Sjajna partija

LIGA ŠAMPIONA: Miroslav Radović sa dva gola doneo preokret Legiji protiv Seltika

Srpski fudbaler Miroslav Radović bio je dvostruki strelac i heroj senzacionalnog trijumfa poljske Legije nad čuvenim Seltikom, rezultatom 4:1

> 05:48h

U sredu je odigrano ukupno 12 utakmica trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Za razliku od utorka, kada su domaćini sa sve tri pobede ostvarili maksimalan učinak, ovog puta je situacija bila obrnuta. Naime, samo četiri ekipe su iskoristile prednost domaćeg terena – Karabag, AEL Limasol, Maribor i Legija. Lil, Bešiktaš i Dinamo su slavili na strani, dok je pet mečeva završeno remijem, a među njima je bio i duel Ludogorec – Partizan, koji je završen rezultatom 0:0. Karabag je savladao Salcburg sa 2:1, AEL je bio bolji od Zenita sa minimalnih 1:0, a istim rezultatom je i Maribor pobedio Makabi iz Tel Aviva. Veliko iznenađenje priredila je poljska Legija koja je na svom terenu, posle preokreta, deklasirala čuveni Seltik sa 4:1.

Heroj tog preokreta bio je srpski fudbaler Miroslav Radović koji je postigao prva dva gola za domaći tim. Seltik je poveo već u 8. minutu preko Mekgregora, ali
Radović donosi preokret golovima u 10. i 36. minutu. Trijumf Legije potvrdili su Žiro u 84. i Kosecki u 91. minutu. Seltik, koji je u drugom poluvremenu imao igrača manje zbog isključenja Embrosa, mogao je da doživi i ubedljiviji poraz pošto domaći tim nije realizovao čak dva penala. Vrdoljak nije iskoristio oba, u 59. i 87. minutu. Francuski Lil je u gostima savladao Grashopers sa 2:0. Golove su postigliKorčija u 29. iMendes u49. minutu. Bešiktaš je u Holandiji pobedio Fejnord. Gosti su poveli golom Pektemeka u 13. minutu, a tu prednost je duplirao Frei u 71 minutu. Fejnord je ublažio poraz u petom minute sudijske nadoknade i to golom sa penala. Te Frede je bio siguran realizator najstrože kazne. Fudbaleri zagrebačkog Dinama slavili su protiv Olborga, a jedini gol na utakmici postigao je Brozović u 49. minutu. Rezultati: Utorak: Sparta Prag (Češka) - Malme (Švedska) 4:2 Slovan Bratislava (Slovačka) - Šerif (Moldavija) 2:1 Debrecin (Mađarska) - BATE Borisov (Belorusija) 1:0 Sreda: Aktobe (Kazahstan) - Steaua (Rumunija) 2:2 Karabah (Azerbejdžan) - Salcburg (Austrija) 2:1 AEL Limasol (Kipar) - Zenit (Rusija) 1:0 Dnjepar (Ukrajina) - Kopenhagen (Danska) 0:0 Helsinki (Finska) - APOEL Nikozija (Kipar) 2:2 Grashopers (Švajcarska) - Lil (Francuska) 0:2 Fejenord (Holandija) - Bešiktaš (Turska) 1:2 Ludogorec (Bugarska) - Partizan (Srbija) 0:0 Standard Lijež (Belgija) - Panatinaikos (Grčka) 0:0 Alborg (Danska) - Dinamo Zagreb (Hrvatska) 0:1 Maribor (Slovenija) - Makabi Tel Aviv (Izrael) 1:0 Legija (Poljska) - Seltik (Škotska) 4:1