Za dve nedelje sledi večiti derbi

(VIDEO) PETA UZASTOPNA POBEDA: Zvezda povela iz sumnjivog penala, pa pregazila Mladost

Crvena zvezda će za dve nedelje na svom terenu dočekati ekipu Partizana

> 16:56h

LUČANI - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Mladosti 3:0 (0:0) u meču 8. kola Superlige Srbije. Crvena zvezda je povela u 63. minutu golom Mičela Donalda iz penala, a drugi gol postigao je Jovanović u 73. minutu. Konačan rezultat postavio je Vered u 87. minutu. Mladost je od 63. minuta igrala sa fudbalerom manje, pošto je isključen Živanović. Crvena zvezda je trenutno prva na tabeli sa 20 bodova. Mladost je 13. sa osam poena. Crveno-beli će naredni meč odigrati za dve nedelje na svom terenu, a na Marakanu će stići aktuelni šampion Srbije i jedini predstavnik naše zemlje u Ligi Evropa, Partizan. Zvezdi je ovo bila peta uzastopna pobeda i treća uzastopna u kojoj nije primila gol. Ovo je bila prva utakmica koja se u Lučanima igrala pod reflektorima, ali se u prvom poluvremenu jedan od njih ugasio. Međutim, on je ponovo proradio krajem prvog poluvremena.

Zvezda je imala više od igre u prvom poluvremenu, koje je završeno bez golova. Ključni momenat meča dogodio se u 62. minutu. Sudija Obradović je pokazao na penal posle duela Jovanovića i Živanovića u šesnaestercu domaćeg tima. Živanović je dobio crveni karton, a Donald je bio siguran sa penala. Ovo je bio prvi gol Donalda u dresu Zvezde.

Gosti su u nastavku meča, pošto su imali igrača više zaigrali angažovanije i postigli još dva gola. Jovanović je u 73. minutu povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Vered u 87. minutu.

TOK MEČA 90+3. minut - Kraj utakmice!!! Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost 3:0. Ovo je bila peta uzastopna pobeda crveno-belih

90. minut - Igraće se još tri minuta 87. minut - Novi gol za Zvezdu Novi gol za Crvenu zvezdu. Mrežu Lučanaca je zatresao Vered. On je posle serije driblinga majstorskim pogodio gol domaćeg tima

83. minut - Zvezda sigurnom igrom održava sigurno vođstvo Zvezda sigurnom igrom održava vođstvo. Gosti su u 83. minutu postigli gol preko Vereda, ali je on poništen zbog ofsajda. Ostaje dilema da li je Vered bio u ofsajdu pre nego što je zatresao mrežu 75. minut - Nova šansa za Zvezdu Nova prilika za goste, ali je Krznarić dobro intervenisao i izbacio loptu u korner

73. minut - Zvezda vodi 2:0!!! Novi gol za Crvenu zvezdu. Ovog puta u strelce se upisao Jovanović. Prethodno je golman Krznarić odbranio udarac Jovića, a lopta je završila u korneru. Posle kornera u petercu domaćih najbolje se snašao Jovanović koji je zatresao mrežu domaćeg tima

63. minut - Zvezda vodi sa penala Zvezda je povela sa penala. U listu strelaca upisao se Donald. Prethodno je Katai izveo slobodan udarac, a posle duela Živanovića i Jovanovića u kaznenom prostoru Lučanaca sudija Obradović je pokazao na penal. Usledio je veliki protest igrača domaćeg tima, ali sudija nije promenio odluku. Crveni karton je dobio Živanović, a sa penala je bio siguran Donald.
60. minut - Igra se odvija na sredini terena
Igra u prvih 15 minuta drugog poluvremena odvija se na polovini domaćeg tima.

52. minut - Ofanziva Zvezde na startu drugog dela. Plavšić šutira tik iznad prečke Zvezda je krenula ofanzivno na startu drugog poluvremena. Gosti imaju više od igre, domaći se brane i pokušavaju iz kontranapada da stignu do protivničkog gola. Plavšić je šutirao, a njegova lopta je završila iznad gola 46. minut - Bakljada Delija na startu drugog poluvremena Počelo je drugo poluvreme. Sikimić debituje za Zvezdu. Iz igre je izašao Vieira

45+2. Kraj prvog poluvremena Posle prvih 45 minuta nije bilo golova u Lučanima

44. minut - Pali se reflektor, nova šansa za Vieiru Domaćini su popravili reflektor, koji se ugasio pre 10-ak minuta. Nova opasnost u šesnaestercu Mladosti, a Vieira nije iskoristio šansu 39. minut - Žuti karton za Golemića Treći žuti karton za domaće fudbalere. Ovog puta je požuteo Golemić 36. minut - Velika šansa za Kataija Nova prilika za Zvezdu. Ovog puta posle kornera, Pavićević je šutirao tik pored gola 30. minut - Igra se odvija na sredini terena Prošla je trećina meča. Nema šanse, ali se ugasio jedan od četiri reflektora. Utakmica je nastavljena

22. minut - Šansa i za Mladost I domaći su imali priliku. Jovanović je izašao pred Kahrimana, ali je otišao previše u stranu i golman Zvezde ga je lako zaustavio 20. minut - Velika šansa za Zvezdu Vieira je pobegao odbrani domaćeg tima, izašao sam ispred golmana Krznarića, koji je zaustavio njegov udarac. U tim trenucima na tribinama je pozlilo jednom navijaču Zvezde, koji je bio na zapadnoj tribini. On se brzo oporavio i nastavio sa navijanjem

15. minut - I dalje bez golova u Lučanima I dalje nema golova, ali ni pravih šansu u Lučanima. Zvezda ima više od igre. Jovanović je umakao prezimenjaku Vukašinu i pronašao Alempijevića, a on je sa distance šutirao visoko preko prečke

10. minut - Prva šansa za Zvezdu Crvena zvezda ima inicijativu od početka meča. Kontra za goste, a Vered je lošim dodavanjem prema Vieiri upropastio dobro šansu 5. minut - Prvi karton na utakmici Prvi karton na utakmici i to za igrače domaćeg tima. Zbog oštrog starta požuteo je Lepović 1. minut - Utakmica je počela

Božović: Pitanje pobednika nije dolazilo u pitanje Trener fudbalera Crvene zvezde Miodrag Božović kazao je da njegovom timu bilo teško da probije odbranu Mladosti u današnjoj utakmici, ali je ocenio da pitanje pobednika nije dolazilo u pitanje. "Imali smo u prvom poluvremenu dve 'stopostotne' šanse, ali ih nismo iskoristili. Imala je i Mladost jednu dobru i mogli su i oni da povedu. Kontrolisali smo igru i ni u jednom trenutku nije postojala opasnost da izgubimo. Teško smo 'otvorili' Mladost. Dobra su ekipa, znali su šta hoće i dobro su se branili", rekao je Božović. Pomoćni trener Mladosti Goran Stanić ocenio je da je prekretnica za njegov tim bio penal Zvezde u 62. minutu i crveni karton za domaći tim. "Do tog 60. minuta smo bili najmanje 'egal' sa Zvezdom. Čekali smo svoju šansu, ali sudija to nije dozvolio. Ne znam sada da li je bio penal, ali crveni karton je svakako prestrog. Posle toga je utakmica krenula u drugom toku po nas. Zvezdi ne treba pomoći", rekao je Stanić.