Treći uzastopni poraz šampiona

NOVA BRUKA ĐAVOLA: Vidić strelac za Junajted u porazu od Sanderlenda

Sanderlend je na svom terenu pobedio Mančester junajted s 2:1 u prvom duelu polufinala Liga kupa

> 02:34h

SANDERLEND - Fudbaleri Sanderlenda pobedili su na svom terenu ekipu Mančester junajteda s 2:1 u prvom meču polufinala engleskog Liga kupa. Domaći su poveli autogolom Rajana Gigsa u 45. minutu. Na 1:1 izjednačio je kapiten "crvenih đavola" i srpski internacionalac Nemanja Vidić u 52. minutu. Srbin je odigrao ceo meč za Junajted. Konačan rezultat postavio je Fabio Borini sa penala u 65. minutu.

Revanš duel je na programu 22. januara na Old trafordu. Sanderlend je poslednji na tabeli Premijer lige, dok je Mančester junajted sedmi. Ovo je treći uzastopni poraz aktuelnog šampiona Premijer lige. Junajted je 1. januara poražen od Totenhema u Premijer ligi, a pre dva dana "crveni đavoli" poraženi su u FA kupu Svonsija. Sanderlend je stigao do prve pobede nad Junajtedom još od sezone 2000/2001. Klub iz Mančestera je poslednji put zaređao tri poraza zaredom još pre 13 godina. U drugom polufinalu sastaju se Mančester siti i Vest Hem. Ti mečevi na programu su 8. i 21. januara. Finale će biti odigrano 2. marta na Vembliju.