Podvig fudbalera Valjekana

(VIDEO) LJUTA PČELA: Napadač Raja ubo četiri puta za 15 minuta

Alberto Bueno postigao četiri gola od 23. do 38. minuta utakmice sa Levanteom

> 14:54h

Napadač Rajo Valjekana Alberto Bueno postigao je četiri gola za 15 minuta utakmice protiv Levantea.

Da je Kasadesus znao koliko će da razljuti 26-godišnjeg Buena, verovatno ne bi dao gol u 13. minutu kada su gosti poveli. Jer, od 23. do 38. minuta usledio je rafal Alberta Buena. "Vezao" je četiri pogotka i za tili čas na semaforu je stajalo 4:1. U nastavku je Levante uspeo samo da ublaži poraz za konačnih 4:2.

Bueno je dete omladinske škole Real Madrida, za čiji je prvi tim zabeležio samo tri utakmice. Igrao je zatim za Valjadolid i Derbi Kaunti dok se 2013. nije skrasio na Valjekasu. Ove sezone postigao je 12 prvenstvenih golova.

"Pčelice" su ovom pobedom učvrstile svoju poziciju u sredini tabele, sa 29 bodova, dok je Levante prvi ispod crte za ispadanje sa 22. Doduše, ako bude odbijena žalba Almerije i ukoliko joj budu oduzeta tri boda prema nalogu FIFA, zbog neisplaćenih dugovanja prema danskom Alborgu u iznostu od 60 hiljada evra, Levante će izaći iz opasne zone.