(VIDEO) NA KORAK OD ISTORIJE: Novak pobedio bol i Dolgopolova u polufinalu Sinsinatija

Đoković se nalazi na pobedu do trofeja u Sinsinatiju, jedinog iz Masters serije koji mu nedostaje. Za titulu igra protiv Federera

Tenis
> 16:14h

SINSINATI - Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Sinsinatiju. Đoković je u polufinalu pobedio 66. tenisera sveta kvalifikanta Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova 4:6, 7:6 (5), 6:2. Ovo je bio peti međusobni duel srpskog i ukrajinskog tenisera i peti trijumf Đokovića. Meč je trajao dva sata i 20 minuta.

Đoković će u finalu u nedelju igrati protiv Rodžera Federera, koji je pobedio Endija Mareja 6:4, 7:6. Srpski i švajcarski teniser odigrali su 40 mečeva u karijeri, a odnos u pobedama je 20:20. Novak se nalazi na samo pobedu do trofeja u Sinsinatiju, jedinog iz Masters serije koji mu nedostaje. On će u nedelju u finalu igrati sa pobednikom duela između Rodžera Federera i Endija Mareja. Biće to deseto uzastopno Masters finale za Novaka, a boriće se za 25. titulu iz te kategorije. Đoković je do sada igrao četiri puta u finalu turnira u Sinsinatiju, ali ga nikada nije osvojio.

U prva dva gema prvog seta nije bilo brejkova, a onda je Ukrajinac oduzeo gem na servis Đokovića. Dolgopolov je poveo 3:1, a onda je Novak izjednačio na 3:3. Usledio je novi brejk Ukrajinca, koji je potom rutinski dobio prvi set sa 6:4. U drugom setu viđena je velika borba. Nije bilo brejkova na startu seta, a pri rezultatu 3:2 za Novaka, srpski teniser je zatražio medicinski tajm-aut zbog bolova u stomaku. Novak je potom zaigrao angažovanije, poveo 5:3 i servirao za izjednačenje u setovima. Međutim, Ukrajinac je u devetom gemu napravio brejk, a onda izjednačio na 5:5. Pobednika drugog seta odlučio je taj-brejk. Ukrajinac je poveo 3:0, ali je uspeo da napravi preokret i da dobije drugi set 7:6 (5). U trećem setu Đoković je briljirao i zasluženo je stigao do pobede.

TOK MEČA III set

6:2 - Đoković slavi tešku ali zasluženu pobedu 5:2 - Dolgopolov ostaje u meču 5:1 - Prvi reket sveta na gem od pobede 4:1 - Novi brejk Đokovića 3:1 - Đoković osvaja gem na svoj servis 2:1 - Novak stiže do svoje igre. Brejk Đokovića. Ukrajinac je zatražio medicinski tajm-aut. 1:1 - Đoković ipak stiže do izjednačenja 0:1 - Novak je imao brejk loptu, ali je nije iskoristio. Dolgopolov osvaja prvi gem u trećem setu II set

7:6 (5) - Novak je taj-brejku gubio 3:0, ali je uspeo da se vrati i da dobije ovaj deo meča 7:5. Treći set odlučuje pobednika meča

6:6 - Dolgopolov osvaja novi gem. Taj-brejk odlučuje pobednika drugog seta 6:5 - Đoković na gem od izjednačenja u setovima 5:5 - Dolgopolov izjednačio na 5:5

5:4 - Novak je servirao za izjednačenje u setovima, ali je Ukrajinac uzvratio ribrejkom 5:3 - Đoković pravi brejk 4:3 - Novak osvaja gem 3:3 - Ukrajinac je dobio gem posle pauze 3:2 - Novak je dobio novi gem, a onda je zatražio medicinski tajm-aut. Lekar je pružao pomoć Novaku u pauzi između četvrtog i petog gema. On se žalio na bolove u stomaku, a dobio je tablete od lekara

2:2 - Ukrajinac dolazi do izjednačenja 2:1 - Đoković se polako vraća u svoju igru i osvaja još jedan gem na svoj servis. Ukrajinac se dobro borio, ali je Novak popravio svoju igru

1:1 - Ukrajinac lako osvaja gem na svoj servis 1:0 - Đoković uz dosta muke dobija prvi gem u drugom setu. Srbin je spasao dve brejk lopte

I set

4:6 - Ukrajinac lako na svoj servis stiže do prvog seta 4:5 - Đoković ostaje u prvom setu. Srpski teniser je u ovom gemu pokazao pravi tenis 3:5 - Dolgopolov na gem od prvog seta 3:4 - Kakav meč. Novak pravi nove greške, a Ukrajinac to koristi i stiže do novog brejka 3:3 - Đoković je uspeo brzo da vrati brejk 2:3 - Novak uz dosta muke stiže do gema na svoj servis 1:3 - Dolgopolov praktično bez otpora Đokovića dobija novi gem

1:2 - Ukrajinac je iskoristio greške Đokovića i napravio brejk već u trećem gemu 1:1 - Dolgopolov se revanširao Đokoviću i osvojio gem na svoj servis bez izgubljenog poena 1:0 - Đoković prvi servira na meču i stiže do prvog gema bez izgubljenog poena