Ubedljivi lisabonski "orlovi"

SRBIN NASTAVIO SERIJU: Lazar Marković strelac za Benfiku

Benfika je pobedila PAOK s 3:0, a u osmini finala igraće protiv Totenhema

> 21:08h

LISABON, LONDON - Fudbaleri Benfike, Valensije, Totenhema, AZ Alkmara, Anžija, Fiorentine, Liona i Juventusa plasirali su se u osminu finala Lige Evrope. Benfika je na svom terenu pobedila PAOK s 3:0 u revanš meču 1/16 finala Lige Evrope. Benfika je u prvom meču slavila s 1:0. Golove za Benfiku postigli su Gaitan u 70, Lima u 78. i srpski reprezentativac Lazar Marković u 79. minutu.

Marković je igrao za Benfiku od 60. minuta. Filip Đuričić je igrao do 80. minuta, a tada je zamenjen, dok je Ljubomir Fejsa bio na klupi za rezerve. Zvonimir Vukić je u igru u ekipi PAOK-a ušao u 74. minutu. Gosti su meč završili sa igračem manje, pošto je Kacuranis isključen u 69. minutu. Benfika će u osmini finala igrati protiv Totenhema. Totenhem je posle velikog preokreta pobedio Dnjepar s 3:1 u revanš meču 1/16 finala Lige Evrope. Dnjepar je u prvom meču slavio s 1:0, a u revanš je poveo s 1:0 u 47. minutu golom Zozulje. Na 1:1 izjednačio je Eriksen u 56. minutu. U 63. minutu gosti su ostali bez isključenog Zozulje, a onda je Adebajor sa dva gola u 65. i 69. minutu doneo plasman svom timu u osminu finala Lige Evrope i dvomeč sa Benfikom. Ranije danas plasman u osminu finala Lige Evrope izborili su fudbaleri Betisa, Salcburga, Porta, Napolija, Bazela, Ludogoreca, Plzena i Sevilje. Rezultati: Az Alkmar - Liberec 1:1 (prvi meč 1:0) Benfika - PAOK 3:0 (1:0) Fiorentina - Esbjerg 1:1 (3:1) Valensija - Dinamo (K) 0:0 (2:0) Lion - Černomorec 1:0 (0:0) Totenhem - Dnjepar 3:1 (0:1) Trabzon - Juventus 0:2 (0:2) Genk - Anži 0:2 (0:0) Rubin - Betis 0:2 (1:1) Napoli - Svonsi 3:1 (0:0) Sevilja - Maribor 2:1 (2:2) Šahtjor - Plzen 1:2 (1:1) Ludogorec - Lacio 3:3 (1:0) Salcburg - Ajaks 3:1 (3:0) Bazel - Makabi Tel Aviv 3:0 (0:0) Ajntraht - Porto 3:3 (2:2). U osmini finala će igrati: AZ Alkmar - Anži, Ludogorec - Valensija, Porto - Napoli, Lion - Plzen, Sevilja - Betis, Totenhem - Benfika, Bazel - Salcburg i Juventus - Fiorentina.