Sporni trenutak

RUKA ILI OFSAJD: Poništen gol Nemanje Matića

Matić, koji je od starta bio u timu trenera Žozea Murinja je u 42. minutu posle kornera koji je izveo Vilijan primio loptu u petercu domaćina, čini se grudima, a potom je nogom sproveo u mrežu

> 23:56h

Fudbaleri londonskog Čelsija gostovali Aston Vili u jednom od derbija 30. kola engleske Premijer lige, a meč na Vila parku (0:1), obeležio je i poništen pogodak srpskog reprezentativca Nemanje Matića.

Matić, koji je od starta bio u timu trenera Žozea Murinja je u 42. minutu posle kornera koji je izveo Vilijan primio loptu u petercu domaćina, čini se grudima, a potom je nogom sproveo u mrežu. Svi igrači londonsjkog tima, među kojima je bio i Branislav Ivanović počeli su da slave, a tgek nekoliko desetina sekundi kasnije sudija je poništio pogodak.

Nejasno je da li zbog ofsajda ili ruke? Čini se ipak da doskorašnji fudbaler Benfike, koji je priznao da mu je porodica teško prihvatila selidbu, zapravo povrtak u London, niti je igrao rukom, niti bio u nedozvoljenom položaju.