"Vatreni" sve bliže EP 2016

REMI U SENCI SVASTIKE: Hrvatska i Italija igrale 1:1, BIH posle preokreta pobedila Izrael

Duel Hrvatske i Italije obeležio je skandal na stadionu Poljud, pošto je na travi bila nacrtan kukasti krst

> 00:00h

SPLIT - Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Italije igrale su bez pobednika, 1:1 u meču grupe H kvalifikacija za EP 2016. godine. Hrvatska je mogla da povede već u sedmom minutu, ali je Bufon odbranio penal koji je izveo Mandžukić. Međutim, Mandžukić je u 11. minutu postigao gol i doveo Hrvate u vođstvo. Italija je izjednačila u 36. minutu i po sa penala, koji je izveo Kandreva. Hrvatska je meč završila sa igračem manje, pošto je u 90. minutu isključen Srna. Ovaj meč je obeležio skandal na stadionu Poljud, pošto je na travi bila nacrtan kukasti krst. Utakmica je odigrana bez prisustva navijača.

Bugarska je u gostima pobedila Maltu 1:0, dok su Norveška i Azerbejdžan igrali bez golova. Hrvatska je prva na tabeli sa 14 bodova, dok je Italija druga sa 12. Island je u grupi A na svom terenu pobedio Češku 2:1, dok je Turska bila bolja od Kazahstana 1:0. Holandija je u gostima bila bolja od Letonije 2:0. Prvo mesto na tabeli drži Island sa 15 bodova, dok je Češka druga sa 13. Vels je grupi C pobedio Belgiju 1:0, a Kipar u gostima Andoru 3:1. BiH je u Zenici pobedila Izrael 3:1. Izrael je poveo golom Ben Haima u 41. minutu, a BiH je do pobede stigla golovima Višće u 21. i 75. i Džeke u 45. minutu. Prvo mesto na tabeli drži Vels sa 14 bodova, dok je Belgija druga sa 11.