Ponovo lideri

(VIDEO) GOLEADA CRNO-BELIH: Partizan u meču bez publike ubedljivo pobedio Rad

Partizan je pobedio Rad 4:0. Dva gola za crno-bele je postigao Lazović, a po jednom u strelce upisali su se Škuletić i Fofana

> 02:56h

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su na Banjici ekipu Rada rezultatom 4:0 (2:0) u meču 4. kola Superlige Srbije. Meč je odigran bez prisustva publike, a golove za Partizan postigli su Škuletić u 26, Lazović u 43. i 58. i Fofana u 86. minutu. Partizan se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i drugoplasirana Crvena zvezda.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici je imao Partizan, u 10. minutu, kada je Škuletić izbio ispred golmana Rada, koji mu je dobro odbranio. Partizan je poveo u 26. minutu. Lazović je sa desne strane centrirao do Škuletića kome sa sedam-osam metara nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu. Rad je nekoliko minuta kasnije imao dobru šansu posle slobodnog udarca Veselinovića, sa peterca je šutirao Raspopović, ali je Lukač bio siguran. Partizan je udvostručio prednost u 42. minutu posle loše intervencije golmana Rada. Lazović je sa oko 20 metara šutirao po zemlji i kada se činilo da će je Jovanović uhvatiti, ona mu je iskliznula i kroz njegove noge otišla u mrežu. Lazović je u 58. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici, nakon što je Živković dobro pronašao Škuletića, a ovaj je posle prodora sa leve strane dodao loptu do Lazovića, koji je poslao pod prečku. Rad je najbolju priliku imao u 84. minutu kada jeJelić šutirao sa oko 30 metara, ali je pogodio stativu. Konačan rezultat postavio je Fofana u 86. minutu kada je glavom sa oko četiri metra pogodio mrežu, posle asistencije Ninkovića.

OFK Beograd je na Karaburmi pobedio Novi Pazar 3:2. Golove za "romantičare" postigli su Jovanović u 33, Čavrić u 54. i Janković u 83. minutu. Strelci za goste bili su Ragipović u 57. i Vidaković u 90. minutu. TOK UTAKMICE 18:52 (90+2) - Kraj utakmice. Fudbaleri Partizana pobedili su Rad 4:0! 18:50 (90) - Utakmica je produžena za dva minuta 18:46 (86) - GOLLL!!!! Fofana postiže četvrti gol za Partizan Novi gol za crno-bele. Fofana se upisuje u strelce. Odlična kontra Partizana, Ninković odlično centrira, a Fofana postiže gol za crno-bele

18:42 (82) - Nove šanse za Partizan i Rad Kontra Partizana posle koje je Živković bio u idealnoj šansi, ali je šutirao preko gola. Samo minut kasnije Jelić šutira sa oko 30 metara, ali pogađa stativu. 18:39 (79) - Poništen gol Fofani Partizan postiže novi gol koji je poništen zbog ofsajda. Škuletić je prosledio loptu do Fofane, koji se upisuje u strelce, ali sudije pokazuju da je napadač Partizana bio u nedozvoljenoj poziciji

18:36 (76) - Živković isprobava šut sa oko 20 metara

Andrija Živković šutira sa oko 20 metara, ali je Jovanović siguran. Samo minut kasnije domaći imaju šansu preko Jelića koji glavom sa oko pet metara šutira preko gola 18:31 (71) - Nova šansa za Škuletića Živković je proigrao Škuletića, koji iskosa sa leve strane iz idealne pozicije šutira pored gola 18:22 (62) - Kakva šansa za Škuletića Lazović pronalazi na drugoj stativi Škuletića, koji šutira glavom, ali lopta pogađa nekog od igrača Rada i odlazi u korner.

18:18 (58) - GOLLLL!!! Lazović ponovo strelac za crno-bele Ilić je započeo kontru crno-belih, a onda je Živković prosledio do Škuletića, koji pronalazi Lazovića. Lazović potom loptu zabija pod prečku

18:11 (51) - Velika šansa za Rad Velika šansa za Veselinovića. On je sa svega pet metara šutirao preko gola Lukača 18:05 (1) - Počelo je drugo poluvreme

17:46 (45+1) - Kraj prvog poluvremena. Partizan posle prvih 45 minuta vodi 2:0

17:42 (42) - GOLLL!!! Partizan vodi 2:0! Partizan vodi 2:0. U listu strelaca upisao se Lazović. Škuletić je probao da pogodi gol rivala, ali se lopta odbila do Lazovića. On je šutirao levom nogom, a golman Rada čistu loptu ispušta i ona mu kroz noge odlazi u gol

17:35 (35) - Ilić glavom šutira pored gola Prilika za Partizan posle kornera. Ilić šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola 17:30 (30) - Velika prilika za Rad Rad je zaigrao angažovanije posle primljenog gola, a domaći su imali šansu da izjednače u 30. minutu. Raspopović je odlično šutirao glavom posle centaršuta Veselinovića, ali je Lukač siguran. 17:26 (26) - GOLLL!! Škuletić je doneo prednost Partizanu Partizan vodi golom Škuletića. Lazović je odlično prošao po levoj strani, a onda je centrirao po zemlji. Škuletić je bio brži od odbrane Rada i poslao je loptu u mrežu.
17:21 (21) - Inicijativa Partizana
Vulićević dva puta preti sa desne strane, ali uspeva da iznudi korner za Partizan. Stanković šutira posle kornera, ali odbrana Rada dobro interveniše.

17:15 (15) - Prilika za Rad Rad se oslobodio pritiska Partizana. Jelić je dobro reagovao na jednu dugačku loptu, šutirao je iz prve pored gola Lukača 17:09 (9) - Velika šansa za Partizan Kakva šansa za crno-bele, koji igraju danas u sivoj opremi. Škuletić izlazi sam ispred golmana Rada, ali je Jovanović siguran. Lopta se od golmana Rada odbija do Škuletića, koji ponovo šutira, ali je odbrana domaćih dobro intervenisala.

17:00 (1) - Utakmica je počela

TOK UTAKMICE

Nikolić zadovoljan pobedom Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić rekao je da je zadovoljan igrom i rezultatima ekipe u dosadašnjem delu sezone. "Ova utakmica je ostala uskraćena za ono zbog čega se igra fudbal, a to je publika. Ona bi danas uživala da je bila na stadionu, bilo je lepih akcija, udaraca ka golu, šansi... Čestitam svojim igračima, koji su ovaj deo sezone završili na impozantan način plasmanom u grupnu fazu Lige Evropa, sa četiri pobede u prvenstvu i čini mi se 14 golova u četiri utakmice", rekao je Nikolić. "Danas je utakmica bila lepa i na momente atraktivna. Kontrolisali smo je od početka", dodao je on. Nikolić je prvi put bio na stadionu Rada otkako je otišao iz kluba. On je zahvalio upravi na lepom prijemu i poželeo ekipi mnogo sreće u nastavku prvenstva. Fudbaler Partizana Nikola Drinčić nije bio u timu, pošto se očekuje njegov odlazak u Makabi iz Haife, a novinare je zanimalo da li je transfer završen. "Prelazni rok traje do ponoći, on još nije potpisao i dalje je igrač Partizana. Videćemo da li će se u narednih par sati nešto promeniti. On je jako važan igrač za nas i nadam se da će i stura biti sa nama", rekao je trener crno-belih. Nikolić je dodao da desetak igrača već sutra napušta ekipu i zbog reprezentativnih obaveza, a da će ostali igrači dobiti četiri dana odmora, nakon čega će početi pripreme za utakmice protiv Čukaričkog u prvenstvu i Totenhema u Ligi Evropa. Trener Rada Milan Milanović rekao je da je Partizan potpuno zasluženo pobedio i da njegovoj ekipi preostaje da bodove traži u drugim utakmicama. "Partizan je potpuno zasluženo pobedio, bolji su od nas i realno je da izgubimo, ali očekivao sam makar drugačiji rezultat. Svaku grešku koju smo napravili rezultirala je ili njihovom stoprocentnom šansom ili golom. Možda smo i krenuli ofanzivno i dali Partizanu prostora, što su oni iskoristili i kaznili nas. Nema kukanja, ovo je realnost, nama ostaje da pobeđujemo rivale sa kojima smo ravnopravni", rekao je Milanović.