Šampionat u Španiji

BORBA ZA PLASMAN: Mlade košarkašice protiv Turske za deveto mesto na Evrobasketu

Neizvesnost je trajala do 13 sekundi pre kraja kad je odlična Julijana Vojinović pogodila svoju treću trojku i otklonila sve dileme oko pobednika meča – 64:56

Košarka
> 13:40h

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije, igračice do 20 godina starosti, poslednjeg dana Evropskog prvenstva koje se održava u Lanzaroteu (Španija) igraće utakmicu za deveto mesto protiv Turske. Izabranice selektora Igora Poleneka savladale su u meču za plasman od 9. do 12. mesta nezgodnu selekciju Belgije. Naš mladi tim je odlučujuću prednost stekao u finišu prvog poluvremea posle serije 14:0 koju je zahvaljujući velikoj borbenosti i timskoj igri uspeo da sačuva do samog kraja susreta: Srbija – Belgija 64:56 (13:16, 21:10, 15:15, 15:15). Obe ekipe na startu meča nisu bile preterano raspoložene, a još manje precizne, tako da je posle šest minuta igre Srbija vodila 6:5. Izjednačena borba vodila se i u nastavku utakmice, ali su Belgijanke zahvaljujući odličnoj Hind Ben Abdelkader češće bile u blagoj prednosti. Međutim, Aleksandra Crvendakić, Dragana Stanković i Sanja Mandić pokrenule su srpski tim sredinom drugog perioda kad su inicirale fantastičnu seriju seriju od 14:0 za vođstvo – 29:19 (16. minut). Pokušale su rivalke do kraja prvog poluvremena trojkama da smanje zaostatak, ali nisu bile preterano uspešne – 34:26. Trebalo je više od tri minuta reprezentativkama Srbije da dođu do poena iz igre u drugom poluvremenu. Ali, zbog odlične igre u odbrani, koševi Dragane Stanković i Sanje Mandić značili su rekordno vođstvo – 40:29 (25. minut) koje naš tim uspešno održavao sve do kraja trećeg perioda. Ponovo je usledio prazan hod u igri srpskih košarkašica, što su Belgijanke iskoristile da priđu na 49:44. Rival je ponovo pokušavao na sve načine da izjednači, ali je fantastični kapiten Dragana Stanković odbijala sjajnim akcijama svaki njihov napad. Neizvesnost je ipak potrajala do 13 sekundi pre kraja kad je odlična Julijana Vojinović pogodila svoju treću trojku i otklonila sve dileme oko pobednika meča – 64:56.

SRBIJA: Ćorda 2, Cukić, Rodić 2, Nikolić, Luković 2, Spasojević, Mandić 11 (2 sk, 3 as, 2 ol), Crvendakić 21 (8 sk), Dimitrijević, Vojinović 11 (9 sk), Stanković 15 (16 sk, 2 as, 3 bl), Ćirić. BELGIJA: De Bits 3, Devlinger 2, H. Nauvilers 2, A. K Nauvilers 12, Ujtenhove 2, Bađo, Ben Abdelkader 21, Bernard 2, Denev 10, Grzinski, Maes, Kasanda 2.