Srbin ključni čovek

(VIDEO) SAUTEMPTON RAZBIO SANDERLEND 8:0: Gol i četiri asistencije Dušana Tadića

> 10:56h

SAUTEMPTON – Fudbaleri Sautemptona deklasirali su ekipu Sanderlenda sa 8:0 u 8. kolu engleske Premijer lige, uz jedan pogodak i četiri asistencije srpskog reprezentativca Dušana Tadića.

Sveci su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu, kada su postigli tri gola – domaći tim je poveo u 12. minutu autogolom Verhinija, tu prednost je duplirao Pele šest minuta kasnije, da bi na 3:0 povisio
Kork u 37. minutu.
U nastavku meča mrežu gostiju zatresao je još jedan njihov igrač, Bridkat, u 63. minutu. Goleadu Sautemptona nastavio je Pele u 69. minutu, svojim drugim golom na utakmici, da bi se zatim u strelce u 78. minutu upisao i reprezentativac Srbije Dušan Tadić.
Već u 80. minutu bilo je 7:0 za Sautempton, posle pogotka Vanjame, da bi konačnih 8:0 postavio Mane u 86. minutu.
Dušan Tadić je bio i četvorostruki asistent. On je bio ključan čovek i kod trećeg, petog, sedmog i osmog pogotka Sautemptona.
Srpski reprezentativac je prvo u 37. minutu, posle jednog dugačkog dodavanja sjajno primio loptu na levoj strani kaznenog prostora, a zatim preciznim pasom loptu prebacuje na drugu stranu i pronalazi Korka koji se ubacivao iz drugog plana.
Tadićevo sjajno dodavanje prethodilo je i drugom golu Pelea. Srbin je u pravom trenutku poslao loptu kroz sredinu ka Italijanu koji još jednom matira golmana Manonea.
Sjajni Srbin je tako postao šesti igrač koji je upisao četiri asistencije na jednoj utakmici Premijer lige, posle Berkampa, Rejesa, Fabregasa, Adebajora i Kazorle.