Visoka delegacija

ADMIRAL U POSETI DEČANIMA: Oficiri Kfora razgovarali o zaštiti srpskog manastira!

Foto: Facebook
Ovo je bila prilika da sa ovim visokim NATO oficirima porazgovaram o zaštiti manastira Dečani, saopštio arhimandrit Sava Janjić

Manastir Dečani danas su posetili američki admiral Brus Klingan, komandant NATO snaga (Joint Force Command) i komandant KFOR-a italijanski general Salvatore Farina.
Ovo je bila prilika da sa ovim visokim NATO oficirima porazgovaram o zaštiti manastira Dečani naročito u kontekstu najnovijih pretnji manastiru i ispisivanja grafita UČK, saopštio je arhimandrit Sava Janjić.
Foto: Facebook


Na kapiji Manastira Visoki Dečani prošlog četrtka osvanuli su grafiti sa natpisom UČK, takozvane Oslobodilačke vojske Kosova. Ambasadorka SAD u Prištini Trejsi En Džejkobson izrazila je žaljenje zbog grafita OVK koji su iscrtani na vratima Manastira Visoki Dečani i istakla da opština ne može da razvija turizam ako ne poboljšava odnose sa manastirom!
Foto: Facebook

Na kapiji Manastira Visoki Dečani, koji je pod zaštitom Uneska, jutros su osvanuli grafiti sa natpisom UČK, takozvane "Oslobodilačke vojske Kosova".
Foto: Facebook

Manastirska kapija se nalazi svega nekoliko desetaka metara od italijanskog punkta KFOR-a. Američka ambasada u Srbiji takođe je osudila provokaciju albanskih ekstremista na Kosmetu.
Foto: Facebook