 18 poena prednosti, 64:46. Zvezda je napravila seriju od 10:0, a onda je uspela iz minuta u minut da stiže vođstvo gostiju. Crveno-beli su izjednačili u poslednjem minutu na 76:76. Blu je potom pogodio jedno slobodno bacanje, a Zvezda je imala 11 sekundi za poslednji napad, koji, međutim, nije uspeo da iskoristi Nelson. Blu je potom sa linije penala pogodio za konačnih 78:76.

Lokomotiva je ranije danas u gostima pobedila Lietuvos Ritas s 84:53, dok će u petak igrati Laboral Kuća i Panatinaikos. Crvena zvezda će u narednom kolu, 6. decembra gostovati ekipi Panatinaikosa. TOK UTAKMICE IV četvrtina Makabi nastavlja sa dobrom igrom, gosti u 31. minutu vode s 64:46. Zvezda je u 33. minutu uspela serijom od 10:0 da smanji minus na 64:56. Usledile su trojke Šilba za 66:59. Međutim, usledilo je nekoliko grešaka domaćih, a Makabi je ponovo došao do dvocifrene prednosti, 71:59. Usledila je bolja igra domaćih košarkaša, koji su u 37. minutu smanjili vođstvo gostiju na 68:73. Usledila je trojka Simonovića za smanjenje vođstva na 71:73. Zvezda je potom imala nekoliko napada za izjednačenje, ali nije bilo poena. Makabi je poveo 75:71, a Radenović je trojkom uspeo da Zvezdu primakne na minus jedan, 74:75. Smit je pogodio jedno bacanje, a Nelson nije pogodio za dva poena. Makabi je u narednom napadu imao priliku da reši utakmicu, ali je Rajs bacio loptu u aut. Šilb je pogodio dva bacanja za izjednačenje, 76:76. Makabi ima 14 sekundi za napad. Blu je pogodio jedno bacanje, a Nelson se spetljao u napadu. Blu je potom pogodio jedno bacanje za konačnu pobedu Izraela 78:76. III četvrtina Makabi je dobro počeo treću četvrtinu i serijom od 7:0 u 22. minutu poveo s 42:33. Klupa Zvezde je zatražila tajm-aut, ali ni to nije pomoglo domaćinu. Makabi je napravio seriju i u 25. minutu poveo s 50:37. Samo nekoliko sekundi kasnije bilo je 52:37, a onda je Dženkins trojkom digao navijače na noge, 52:40. Gosti su sigurnom igrom održavali visoku prednost, dok je Zvezda šutem iz daljine pokušaval da se vrati u meč. Makabi je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 62:46. II četvrtina Zvezda je dobro počela i drugu četvrtinu, a zahvaljujući odličnoj odbrani povela je s 24:18. Usledila je serija Makabija u 14. minutu za vođstvo Zvezde od 26:25. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a Zvezda je trojkom Dženkinsa u 16. minutu povela s 32:30. Katić se vratio u igru, a Zvezda je u nastavku meča uspela da održava minimalnu prednost. Gosti su u 19. minutu uspeli da preokrenu rezultat i da povedu s 35:33. Do kraja poluvremena oba tima propustila su po nekoliko napada. Makabi je na veliki odmor otišao s vođstvom 35:33. I četvrtina Zvezda je dobro počela utakmicu i trojkama stigla u 4. minutu do vođstva od 13:9. Usledila je serija gostiju od 7:2 za vođstvo od 16:15 u 6. minutu. Usledila je trojka Blaziča za 18:16. Trojke u ovom delu meča za Zvezdu dali su još Lazić, Nelson i Šilb. Zvezda je održavala prednost i prvu četvrtinu je dobila s 22:18. Tokom prve četvrtine povredio se Raško Katić. On je povredio zglob i morao je da zatraži intervenciju lekara. Sofoklis Skorcijanidis je za Makabi u prvoj četvrtini postigao 10 poena.