Kakva šteta

CRNO-BELI ISPUSTILI PLUS 10: Partizan izgubio od Hapoela u poslednjoj sekundi utakmice

Crno-beli su zabeležili i treći poraz u Evrokupu, dok je Hapoel stigao do prve pobede. Partizan će u narednom kolu gostovati ekipi Krasni oktobar u Volgogradu

Košarka
> 11:10h

JERUSALIM - Košarkaši Partizana poraženi su u Jerusalimu od ekipe Hapoela rezultatom 82:79 (18:20, 24:26, 14:20, 26:13) u meču trećeg kola grupe E Evrokupa. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lior Elijahu sa 22 poena, dok su Džons i Smit ubacili po 13. U ekipi Partizana najbolji je bio Edo Murić sa 21 poenom, dok je Luka Bogdanović ubacio 16. Crno-beli su zabeležili i treći poraz u Evrokupu, dok je Hapoel stigao do prve pobede. Partizan će u narednom kolu gostovati ekipi Krasni oktobar u Volgogradu. Partizan je vodio skoro tokom cele utakmice, a u više navrata je imao dvocifrenu prednost, koja je najviše iznosila 11 razlike. Crno-beli su vodili najviše zahvaljujući dobrom šutu. Hapoel se vratio u poslednjoj četvrtini, kada je zaustavio napade Partizana da bi u poslednjem minutu posle slobodnih bacanja Rajta. Partizan je poveo napad 29 sekundi pre kraja, a Milenko Tepić je asistirao Gagiću, koji je pet sekundi pre kraja zakucao za 79:79. Hapoel je uspeo da iskoristi poslednji napad, pošto je Dervin Kičen postigao koš uz faul. On je iskoristio dodatno slobodno bacanje za 82:79. Revoltirani Vujošević je u jednom trenutku izvređao Mihajla Andrića i uhvatio ga za vrat, ali je sve završeno bez ozbiljnijih posledica.

Vujošević: Ovakva igra daje razloga za optimizam Trener srpskog šampiona Duško Vujošević rekao je da je zadovoljan igrom u svoje ekipe u 3. kolu Evrokupa i da to daje razloga za optimizam. "Mislim da su ljubitelji košarke u Jerusalimu imali prilike da prisustvuju kvalitetnoj košarkaškoj predstavi. Pričali smo pre utakmice da je Hapoel veoma kvalitetan tim. Tim koji je po budžetu i selekciji napravljen da igra Evroligu, međutim nije uspeo u kvalifikacijama, ali sa velikim ambicijama je krenuo u ovo prvenstvo. Imaju novu salu, tim u koji je dosta uloženo, dosta energije i sigurno da kada su u pitanju individualci takvih kvaliteta, nije ih uvek najlakše spojiti u timski sastav da funkcionišu i to je bio naš adut", istakao je Vujošević i dodao: "Igrali smo puno bolje nego na bilo kojim prethodnim utakmicama. Imali smo više od 30 minuta kvalitetne igre. Normalno, da bi se dobio ovakav protivnik pred domaćom publikom, potrebno je da se igra svih 40 minuta i moramo daljim treningom i radom ići ka tome. Zadovoljan sam kako su moji igrači odradili posao, gledano u celini, i sigurno da ovakva igra daje puno više razloga za optimizam nego neki prethodni susreti". TOK UTAKMICE: IV ČETVRTINA

Partizan je lošom igrom na startu poslednje četvrtine dozvolio domaćem timu da u 35. priđe na na minus dva, 67:69. Igralo se potom poen za poen, a Hapoel je tri minuta pre kraja izjednačio na 71:71. Crno-beli su poveli 77:73, ali su domaći na 90 sekundi pre kraja izjednači na 77:77. Partizan potom nije iskoristio napad, a sudije jednu sumnjivu loptu dodelili domaćem timu. Hapoel je posle tajm-auta imao napad, a sudije su dosudile sumnjiv faul Milutinoviću i dodelile dva bacanja Rajtu, koji je oba puta bio precizan. Gagić je 5 sekundi pre kraja zakucao za 79:79. Međutim, Kičen je u poslednjoj sekundi uz faul pogodio za 81:79, a onda je i bio precizan sa penala. III četvrtina Hapoel je zaigrao angažovanije na startu treće četvrtine i poveo 49:48. Hapoel je u 25. minutu poveo 56:52, ali su crno-beli poenima Murića vratili prednost, 57:56. Crno-beli su tada zaigrali angažovanije i serijom od 9:0 ušli u poslednju četvrtinu sa plus 10, 66:56. III četvrtina

Partizan je zaigrao angažovanije u drugoj četvrtini, a serijom od 12:4 u 13 minutu poveo 32:22. Domaći su u 15. minutu prišli na 31:32, ali je usledila nova serija crno-belih koji su poveli 37:31. Hapoel je u 18. minutu smanjio na 38:41, a Bogdanović je trojkom doneo plus 6 crno-belima, 44:38. Partizan je prvih 20 minuta rešio u svoju korist 46:42. I četvrtina Partizan je meč počeo poenima Gagića i Murića (4:2), a onda je usledila i trojka Tepića za 7:6. Domaći su potom zahvaljujući poenima Elijahua stigli do plus 5 (16:11). Međutim, usledile su trojke Tepića i Bogdanovića, a crno-beli su prvih 10 minuta rešili u svoju korist rezultatom 20:18. I četvrtina