Nova pobeda Vučice

SERIJA A: Roma sa dva brza gola srušila Kaljari na putu do prvog mesta na tabeli

Fudbaleri Rome savladali su ekipu Kaljarija sa 2:0 u utakmici 3. kola italijanske Serije A

> 19:52h

Fudbaleri Rome savladali su ekipu Kaljarija sa 2:0 u utakmici 3. kola italijanske Serije A. "Vučica"je tako zadržala maksimalan učinak i prestigla Juventus na čelu tabele, zahvaljujući jednom golu viška. Oba tima imaju po devet bodva i nisu primila nijedan gol, ali je Roma do sada postigla pet, a "Stara dama" četiri. Roma je posao završila u prvih 15 minuta, sa dva brza gola. Domaći tim je poveo u 10. minutu golom Destra, da bi samo tri minuta kasnije konačan rezultat postavio Florenci. On je taj pogodak proslavio u zagrljaju svoje bake.

Srpski fudbaler Adem Ljajić dobio je šansu u završnici meča, pošto je u 72. minutu u timu Rome zamenio Florencija. Đenova je na svom terenu savladala Lacio sa minimalnih 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Pinilja u 87.minutu. Dva minuta ranije gosti su ostali sa igračem manje pošto je zbog drugog žutog kartona isključen De Vrij. Srpski reprezentativac Filip Đorđević odigrao je ceo meč za Lacio. Istovremeno, ekipe Sasuoloa i Sampdorije su odigrale meč bez golova. Ekipa trenera Siniše Mihajlovića , koji je dan ranije napadnut u Đenovi, tako je ostala neporažena. Sampa trenutno zauzima četvrto mesto na tabeli sa pet osvojenih bodova, dok je Sasuolo 15. sa dva boda. Nešto ranije, u prvoj utakmici dana fudbaleri Parme pobedili su u Veroni Kjevo sa 3:2. Kjevo je poveo u 4. minutu golom Marijana Hulija Icka, a izjednačio je Antonio Kasano u 65. minutu. Masimo Koda je u 75. minutu doneo vođstvo Parmi, a dva minuta kasnije Kasano je svojim drugim golom duplirao vođstvo. Konačan rezultat postavio je Antonio Paloši u 82. minutu. Obe ekipe posle tri kola imaju po tri boda, Parma zauzima 12. mesto na tabeli, a Kjevo 13. mesto. Udineze je golom Danila u 71. minutu osvojio tri boda protiv Napolija, a minimalnu pobedu upisala je i Fiorentina protiv Atalante. Gol odluke postigao je Kurtič u 58. minutu.