Nasri i Kompani doneli četvrtu titulu Građanima

RADOST NA ETIHADU, TUGA NA ENFILDU: Mančester siti novi vladar Premijer lige

Fudbaleri Mančester sitij novi su šampioni Engleske. Siti je u poslednjem kolu savladao Vest Hem sa 2:0, dok je Liverpul posle preokreta pobedio Njukasl sa 2:1

> 00:00h

MANČESTER - Fudbaleri Mančester Sitija novi su šampioni engleske Premijer lige. Siti je u poslednjem 38. kolu savladao ekipu Vest Hema sa 2:0, golovima Nasrija i Kompanija. Građanima je u poslednjem kolu bio potreban samo bod kako bi osvojili četvrtu titulu u istoriji kluba, ali su na kraju rutinski savladali Vest Hem. Pitanje pobednika nijednog trenutka nije dolazilo u pitanje s obzirom na to da je domaći tim konstantno napadao i imao inicijativu. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti, dok Matija Nastasić nije bio u timu zbog povrede.

Istovremeno, Liverpul ni posle 24 godine nije uspeo da osvoji titulu. Crveni nisu dočekali kiks Sitija, ali su na kraju ipak uspeli da savladaju Njukasl na Enfildu rezultatom 2:1. Gosti su poveli autogolom Škrtela, ali je Liverpul u nastavku preokrenuo rezultat golovima Agera i Staridža. Njukasl je utakmicu završio sa devet igraša, pošto su crvene kartone dobili Ameobi i Dumet.

Pored Sitija i Liverpula u Ligi šampiona igraće Čelsi i Arsenal, dok će se Everton i Totenhem takmičiti u Ligi Evrope. Sada već bivši šampion Mančester junajted razočaravajuću sezonu je završio remijem protiv Sautemptona (1:1). To znači da crveni đavoli sledeće sezone neće igrati u Evropi. Srpski internacionalac Nemanja upisao je jubilarni 300. meč u dresu Junajteda, a na terenu je ostao do kraja uprkos povredi glave. Drame i neizvesnosti nije bilo u borbi za opstanak pošto je već bilo poznato da iz Premijer lige ispadaju ekipe Noriča, Fulama i Kardifa.

TOK MEČA 17.49 - Završena je utakmica u Mančesteru, Siti je novi šampion Siti je savladao ekipu Vest Hema sa 2:0, golovima Nasrija i Kompanija, pa su građani stigli do četvrte šampionske titule u istoriji. Navijači su na terenu, počinje žurka na Etihadu. Istovremeno Dejvid donosi bod Fulamu u duelu sa ekipom Kristal Palasa, za konačnih 2:2.

17.45 (90. minut) - Koškanje na Etihadu Uzavrele su strasti na Etihadu. Iako je Siti na korak od pobede Aguero namerno pravi prekršaj, posle čega dolazi do koškanja igrača. Stvari su se brzo smirile, a žute kartone dobijaju Aguero i Nobl. 17.42 (87. minut) - Stouk vodi sa 2:1, novi crveni karton za Njukasl! Fudbaleri Stouka u završnici meča stižu do vođstva protiv ekipe VBA. Čaril Adam je zatresao mrežu silovitim udarcem, posle sjajnog solo prodora. Istovremen Svrake na Enfildu ostaju sa devet igrača pošto je direktni crveni karton dobio Dumet. 17.39 (84. minut) - Kristal Palas ponovo vodi Fudbaleri Kristal Palasa vode u završnici meča sa Fulamom. Gosti sada vode sa 2:1, a strelac je ponovo Gejl.

17.31 (76. minut) - Preokret Čelsija u tri minuta Plavci vode sa 2:1 protiv Kardifa. Samo tri minuta pošto je Šurle poravnao na 1:1, Fernando Tores postiže novi gol za Čelsi. 17.28 (73. minut) - Čelsi stiže do izjednačenja Izabranici Žozea Murinja stižu do izjednačenja protiv Kardifa, strelac je Šurle. 17.21 (66. minut) - Crveni karton za Ameobija, Njukasl sa desetoricom Ameobi u dva minuta dobija dva žuta kartona, pa će Njukasl u poslednjih pola sata na Enfildu imati igrača manje. 17.20 (65. minut) - Gooooool, Liverpul vodi sa 2:1! Potpuni rezultatski preokret na Enfildu. Liverpup u dva minuta postiže dva gola i vodi protiv Njukasla sa 2:1. Ponovo je asistent bio Džerard, ali je strelac sada Staridž.

17.19 (64. minut) - Gooooool, Liverpul poravnava na 1:1! Liverpul konačno stiže do izjednačenja protiv Njukasla. Džerard je izveo slobodan udarac, a Ager trese mrežu Njukasla.
17.17 (62. minut) - Novi gol fudbalera Arsenala Arsenal duplira prednost protiv Noriča. Karl Dženkinson je postigao drugi gol za tobdžije koje tako stižu na korak od 24. prvenstvenog trijumfa. 17.16 (61. minut) - Fulam stiže do izjednačenja protiv Kristal Palasa Fulam na svom terenu stiže do izjednačenja protiv ekipe Kristal Palasa. Vudvord odličnim udarcem trese mrežu gostiju za 1:1. 17.11 (56. minut) - VBA poravnava na 1:1 Vest Bromvič albio stiže do izjednačenja protiv Stouka. 17.09 (54. minut) - Svonsi vodi 3:1, Junajted stiže do izjednačenja Kratko je trajala radost igrača Sanderlenda pošto je Svonsi samo četiri minuta kasnije postigao treći gol. Gosti sada vode sa 3:1, strelac je Boni. Istovremeno Junajed poravnava na 1:1, golom Huana Mate. 17.08 (53. minut) - Arsenal stiže do vođstva Fudbaleri Arsenala vode protiv Noriča golom Remzija. Tobdžije su četvrte na tabeli i sigurno će igrati u kvalifikacijama za Ligu šampioana 17.05 (50. minut)- Gooooool, Siti vodi 2:0! Kompani na stratu drugog poluvremena overava četvrtu titulu u istoriji Sitija. Lopta se odbila do kapitena Građana koji ponovo trese mrežu gostiju i pokreće zemljotres na Etihadu. Navijači su u delirijumu jer nihov tim vodi sa 2:0 protiv Vest Hema. Istovremeno Liverpul i dalje gubi od Njukasla. Istovremeno Sanderlend, golom Borinija smanjuje prednost Svonsija na 1:2.
17.01 (46. minut) - Everton odmah duplira prednost protiv Hala Gosti vode sa 2:0 u meču koji nema nikakav rezultatski značaj. Lukaku je strelac za Karamele koje su tako samo porvrdile peto mesto na tabeli. 17.00 (46. minut) - Počelo je poslednje poluvreme ove sezone u Premijer ligi Fudbalere Mančester sitija još samo 45 minuta deli od osvajanja četvrte titule u klupskoj istoriji. Siti vodi protiv Vest Hema, a na ruku mu ide i činjenica da Livgerpul na Enfildu gubi od Njukasla. II poluvreme

16.46 (46. minut) - Stativa za Siti u poslednjim trenucima prvog poluvremena David Silva je mogao da reši sve šampionske dileme, ali nije imao sreće. On je u poslednjim trenucima prvog poluvremena odlično šutirao, ali je lopta završila na stativi. 16.39 (39. minut) - Gooooool, Mančester siti vodi 1:0! Ludnica na Etihadu, Građani stižu do vođstva preko Nasrija. Bio je to savršen udarac sa 20 metara, Adrijan je nemoćan. Siti je na korak od četvrte titule prvaka Engleske.

16.38 (38.minut) - Totenhem overava Evropu Adebajor postiže treći gol za Totenhem i praktično rešava sve dileme oko toga ko će sledeće sezone igreti u Evropi. Adebajor je bio precizan sa bele tačke pošto je Agbonlahor prethodno u svom kaznenom prostoru igrao rukom 16.36 (36. minut) - Novi gol Totenhema, Liga Evrope je sve bliža Pevci na Vajt Hart Lejnu vode protiv Aston Vile sa 2:0. Ujedno to je treći autogol do sada na terenima Premijer lige pošto je Bejker glavom zatresao sopstvenu mrežu. 16.29 (29. minut) - Vodi i Kristal Palas Fudbaleri Kristal Palasa vode protiv već prežaljenog Fulama. Dvajt Gejl je preciznim udarcem pogodio donji levi ugao gola, Stokdejl je nemoćan. 16.28 (28. minut) - Mančester junajted gubi Stvari ne idu na ruku "crvenim đavolima" koji gube od Sautemptona. domaći tim je poveo golom rikija Lamberta, a uz to i totenhem vodi protiv Aston Vile. U takvoj situacija Liga Evrope deluje kao nemoguća misija. 16.22 (22.minut) - Novi autogol, Stouk vodi NStouk vodi protiv ekipe VBA, autogolom Gereta Mekejlija. On je napucao protivničkog igrača i pogodio sopstveni gol. 16.20 (20. minut) - Liverpul gubi na Enfildu! Šok na Enfildu, Njukasl vodi autogolom Škrtela. Defanzivac Liverpula nespretno je intervenisao posle jednog centaršuta sa leve strane i pogađe sopstvenu mrežu. Liverpul je sve dalje od titule, ali se zato slavi u Mančesteru gde i dalje nema golova uprkos inicijativi Sitija.
16.16 (16. minut) - Čelsi gubi od Kardifa Plavci gube od fenjeraša Kardifa, ekipe koja će sledeće sezone igrati u Čempionšipu. Kreg Belami je zatresao mrežu Čelsija. 16.15 (15. minut) - Svonsi duplira prednost, Totenhem vodi Svonsi vodi 2:0 protiv Sanderlenda, strelac je Marvin Imnes. Istovremeno Totenhem golom Paulinja vodi protiv Aston Vile. U takvoj situaciji Mančester junajted je sve dalje od plasmana u Evropu. 16.09 (9. minut) Everton vodi protiv Hala Everton stiže do ranog vođstva protiv Hala. Karamele su sigurne na petom mestu i igraće u Ligi Evrope. Džejms Mekarti je strelac.

16.08 (8.minut) - Svonsi vodi protiv Sanderlenda Fudbaleri Svonsija postižu prvi gol u 38. kolu Premijer lige i vode na strani protiv Sanderlenda. Dajer je strelac. 16.00 (1. minut) - Počele su sve utakmice poslednjeg kola Premijer lige Sitiju je potreban samo bod kako bi stigao do četvrte titule prvaka Engleske, dok fudbaleri Liverpula moraju da savladaju Njukasl i da se nadaju čudu u Mančesteru. 15.50 - Dobrodošli na Kurir sport! Kroz deset minuta počinju svi mečevi poslednjeg 38. kola engleske Premijer lige, koje će dati konačan odgovor ko će biti novi prvak Engleske, Mančester siti ili Liverpul. Siti dočekuje Vest Hem, a Liverpul ekipu Njukasla. Premijer liga, 38. kolo: Kardif – Čelsi 1:2 Fulam – Kristal Palas 2:2 Hal – Everton 0:2 Liverpul – Njukasl 2:1 Mančester siti – Vest Hem 2:0 Norič – Arsenal 0:2 Sautempton – Mančester junajted 1:1 Sanderlend – Svonsi 1:3 Totenhem – Aston Vila 3:0 VBA – Stouk 1:2 Tabela: Mančester siti 86, Liverpul 84, Čelsi 82, Arsenal 79, Everton 72, Totenhem 69, Mančester junajted 64, Sautempton 56, Stouk 50, Njukasl 49, Kristal Palas 45, Svonsi 42, Vest Hem 40, Sanderlend 38, Aston Vila 38, Hal 37, VBA 36, Norič 33, Fulam 32, Kardif 30.