Dokle više?

FUDBAL U SENCI DIVLJAKA: Navijači Radničkog iz Kragujevca se tukli sa policijom

Upečatljiva je slika i mališana kako uplakani beže s tog dela tribina i unezverenih roditelja, koji pokušavaju da pronađu decu

> 00:00h

Pobeda fudbalera Partizana u poslednjem meču šestog kola Jelen Superlige nad ekipom Radničkog 1923, dva gola Škuletića i jedan Ilića ostali su u senci nereda na poluvremenu susreta - 3:0 (2:0). Navijači domaćih, koji sebe nazivaju „crveni đavoli“, sukobili su se s pripadnicima policije, koje su gađali bakljama i slomljenim stolicama. Incidenti su trajali gotovo tokom cele pauze između dva perioda igre, a pirotehnika je korišćena i u finišu susreta, kad su pristalice domaćih gađale policajce koji su bili na atletskoj stazi. Tom prilikom morala je da interveniše i medicinska ekipa, koja je povređenim navijačima ukazala neophodnu pomoć. Upečatljiva je slika i mališana kako uplakani beže s tog dela tribina i unezverenih roditelja, koji pokušavaju da pronađu decu. Što se igre tiče, mada je u ona u ovom trenutku potpuno sekundarna stvar, Partizan je bio dominantan svih 90 minuta, a dvostruki strelac Petar Škuletić imao je šansi da bar još toliko puta savlada nesigurnog Žarka Trifunovića. Trener gostiju Marko Nikolić odlučio je da odmori Danka Lazovića, koji je priliku dobio tek u nastavku igre, a na terenu se našao oporavljeni Andrija Živković. Partizan je tako nastavio seriju dobrih igara i rezultata, pa se nakon 24 sata vratio na čelo tabele Superlige i u dobrom raspoloženju dočekuje sredu i otvaranje još jednog fronta u Lav kupu Srbije, gde gostuju ekipi Bežanije.

Vidiću slomljen nos

Meč u Kragujevcu obilovao je startovima i duelima, a u jednom takvom krajem prvog poluvremena Nemanji Vidiću je polomljen nos. Čini se da je od jačine udarca u jednom trenutku ostao i bez svesti, a koliko je povreda zaista ozbiljna, najbolje pokazuje podatak da je kolima Hitne pomoći odvezen u bolnicu