20 golova na 8 utakmica

(VIDEO, FOTO) GOLEADA U LŠ: Bajern u 90. minutu srušio Siti, Porto i Roma deklasirali rivale

U sredu su odigrane prve utakmice Lige šampiona u grupama E, F, G i H. Najubedljivije pobede ostvarile su ekipe Porta i Rome, dok je Bajern savladao Mančester siti golom Žeroma Boatenga u 90. minutu

> 12:44h

U sredu su odigrane prve utakmice Lige šampiona u grupama E, F, G i H. Najubedljivije pobede ostvarile su ekipe Porta i Rome, dok je Bajern savladao Mančester siti golom Žeroma Boatenga u 90. minutu. Porto je kod kuće deklasirao ekipu BATE sa 6:0, dok je Roma ispratila moskovski CSKA sa Olimpika sa ubedljivih 5:1. Grupa E Fudbaleri Bajerna su u Minhenu, u derbiju prvog kola Lige šampiona, pobedili Mančester siti sa 1:0. Jedini gol na Alijanc Areni postigao je Žerom Boateng u 90. minutu. Srpski repreyentativac Aleksandar Kolarov ušao je u igru tek u 88. minutu, kada je u ekipi Sitija zamenio Navasa. Istovremeno, Roma je na svom Olimpiku ubedljivo savladala CSKA sa 5:1. Roma je bila dominantna od početka utakmice, a na poluvreme je otišla sa četiri gola prednosti. Vučica je povela u 6. minutu golom Huana Iturbea, a zatim su mrežu CSKA tresli Žervinjo u 10. i 31, kao i Majkon u 20. minutu. Sergej Ignjaševič je autogolom u 50. minutu povećao prednost Rome, da bi poraz ruskog tima ublažio Ahmed Musa u 82. minutu. Roma se tako na trijumfalan način, posle tri godine pauze vratila u elitno evropsko takmičenje. Adem Ljajić je za Romu igrao od 71. minuta, kada je na terenu zamenio dvostrukog strelca Žervinja. s druge strane Zoran Tošić je bio starter u ekipi CSKA, ali je zamenjen u 53. minutu. U narednom kolu Siti će dočekati Romu 30. septembra, dok će CSKA u Moskvi igrati protiv Bajerna. Grupa F Fudbaleri Ajaksa i Pari Sen Žermena remizirali su rezultatom 1:1 u prvom kolu Grupe G Lige šampiona. PSŽ je u Amsterdamu poveo u 16. minutu golom Edinsona Kavanija. Ajaks se nije predavao i domaći tim u 74. minutu stiže do izjednačenja preko Lase Šonea koji postiže fantastičan gol iz slobodnog udarca. U drugoj utakmici Barselona je na svom terenu pobedila APOEL sa 1:0. Trijumf Kataloncima doneo je Pike u 28. minutu. Grupa G Fudbaleri Čelsija i Šalkea igrali su nerešeno u Londonu - 1:1. Čelsi je na svom Stamford Bridžu poveo već u 11. minutu, kada je Eden Azar asistirao Sesku Fabregasu. Tim iz Londona je nastavio da napada, ali se Šalke pred kraj prvog poluvremena oslobodio pritiska i počeo da preti. Upornost Nemaca se isplatila u 62. minutu, kada je Klas-Jan Huntelar doneo bod Šalkeu posle sjajne kontre. Srpski internacionalci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su celu utakmicu za Čelsi. U drugom meču Grupe G Maribor je u završnici meča uspeo da izbegne poraz u duelu sa Sportingom. Portugalski klub je poveo u 80. minutu golom Nanija, ali je bod domaćem timu doneo Luka Zahovič u drugom minutu nadoknade vremena, za končnih 1:1. Grupa H Fudbaleri Porta upisali su najubedljiviju pobedu. Porto je kod kuće deklasirao BATE Borisov sa 6:0. Domaći tim je već posle prvih 45 minuta vodio sa 3:0. Dva gola je postigao Jasin Brahimi, u 5. i 32. minutu, a u strelce se upisao i Džekson Martineza u 37. minutu. Brahimi je u 57. minutu postigao svoj treći gol na meču, a do kraja utakmice strelci su još bili Adrijan Lopes u 61. i Vensan Abubakar u 76. minutu. Filip Mladenović je odigrao celu utakmicu za BATE, dok je Nemanja Tubić ceo meč presedeo na klupi. U drugoj utakmici Atletik Bilbao i Šahtjor su igrali bez golova. Šahtjor u sledećem kolu kod kuće igra protiv protiv Porta 30. septembra, dok će se u Belorusiji sastati Bate i Atletik Bilbao. Dan ranije odigrani su prvi mečevi u grupama A, B, C i D, čime je i zvanično počelo jubilarno 60. izdanje tog takmičenja u organizaciji UEFA, a 23. pod imenom Liga šampiona.

Grupa E

Bajern Minhen – Mančester siti 1:0 (0:0) Boateng 90. Roma – CSKA 5:1 (4:0) Iturbe 6, Žervinjo 10, 31, Majkon 20, Ignaševič 50. (autogol) - Musa 82. Grupa F Ajaks – PSŽ 1:1 (0:1) Šene 74. - Kavani 14. Barselona – APOEL 1:0 (1:0) Pike 28. Grupa G Maribor – Sporting 1:1 (0:0) Zahovičh 90. +2 - Nani 80. Čelsi – Šalke 1:1 (1:0) Fabregas 11. - Huntelar 62. Grupa H Atletik Bilbao – Šahtjor 0:0 (0:0) Porto – BATE 6:0 (3:0) Brahimi 5, 32, 57, Martinez 37, Adrijan 61, Abubakar 76. TOK MEČA 22:38 - Završene su sve utakmice! 22:34 (90. +2) - Maribor stiže do boda protiv Sportinga - 1:1! Slovenci u drugom minutu sudijske nadoknade stižu do izjednačenja i boda u duelu sa Sportingom. Strelac je Zahovič.

22:32 (90.) - Bajern vodi protiv Sitija od 90. minuta - 1:0!

22:30 (88.) - Kolarov ulazi u igru Srpski internacionalac aleksandar Kolarov odigraće poslednjih nekoliko minuta za Mančester siti. On je dva minuta pre kraja regularnog dela naterenu zamenio Navasa. 22:24 (82.) - CSKA postiže gol za 5:1, strelac je Musa!

22:22 (80.) - Sporting vodi protiv Maribora - 1:0! Strelac je Nani.

22:18 (76.) - Porto postiže novi gol Porto vodi protiv BATE-a sa 6:0. Abubakar se poslednji upisao u strelce.

22:16 (74.) - Ajaks stiže do izjednačenja protiv PSŽ-a 1:1!

22:13 (71.) - Ljajić ulazi u igru Srpski reprezentativac Adem Ljajić dobija šansu u ekipi Rome. On je na terenu zamenio dvostrukog strelca Žervinja. 22:04 (62.) - Šalke izjednačio protiv Čelsija - 1:1! Huntelar sjajno završava odličan kontranapad Nemaca, pošto je prethodno oduzeo loptu Fabregasu.

22:03 (61.) - Petarda i na stadionu Dragao

21:59 (57.) - Porto prati Romu Fudbaleri Porta postižu novi gol protiv ekipe BATE za ubedljivih 4:0. Het-trik Brahimija.

21:58 - U Amsterdamu vole samo Paris Hilton

21:52 (50.) - Petarda Rome protiv CSKA! Roma je nastavila da demolira moskovski CSKA i u drugom poluvremenu. Ignašević je postigao autogol za vođstvo Vučice od 5:0.

21:50 - Ćavi se izjednačio sa Raulom Kapiten Barselone Ćavi Ernandez večeras igra 142. utakmica u Ligi šampiona, čime se izjednačio sa legendom Reala Raulom Gonzalesom. Njih dvojica su rekorderi po broju odigranih mečeva u elitnom klupskom takmičenju. 21:48 (46.) - Nastavljene su utakmice

21:32 - Završena su prva poluvrenena

Fudbaleri Rome i Porta su blistali u prvih 45 minuta. Roma na Olimpiku protiv CSKA vodi sa 4:0, dok Porto ima vođstvo od 3:0 protiv ekipe BATE. Barselona vodi Protiv APOEL-a sa 1:0, a minimalnu prednost imaju i ekipe PSŽ-a i Čelsija. Sveci vode protv Ajaksa, dok Čelsi ima gol viška u duelu sa Šalkeom. U derbiju večeri igrači Bajerna su imali inicijativu, ali nisu uspeli da postignu gol protiv Mančester sitija, a golova nema ni na mečevima Bilbao - Šahtjor i Maribor - Sporting. 21:23 (37.) - Nastavlja se goleada Portugalaca - 3:0! Treći gol za Porto postiže Martinez.

21:18 (32.) - Porto duplira prednost

21:17 (31.) - Drugi gol Žervinja, Roma vodi 4:0!

21:14 (28.) - I Barselona vodi protiv APOEL-a Katalonski klub na izmaku pola sata igre uspeva da slomi otpor gosilju. Pike je strelac vodećeg gola.

21:08 (22.) - Edin Džeko uzvraća Konačno Siti ima šansu, ali je Edin Džeko bio neprecizan i lopta odlazi pored Nojerove desne stative. 21:07 (21.) - Hart ponovo brani Ovog puta je šutirao Gece, ali je Hart još jednom sprečio Bavarce da postignu gol. 21:06 (20.) - Roma vodi protiv CSKA sa 3:0! Debakl Moskovljana na Olimpiku. Treći gol za Romu postiže Majkon.

21:05 (19.) - Nova prilika za Bajern Ponovo je zapretio Miler, ali njegov udarac brani golman Hart. 21:00 (14.) - Kavani donosi prednost PSŽ-u Sveci vode u Amsterdamu golom Edisona Kavanija.

20:57 (11.) - Fabregas donosi prednost Čelsiju Fudbaleri Čelsija vode na Stamford Bridžu golom Fabregasa.

20:56 (10.) - Žervinjo duplira prednost Vučice

20:52 (6.) - Roma vodi na Olimpiku, strelac je Iturbe

20:51 (5.) - Porto vodi protiv BATE-a

20:46 (1.) - Velika prilika za Bajern Fudbaleri Bajerna već u uvodnim sekundama imaju veliku priliku. Tomas Miler je odigrao dupli pas sa Levandovskim, zaobišao Harta, ali je izgubio korak i na kraju šutira pored gola. 20:46 (1.) - Počele su sve utakmice Počeli su prvi mečevi u grupama E, F, G i H Lige šampiona. 20:45 - Toti u zaplakao tokom intoniranja himne Legendarni kapiten Rome Frančesto Toti emotivno je doživeo povratak Vučice u elitno evropsko takmičenje. On je intoniranje zvanične himne Lige šampiona ispratio sa suzama u očima.

20:40 - Evo i atmosfere u Amsterdamu

20:35 - Ludnica na Olimpiku Navijači Rome u sjajnoj atmosferi očekuju početak utakmice.

20:30 - Dobrodošlica za Ibrahimovića Navijači Ajaksa nisu zaboravili Zlatana Ibrahimovića. Sjajnog napadača na stadionu je dočekao transparent s natpisom: "Dobrodošao nazad Božiji sine".

20:23 - Mladenović starter, Tubić rezerva Filip Mladenović je startni levi bek BATE Borisova, dok je Nemanja Tubić na klupi.

20:20 - Jubilej Danija Alveša Dani Alveš protiv APOEL-a igra 300. utakmicu u dresu Barselone.

20:10 - Još pola sata do početka

20:02 - Porto počinje meč sa Kvarežmom

19:58 - Ljajić na klupi Rome, Tošić starter za CSKA Srpski fudbaler Adem Ljajić neće početi meč na Olimpiku i svoju šansu će tražiti sa klupe.

19:52 - Ivanović i Matić predvode Čelsi

19:50 - Barsinih startnih 11

19:45 - Aleksandar Kolarov na klupi Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov biće rezerva u redovima Mančester sitija. Trener Manuel Pelegrini nije ga uvrstio u startnu postavu za duel sa Bajernom, pa će Kolarov meč početi na klupi.

19:35 - Sve spremno u Portugalu Sve je spremno na stadionu Dragao za duel Porto - BATE.

19:30 - Specijalisti za prve mečeve Fudbaleri Šahtjora dobili su šest od poslednjih sedam premijernih mečeva u grupnoj fazi takmičenja.

19:25 - Čekaju se fudbaleri Bajerna Sve je spremno na "Alijanc Areni".

19:20 - Ibrakadabra se vraća u Amsterdam Fudbaleri Pari Sen Žermena u prvom kolu Grupe F gostuju Ajaksu. To znači da se napadač Zlatan Ibrahimović vraća na stadion na kojem je igrao od 2001. do 2004. godine. On je za Ajaks odigrao 74 utakmice i postigao 35 golova.

19:17 - San Mames spreman za LŠ

19:14 - Murinjo želi novu titulu Portugalac Žoze Murinjo pokušaće sa Čelsijem da po treći put u karijeri osvoji Ligu šampiona, čime bi postao prvi trener koji je osvojio to takmičenje sa tri različita kluba. On je 2004. godine vodio Porto do titule, a 2010. je taj uspeh ponovio sa Interom.

19:10 - Muzičko veče u Rimu Uoči večerašnjeg duela Rome i moskovskog CSKA, navijači ispred Olimpika mogu da uživaju u klasičnoj muzici.

19:00 - Pogled na Alijanc Arenu Derbi dana igra se u Minhenu, u okviru Grupe E, gde se sastaju Bajern i Mančester siti. Navijači polako pristižu na na "Alijanc Arenu".

TOK MEČA U sredu se nastavlja takmičenje u Ligi šampioni, a na programu su prve utakmice u grupama E, F, G i H. Dan ranije odigrani su prvi mečevi u grupama A, B, C i D, čime je i zvanično počelo jubilarno 60. izdanje tog takmičenja u organizaciji UEFA, a 23. pod imenom Liga šampiona. Derbi dana igra se u Minhenu, u okviru Grupe E, gde se na "Alijanc Areni" sastaju Bajern i Mančester siti. Srpski fudbaler Aleksandar Kolarov meč počinje na klupi s obzirom na to da ga trener Sitija Manuel Pelegrini nije uvrstio u startnu postavu. U istoj grupi u Rimu se sastaju Roma i moskovski CSKA. Na startu takmičenja u Grupi F fudbaleri Ajaksa će ugostiti PSŽ, dok Barselona na svom stadionu "Kamp Nou" igrati protiv APOEL-a. Istovremeno u Grupi G, Čelsi, naših Branislava Ivanovića i Nemanje Matića, ugostiće na "Stamford Bridžu" nemački Šalke, dok Maribor kod kuće igra protiv Sportinga. Grupa E Bajern Minhen – Mančester siti 1:0 (0:0) Boateng 90. Roma – CSKA 5:1 (4:0) Iturbe 6, Žervinjo 10, 31, Majkon 20, Ignaševič 50. (autogol) - Musa 82. Grupa F Ajaks – PSŽ 1:1 (0:1) Šene 74. - Kavani 14. Barselona – APOEL 1:0 (1:0) Pike 28. Grupa G Maribor – Sporting 1:1 (0:0) Zahovičh 90. +2 - Nani 80. Čelsi – Šalke 1:1 (1:0) Fabregas 11. - Huntelar 62. Grupa H Atletik Bilbao – Šahtjor 0:0 (0:0) Porto – BATE 6:0 (3:0) Brahimi 5, 32, 57, Martinez 37, Adrijan 61, Abubakar 76.