kvalifikacije za EURO 2015 (U21)

OSVETA MITROVIĆA: Srbija deklasirala Belgiju

Orlići su na gostovanju u Levenu slavili rezultatom 3:0. Dva gola postigao je fantastični Aleksandar Mitrović, u 11. i 56. minutu, dok je u 53. minutu mrežu domaćina zatresao i Darko Brašanac

> 09:20h

Mlada reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Belgiju u ključnom meču u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2015. godine. "Orlići" su na gostovanju u Levenu slavili rezultatom 3:0, pre svega zahvaljujući dvostrukom strelcu Aleksandru Mitroviću. On je golovima u 11. i 56. minutu potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi. Bila je to ujedno i slatka osveta napadača Anderlehta, koji u poslednje vreme konstantno trpi kritike beligijske javnosti. Darko Brašanac je u 53. minutu postigao drugi gol za Srbiju. Posle ovog trijumfa Srbija je lider Grupe 9. "Orlići" posle šest odigranih utakmica imaju 13 bodova, isto koliko i Belgija, ali izabranici selektora Johana Valema imaju i meč više. Italija je treća sa 12 osvojenih bodova iz šest utakmica. Prvi duel Srbij e i Belgije u Gornjem Milanovcu završen je remijem - 1:1. Izabranike selektora Radovana Ćurčića u nastavku kvalifikacija očekuju još dva teška gostovanja - u Italiji i u Severnoj Irskoj. Dve najbolje selekcije iz Grupe 9 plasiraće se u baraž za plasman na Evropsko prvenstvo, koje će se 2015. godine igrati u Češkoj. Sastavi: Belgija: Kosemans, Arslanagić, De Bok, Denajer, Ngava, De Sart, Mpoku, Azar, Prae, Fereira, Batšuaji Srbija: Dmitrović, Petković, Vitas, Spajić, Petrović, Čaušić, Đuričić, Brašanac, Jojić, Kostić, Mitrović TOK MEČA: II poluvreme 63. minut - "Orlići" nastavljaju da pritiskaju rivala. Kostić ponovo pokušava da proigra Mitrovića, ali lopta ipak ne stiže do njega 56. minut - Gooooool! Novi gol za Srbiju i Aleksandra Mitrovića - 3:0. Još jedna sjajna asistencija Kostića

55. minut - Žuti karton za Fereiru 53. minut - Gooooool! Srbija vodi 2:0, a strelac je Brašanac.

51. minut - Gužva ispred Dmitrovićevog gola, a sve se završava nepreciznim udarcem De Sarta 50. minut - Katastrofalna greška Spajića i kolosalna šansa za
Belgiju, ali nema gola. Dmitrovićevog sjajno zaustavlje šut Batšuaija. 48. minut - Zapisan je i Đuričić 46. minut - Nastavljen je meč. Drugo poluvreme je počelo isto kao što je završeno prvo. Vitas odmah dobija žuti karton. I poluvreme 45.+1 - Lepa prilika za Srbiju da ponovo pripreti iz kontre, ali se Đuričić spetljao 43. minut - Slična situacija i na drugoj strani. Centrirao je Azar, ali je lopta samo proletela kroz kazneni prostor 41. minut - Novi centaršut Kostića i nove muke za golmana Kosemansa, koji krajnjim naporima hvata nezgodnu loptu 35. minut - Belgijanci sve češće prete. Petković pravi novi prekršaj, pa i on dobija žuti karton. 23. minut - Petrović u kontri ruši Batšuaija i zasluženo dobija žuti karton. Bilo je veoma opasno, jer je napadač Belgije imao otvoren put ka golu 19. mint - Novi korner i nova prilika za Mitrovića. On ponovo šutira glavom, ali ovog puta pravo u golmana 15. minut - Prvi žuti karton na meču. De Sart je dobio javnu opomenu 11. minut - Gooooool! Srbija vodi golom Aleksandra Mitrovića. Napadač Anderlehta nadvisio je sve u kaznenom prostoru Belgije i preciznim udarcem glavom savladao golmana Kosemansa. Kostić je prethodno sjajno izveo korner
5. minut - Uzvraćaju Belgijanci, ali je to samo korner za domaću selekciju. 3. minut - Srbije je mogla do vođstva. Kostić je sa leve strane uputio pas ka Mitroviću, ali je napadač Anderlehta bio u ofsajdu