Neviđen preokret na Vračaru! Zvezda gubila 2:0, pa pobedila 6:2!

(VIDEO) IZ 1 U 2: Zvezda za 10 minuta dala OFK Beogradu 4 gola i stigla do prve pobede u sezoni

OFK Beograd je posle prvih 45 minuta vodio 2:0, ali je Zvezda na kraju stigla do ubedljive pobede od 6:2

> 00:00h

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili u gostima ekipu OFK Beograda rezultatom 6:2 (0:2) u meču prvog kola Superlige Srbije. Utakmica je odigrana na stadionu Obilića na Vračaru u teškim uslovima, po veoma visokoj temperaturi, pa je sudija Srđan Jovanović u više navrata prekidao igru kako bi se igrači osvežili. OFK Beograd je posle prvih 45 minuta vodio golovima Andrića u 17. i Dražića u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Zvezda je uoči početka drugog poluvremena ostala bez trenera pošto je zbog prigovora isključen Miodrag Grof Božović. Onda je usledio veliki preokret Crvene zvezde. Mbođ je u 48. minutu smanjio na 2:1, a Jović je u 51. izjednačio na 2:2. U 54. minutu dosuđen je penal za Zvezdu pošto je Planić u svom šesnaestercu oborio Vijeiru. Planić je dobio crveni karton, a Savićević je bio precizan sa 11 metara. Savićević je u 58. minutu povisio na 4:2. Parker je u 78. povisio na 5:2, a konačan rezultat postavio je isti igrač u 92. TOK UTAKMICE 94. minut - Kraj utakmice Crvena zvezda je pobedila 6:2. 92. minut - GOLLL!!! Zvezda vodi 6:2 Novi gol za Zvezdu. Ponovo se u strelce upisao Parker

90. minut - Utakmica je produžena za 4. minuta

85. minut - Primirala se igra u finišu utakmice 80. minut - Šansa za OFK Beograd Sjajna šansa za OFK Beograd, Dražić je izašao sam na Rajkovića, ali je golman Zvezde bio oprezan te pravovremenim istrčavanjem stigao do lopte pre rivala. 78. minut - Zvezda vodi 5:2!!! Novi gol za crveno-bele. Ovog puta u strelce se upisao Parker

72. minut - Igra se odvija na sredini terena Igra kao da je stala pošto je Zvezda povela 4:2. Igra se odvija na sredini terena, bez pravih šansi, a kao igrači oba tima jedva čekaju da se meč završi

62. minut - Šansa za OFK Beograd Sjajna šansa za "romantičare" da se vrate u igru. Jovanović je dobio sjajnu loptu u kazneni prostor, ispred sebe je imao samo Rajkovića, dugo je tražio rešenje kako da ga savlada, da bi na kraju loptu poslao preko gola. 58. minut - Novi gol za Zvezdu!!!! Posle auta sa leve strane, lopta je stigla do Savićevića u kaznenom prostoru, on šutira snažno, lopta se odbija od jednog igrača OFK Beograda i ulazi u gol.

55. minut - GOLLL!!!Savićević je precizan sa penala Savićević je siguran sa penala za veliki preokret Crvene zvezde 54. minut - Penal za Zvezdu! OFK sa igračem manje Vijeira je izašao sam ispred golmana Čupića, a u kaznenom prostoru ga ruši Planić. Sudija pokazuje crveni karton Planiću
51. minutu - GOLL!! Zvezda je izjednačila na 2:2! Katai posle akcije sa Savićevićem pronalazi na drugoj stativi usamljenog Jovića koji nije imao problema da loptu ubaci u nebranjenu mrežu.

48. minut - GOLLL!!! Zvezda je smanjila na 2:1! Posle centaršuta Ibanjesa sa leve strane, Mamadu Mbođ je bio usamljen na drugoj stativi i lako glavom zatresao mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme Uoči početka drugog poluvremena usledila je bakljada Delija zbog čega je kasnio start drugog dela. Ujedno zbog protesta sa klupe je udaljen trener Zvezde Miodrag Grof Božović. 45+3 - Kraj prvog poluvremena OFK Beograd posle prvih 45 minuta vodi 2:0 45+2 - GOLLL!! OFK Beograd vodi 2:0 OFK Beograd ponovo stiže do gola. Dražić je prevario odbranu Zvezde, a onda i golmana Rajkovića i zatresao je mrežu gostiju. Trener Zvezde Miodrag Grof Božović protestovao je kod sudija tražeći ofsajd Dražića, ali promene odluke nije bilo
43. minut - Katai neprecizan iz slobodnog udarca Slobodan udarac za Zvezdu iskosa sa oko 20 metara. Katai šutira visoko preko gola

35. minut - Zvezda pokušava da izjednači Fudbaleri Crvene zvezde imaju inicijativu, a vicešampion Srbije još bez prave šanse za gol. Igrači Crvene zvezde pokušavaju iz dalje da iznenade Čupića, ali on zaustavlja sve njihove udarce 27. minut - Čupić zaustavlja udarac Jovića Poluprilika za crveno-bele. Čupić lako zaustavlja udarac Jovića. Samo dva minuta kasnije slobodan udarac za Zvezdu, a Ibanjez sa oko 20 metara pogađa živi zid

25. minut - Zvezda traži penal Fudbaleri Crvene zvezde tražili su penal u 25. minutu, posle duela Vijeire i jednog igrača romantičara u šesnaestercu domaćeg tima, ali je sudija pokazao da se meč nastavi.

22. minut - Sudija je dao tajm-aut Glavni sudija ovog meča odlučio je da zbog velike vrućine da tajm-aut da bi se igrači osvežili 17. minut - GOLLLL!!! OFK vodi 1:0!! Fudbaleri OFK Beograda poveli su protiv Zvezde. Andrić je iskoristio jednu dobar pas i iskosa zakucao je loptu u mrežu Rajkovića.

10. minut - Zvezda ima blagu inicijativu, ali i dalje bez golova Fudbaleri Crvene zvezde imaju više od igre od samog početka utakmice, ali i dalje nema golova 1. minut - Utakmica je počela Utakmica između OFK Beograda i Crvene zvezde je počela. Delegat meča je uoči početka utakmice na Vračaru izmerio 50 stepeni na terenu, razmišljalo se o odlaganju meča, ali se on ipak igra.
Pre početka utakmice usledio je minut ćutanja za tragičnog bivšeg fudbalera Zvezde Gorana Gogića. Sastavi timova: OFK Beograd: Čupić, Zlatković, Planić, Savić, Liščević, Cuckić, Antić, Dražić, Ješić, Andrić, Jovanović.Crvena zvezda: Rajković, Cvetković, Rendulić, Mbođ, Ibanjez, Kovačević, Savićević, Gavrić, Katai, Jović, Vijeira. Trener OFK Beograda Vladimir Petrović Pižon odlučio je da se na klupi "romantičara" iako je ranije rekao da se sa čelnicima kluba dogovorio da ne vodi ekipu protiv Zvezde. Pižon je rekao da će sedeti na klupi.

MEČ MOŽETE UŽIVO PRATITI OVDE Utakmica se igra po velikoj vrućini na stadionu Obilića na Vračaru.