Podsećanje

(VIDEO) Ovo je 5 finala Lige šampiona koja ćete zauvek pamtiti!

Barselona i Juventus boriće se u subotu za evropsku titulu

> 08:08h

BERLIN - Barselona i Juventus igraće u subotu od 20,45 časova u Berlinu u finalu Lige šampiona. Do ovog meča ostalo je još samo dva dana, a oba tima naporno treniraju za najvažniji meč u sezoni.

Ovo je izbor pet najaktraktivnijih finala Lige šampiona. Nadamo se da se slažete sa izborom. 1. Fudbaleri Liverpula osvojili su LŠ 2005. godine. Utakmica je odigrana u Istanbulu, a Liverpul je igrao protiv Milana. Milan je posle prvih 45 minuta vodio 3:0, ali je Liverpul u drugom poluvremenu uspeo da izjednači na 3:3. Pobednik je rešen tek posle izvođenja penala, a slavio je Liverpul.

2. Mančester junajted je u finalu LŠ 1999. godine pobedio Bajern 2:1 na stadionu Nou Kamp u Barseloni. Bajern je do 90. minuta vodio 1:0, a onda je Mančester junajted slavio s 2:1.
3. Fudbaleri Milana su 1994. godine u finalu Lige šampiona u Atini pobedili Barselonu, a jedan od najboljih igrača na utakmici bio je Dejan Savičević.
4. Real je u finalu Lige šampiona 2002. godine pobedio Leverkuzen 2:1. Utakmica je odigrana u Glazgovu.
5. U finalu Lige šampiona 2008. u Moskvi su igrali Mančester junajted i Čelsi. Meč je u regularnom delu završen 1:1, a posle boljeg izvođenja penala Čelsi je slavio sa 6:5.