Malo je Boban Marjanović

(VIDEO) KRALJEVSKA LEKCIJA ZVEZDI: Crveno-beli nemoćni pred Realom!

Crvena zvezda je ostala na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednom pobedom i čak sedam poraza

Košarka
> 00:00h

MADRID - Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Madridu od ekipe Reala rezultatom 85:61 (16:18, 24:11, 20:17, 25:15) u meču 8. kola grupe E faze Top 16 Evrolige. Najefikasniji u ekipi Reala bio je Džejsi Kerol sa 17 poena, dok je Rudi Fernandez ubacio 15, a Serhi Rodrigez 13. Kod gostiju, najbolji je bio Boban Marjanović sa 21 poenom, dok je Maik Cirbes dodao 13. Zvezda je ostala na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednom pobedom i sedam poraza. Real je prvi na tabeli sa sedam pobeda i jednim porazom. Žalgiris je ranije danas pobedio Galatasaraj 72:59, dok je Makabi nadigrao Panatinaikos73:70. U petak će igrati Barselona i Alba. Crvena zvezda će u narednom kolu 5. marta na svom terenu dočekati Makabi, dok će Real gostovati ekipi Galatasaraja.

Zvezda je dobro ušla u meč i prvu četvrtinu dobila 18:16. U drugoj četvrtini razigrali su se igrači domaćeg tima i brzo su napravili dvocifrenu prednost. Crvena zvezda je sredinom treće četvrtine uspela da priđe na minus 5 (46:41), ali su onda iskusni igrači domaćeg tima prelomili meč i zasluženo su stigli do pobede. Crvena zvezda je i na ovom meču loše šutirala za tri poena, pošto je pogodila samo jednu trojku i to u finišu meča iz 13 pokušaja. Jedini raspoloženi igrač u redovima gostiju bio je Marjanović, ali je to bilo nedovoljno da se ugrozi tim kao što je Real. TOK UTAKMICE

I četvrtina Zvezda je prva povela preko Vilijamsa. Usledila je dobra igra Marjanovića, a crveno-beli su u 4. minutu poveli 7:4. Marjanović je postigao pet poena za Zvezdu. Gosti su zahvaljujući Marjanoviću u 5. minutu poveli 10:4. Minut kasnije bilo je 14:6 za Zvezdu. Real je prišao na 14:12, ali je usledila trojka Dženkinsa za 17:12.

Real je u finišu prve četvrtine zaigrao angažovanije, a Zvezda je ovaj deo meča dobila 18:16. II četvrtina Real je zaigrao angažovanije na početku druge četvrtine, a domaći tim je poveo 22:20 u 12. minutu. Real je u 14. minutu poveo 26:22. Domaći su potom stigli i do plus osam 32:24 (16. minut). Real je prvih 20 minuta rešio u svoju korist 40:29.
III četvrtina Real je na startu treće četvrtine nastavio sa dobrom igrom, a prednost domaćeg tima kretala se od devet do 11 poena. Zvezda je u 25. minutu prišla na minus 5 (46:41), ali je Real napravio seriju od 7:0 (53:41) i vratio dvocifrenu prednost. Jedini raspoloženi igrač u timu Zvezde bio je Marjanović koji je do 25. minuta postigao 21 poen. Real je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 60:46.
IV četvrtina

Real je briljirao u poslednjoj četvrtini, a prednost domaćeg tima rasla je iz minuta u minut. Real je u 38. minutu poveo 81:56. Domaći košarkaši su potom mirno meč priveli kraju i zasluženo su pobedili.