Veliki uspeh

HET-TRIK ŠAĆIRIJA: Švajcarska preko Hondurasa lako do osmine finala Mundijala

Fudbaleri Švajcarske savladali su Honduras sa 3:0 u trećem kolu Grupe E na Svetskom prvenstvu u Brazilu

Brazil 2014
> 17:16h

MANAUS - Fudbaleri Švajcarske savladali su Honduras sa 3:0 u trećem kolu Grupe E na Svetskom prvenstvu u Brazilu. Pošto je u drugom meču Grupe E Ekvador remizirao sa Francuskom rezultatom 0:0, Švajcarska je kao drugoplasirana selekcija prošla u narednu fazu takmičenja. Heroj utakmice odigrane na "Areni Amazonija" bio je Đerdan Šaćiri koji je postigao het-trik. On je golovima u 6, 31. i 71. minutu upiasao jubilarni 50. het-trik u istoriji Mundijala. Prvo mesto u Grupi E osvojila je Francuska koja je u prvoj fazi upisala dve pobede i remi. Trikolori su tako sakupili sedam bodova, dok je Švajcarska sa dva trijumfa stigla do šest bodova. Trećeplasirani Ekvador na kraju je imao četiri boda, posle pobede, remija i poraza, dok je Honduras takmičenje završio bez bodova, sa tri poraza. Grupa E se u nastavku takmičenja ukršta sa Grupom F, po sistemu prvi sa drugim. To znači da će Francuska u osmini finama igrati protiv selekcije Nigerije, dok Švajcarce u nastavku takmičenja očekuje težak zadatak i duel sa reprezentacijom Argentine. TOK MEČA

23.51 - Kraj utakmice Fudbaleri Švajcarske plasirali su se u osminu finala Mundijala pošto su u trećem kolu Grupe E savladali Honduras. 23.46 (90. minut) - Udarac iz daljine Jedan od poslednjih pokušaja fudbalera Hondurasa. Figeroa je pokušao iz daljine, ali je golman Švajcarske bio oprezan. 23.36 (80. minut) - Švajcarska čuva prednost Švajcarci su stali na loptu posle trećeg gola. Oni su odradili posao i sada im ostaje da mirno privedu meč kraju. 23.27 (71. minut) - Gooooool, Švajcarska vodi 3:0! Het-trik Šaćirija! Ponovo je kombinovao sa Drmićem, a na kraju golman Valjadares po treći put kapitulira.

23.22 (66. minut) - Žuti karton Reprezentativac Hondurasa Palasios dobija žuti karton. 23.18 (62. minut) - Bekeles šutira Centrirao je Huan Karlos Garsija, a golman Švajcarske boksuje loptu. Usledio je optimističan pokušaj Bekelesa, ali lopta ide preko gola. 23.15 (59. minut) - Valjadares brani Novi udarac Šaćirija, ali golman Hondurasa brani njegov pokušaj i sprečava ga da postigne het-trik.

23.08 (52. minut) - Nova pretnja Bengston ima novu priliku, ali njegov udarac blokiraju defanzivci Švajcarske. 23.05 (49. minut) - Prilika za Honduras Prva šansa u nastavku. Dobar centaršut Palasiosa, ali Bengston ne stiže do lopte. 23.02 (46. minut) - Nastavljena je utakmica II poluvreme

22.47 - Kraj prvog poluvremena 22.42 (43. minut) - Pokušaj Drmića Drmić je upisao novi pokušaj, šutirao je u okvir gola, ali je golman Valjadares zaustavio njegov pokušaj. 22.39 (40. minut) - Prinudna izmena Prva izmena na utakmici izvršena je u redovima Hondurasa. Povređenog Kostlija menja Džeri Palasios.

22.30 (31. minut) - Gooooool, Švajcarska vodi 2:0! Šaćiri po drugi put na meču trese mrežu Hondurasa. Drmić sjajno upošljava Šaćirija, koji hladnokrvno čeka da golman padne i duplira prednost Švajcarske. 22.19 (20. minut) - Federer uz Švajcarsku Čuveni švajcarski teniser Rodžer Federer trenutno se nalazi u Londonu gde nastupa na Vimbldonu, ali kao i većina tenisera prati dešavanja na Mundijalu u Brazilu. On se odmah posle gola Švajcarske oglasio na svom Tviteru.

22.15 (16. minut) - Šaćiri pogađa živi zid Ponovo je zapretio Šaćiri. On je snažno šutirao, ali lopta pogađa živi zid i odlazi u korner. 22.05 (6. minut) - Gooooool, Švajcarska vodi 1:0! Šaćiri je sve uradio sam. Odlično je šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogađa gornji levi ugao gola. Fantastičan udarac, golman je bio nemoćan. 22.00 (1. minut) - Počela je utakmica Počeo je meč Honduras - Švajcarska na "Areni Amazonija". Švajcarska u ovoj utakmici traži prolaz u osminu finala Mundijala, uz povoljan rezultat na meču Ekvador - Francuska. Sa druge strane, Honduras se već posle drugog kola pomirio sa eliminacijom. 21.40 - Startne postave