Pet mečeva, pet pobeda

VELIKI PREOKRET CRNO-BELIH: Partizan savladao Čukarički i osamio se na vrhu tabele

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Čukaričkog sa 4:2 u 5. kolu Superlige Srbije.

> 06:22h

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Čukaričkog sa 4:2 u 5. kolu Superlige Srbije. Crno-beli su gubili na poluvremenu sa 1:2, ali je tim trenera Marka Nikolića u nastavku sprečio iznenađenje. Partizan je poveo već u 10. minutu, golom Danila Pantića, ali je Čukaričku i završnici poluvremena sa dva gola u dva minuta stigao do preokreta. Prvo je Stojiljković u 41. minutu doneo izjednačenje "brđanima", da bi samo 60 sekundi kasnije Srnić postigao novi gol za goste. Međutim, Partizan dominantnom igrom u nastavku stiže do velikog preokreta i nove pobede. Crno-beli u 53. minutu stižu do rezultatskog egala. Šutirao je Danko Lazović, a Bojić skreće loptu u sopstvenu mrežu. Trijumf Partizanu donose Škuletić u 75. i Luka u 84. minutu. Partizan je posle pet odigranih utakmica prvi na tabeli sa maksimalnih 15 bodova, dok je Čukarički u Humskoj upisao prvi poraz pa je ostao na osam osvojenih bodova. Crvena zvezda je nešto ranije upisala prvi remu u Superligi Srbije. Crveno-beli su posle četiri pobede na startu sezone odigrali meč bez golova protiv Napretka u Kruševcu. TOK MEČA 21:24 (90. +3) - Kraj utakmice Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Čukaričkog sa 4:2 u uzbudljivoj utakmici 5. kola Superlige Srbije. 21:15 (84.) - Gooooool, Partizan vodi 4:2! Strelac je rezervista Luka. Borbeni Luka je ukrao loptu defanzivcima Čukaričkog i lob udarcem postiže novi gol za crno-bele.

21:06 (75.) - Gooooool, Partizan vodi 3:2! Ponovo je svemu prethodilo dodavanje Drinčića. On je odlično izveo slobodan udarac sa desne strane, a Škuletić matira golmana Ristića.
21:03 (72.) - Javna opomena za Bojića Novi žuti karton za igrače Čukaričkog. Ovog puta zapisan je Bojić.
21:02 (71.) - Udarac Drinčića Drunčić je snažno šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali lopta ide pored stative. 20:54 (63.) - Pokušaj sa pola terena Regan je pokušao da iznenadi Lukača udarcem sa pola terena, ali se golman Partizana na vreme vratio na gol i hvata loptu. 20:53 (62.) - Prvi žuti karton u nastavku Fudbaler Čukaričkog Ukah dobija novu javnu opomenu. 20:50 (59.) - Nova prilika za Partizan Pritisak crno-belih se nastavlja. Drinčić ponovo šalje opasnu loptu, ali nema promene rezultata. 20:47 (56.) - Poništen gol Lazovića Lazović ponovo trese mrežu Čukaričkog, ali je gol poništen zbog ofsajda. 20:45 (54.) - Velika šansa za Čukarički Stojiljković sa sedam metara šutira pored gola. Velika prilika za goste. 20:44 (53.) - Gooooool, Partizan stiže do izjednačenja 2:2! Lazović je strelac, posle prekida koji je izveo Drinčić. On je glavom šutirao, a lopta na putu do gola pogađa jednog od igrača i završava u mreži.
20:40 (49.) - Lukač brani Šutirao je Piasentin iz slobodnog udarca sa 30 metara, ali Lukač brani. 20:37 (46.) - Počelo je drugo poluvreme Partizan već u prvom minutu nastavka ima šansu, ali Škuletić loše zahvata loptu glavom i ona ide iznad prečke. 20:17 (45. +3) - Kraj prvog poluvremena 20:12 (43.) - Novi žuti karton I golman Čukaričkog Ristić dobija žuti karton. 20:11 (42.) – Gooooool, Čukarički vodi 2:1! Samo minut posle prvog gola Srnić udarcem sa 30 metara donosi rezultatski preokret Čukaričkom.
20:10 (41.) – Gooooool, Čukarički stiže do izjednačenja 1:1!
Centrirao je Brežančić, a Stojiljković na prvoj stativi postiže gol za goste.
20:09 (40.) – Škuletić pokušava Škuletić ima novu priliku za crno-bele, ali nema promene rezultata. 20:03 (34.) – Novi žuti karton Stojiljković dobija žuti karton zbog igranja rukom 20:01 (32.) – Grbić u sjajnoj prilici Grbić posle kornera šutira levom nogom, ali je lopta izbijena sa gol linije. 19:54 (25.) - Prvi žuti karton Vulićević dobija prvi žuti karton na utakmici. 19:51 (22.) - Prekid zbog bakljade na jugu Meč je privremeno prekinut zbog gustog dima koji je prekrio teren posle bakljade navijača Partizana. 19:39 (10.) - Gooooool, Partizan vodi 1:0! Strelac je Pantić. Vulićević je centrirao sa desne strane, a udarac Škuletića brani golman Čukaričkog. Međutim lopta se odbija do Pantića koji sa 16 metara snažnim udarcem trese mrežu gostiju.
19:33 (4.) - Kontranapad crno-belih Lazetić je povukao kontru Partizana i šalje loptu ka Škuletiću. On glavom šutira, ali golman Ristić brani. 19:33 (4.) - Preti i Čukarički Srnić je pokušao glavom, ali šalje loptu pored gola. 19:31 (2.) - Odmah šansa za Partizan Drinčić je izveo prekid i dugom loptom pronalazi Stankovića, ali on glavom šalje loptu iznad gola. 19:30 (1.) - Počela je utakmica Počeo je meč na stadionu Partizana, a prvi su sa centra krenuli fudbaleri Čukaričkog. Partizan: Lukač, Vulićević, Ilić Branko, Stanković, Petrović Nemanja, Marković, Drinčić, Pantić, Grbić, Lazović, Škuletić. Čukarički: Risitć, Piasentin, Ukah, Todorović, Stojiljković, Pavlović, Srnić Slavoljub, Regan, Stojković, Bojić, Brežančić.