Sve je otvoreno u revanšu

MINIMALAC: Real golom Benzeme savladao bezidejni Bajern

Fudbeleri Reala savladali su u Madridu minhenski Bajern sa 1:0 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona

> 10:22h

MADRID - Fudbeleri Reala savladali su minhenski Bajern sa 1:0 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona. Pobedonosni gol za Kraljevski klub na stadionu "Santjago Bernabeu" postigao je Karim Benzema u 19. minutu. Fudbaleri Bajerna su u većem delu meča imali inicijativu i poesed lopte, ali je Real bio daleko opasniji tim. Gosti su tek u samom finišu u dva navrata ozbiljno ugrozili gol Ikera Kasiljasa, ali je odbrana Kraljevskog kluba odolela do samog kraja.

Real je kontrama odgovarao na bezidejnu pas igru Bajerna, koji je bio apsolutno nemoćan u drugom poluvremenu. Revanš meč je na programu za šest dana u Minhenu. U prvom polufinalu, u utorak, Atletiko Madrid i Čelsi su na stadionu "Visente Kalderon" odigrali meč bez golova.

TOK MEČA (22.36) 95. minut - Utakmica je završena! Posle pet minuta sudijske nadoknade meč je završen. Real je golom Benzeme savladao Bajern i na revanš u Minhen odlazi sa minimalnom prednošću. (22.33) 92. minut - Igrači Bajerna traže penal! Posle duge akcije Mandžukić glavom loptu vraća u peterac do Milera koji vara Alonsa, ali promašuje loptu. On se tom prilikom okliznuo, ali tvrdi da ga je Alonso zaustavio na nepropisan način. Sudija Veb ne misli tako, igra se nastavlja.

(22.25) 84. minut - najbolja prilika za Bajern Kasiljas je još jednom dokazao svoj kvalitet.. Lopta je stigla do Gecea koji je bio sam na desetak metara od gola, ali je Kasiljas fantastično reagovao i spasio Real.
(22.22) 81. minut - Udarac Milera, muk na tribinama Kombinovali su fudbaleri Bajerna oko kaznenog prostora Reala, da bi na kraju šutirao Tomas Miler. Lopta je na putu zakačila jednog od igrača Reala, pa će gosti imati korner. (22.14) 73. minut - Bejl menja Ronalda Kristijano Ronaldo napušta teren, a u igru ulazi Geret Bejl, koji je bio bolestan prethodnih nekoliko dana.

(22.09) 68. minut - Nojer ponovo brani Ronaldov udarac Koentrao je brzo izveo slobodan udarac i uposlio Ronalda, koji ponovo beži igračima Bajerna i šutira u bliži ugao. Međutim, Nojer u poslednjem trenutku uspeva da sačuva svoju mrežu. (22.03) 62. minut - Traljav udarac Robena Roben je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je to bio lak plen za Kasiljasa s obzirom na to da je lopta jedva stigla do gola Reala. (21.57) 56. minut - Bajern i dalje bez prave prilike Fudbaleri Bajerna bezuspešno pokušavaju da pronađu Mandžukića u kaznenom prostrou Reala. Međutim Real za sada deluje sigurno u defanzivi. Pepe i Ramos do sada odlično zatvaraju sve pokušaje gostiju. (21.47) 46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Real odmagh preti Kristijano Ronaldo odmah testira Nojera, ali gorman Bajerna brani udarac Portugalca. Ronaldo je šutirao lukavo po zemlji, ali je Nojer bio maksimalno koncentrisan.

II poluvreme 21.31 - Završeno je prvo poluvreme Posle prvih 45 minuta u Madridu Real protiv Bajerna vodi sa 1:0, golom Benzeme. Domaći tim je mogao da postigne još dva gola, ali su Ronaldo i Di Marija bili neprecizni. S druge strane, Bajern je stao posle inicijartive u prvih 15 minuta. Gosti su imali posed lopte, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Reala. (21.26) 41. minut - Veliki promašaj Di Marije Još jedna kolosalna prilika odlazi u nepovrat. Anhel di Marija je ostao sam na drugoj stativi posle kornera sa leve strane, ali je i on šutirao preko gola.
(21.25) 40. minut - Real u podređenom položaju Poslednjih nekoliko minuta igra se uglavnom na polovini domaćeg tima. Međutim, fudbaleri bajerna i dalje ne mogu da stvore pravu priliku, kojom bi ozbiljnije ugrozili Kasiljasa. (21.11) 26. minut - Ronaldo se obrukao Neverovatan promašaj Kristijana Ronalda. Žaliće najbolji fudbaler sveta za ovom prilikom. Sevnula je nova kontra kraljevskog kluba, Benzema je sjajno uposlio Ronalda, ali se Portugalac obrukao u završnici pošto je šutirao visoko preko gola.
(21.05) 20. minut - Preti Real, ređaju se prilike Odmah posle vodećeg pogotka Real ima novu šansu preko Kristijana Ronalda, ali Nojer bez problema zaustavlja njegov pokušaj. Samo minut kasnije pokušao je i Di Marija, ali se još jednom istakao golman Bajerna. (21.04) 19. minut - Gooooool, Real vodi 1:0! Iako je Bajern imao inicijativu fudbaleri Reala prvi stižu do pogotka. Bila je to sjajna akcija Ronalda i Koentraa, koju golom kruniše Benzema. Koentrao je odlično centrirao, a Benzemi nije bilo teško da pogodi gol Bajerna.
(20.59) 14. minut - Udarac Robena Gosti su bolji na početku meča, a fudbaleri Reala Bavarcima olako dozvoljavaju da kontrolišu igru. Roben je prvi ozbiljnije zapretio, ali je njegov udarac bio neprecizan. Lopta je na putu do gola zakačila jednog od igrača Reala. Posle kornera pokušao je i Švajnštajger, ali je Kasiljas bio siguran. (20.45) 1. minut - Utakmica je počela Karlo Ančeloti ostavio na klupi najskupljeg igrača sveta Gareta Bejla koji je bio bolestan prethodnih nekoliko dana. Istovremeno u prvi tim Reala vratio se Kristijano Ronaldo, dok je na golu Bajerna oporavljeni Manuel Nojer. 20.30 – Dobrodošli na Kurir sport! Drugo polufinale Lige šampiona između Reala i Bajerna počinje za 15. minuta. U utorak, u prvom polufinalu, Atletiko i Čelsi su u Madridu odigrali utakmicu bez golova. Evo sastava timova: Real Madrid: Kasiljas, Karvahal, Ramos, Pepe, Koentrao, Ćabi Alonso, Modrić, Isko, Di Marija, Benzema, Ronaldo. Bajern Minhen: Nojer, Rafinja, Dante, Boateng, Alaba, Lam, Kros, Švajnštajger, Roben, Mandžukić, Riberi.