Čačani dali dva gola, ali položili oružje u Beogradu

(VIDEO) 12. UZASTOPNA POBEDA ZVEZDE ZA +14: Crveno-beli u uzbudljivom derbiju nadigrali Borac

Crvena zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 41 bodom, dok je Borac drugi sa 14 poena manje

> 12:24h

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu ekipu Borca rezultatom 4:2 (2:2) u derbi meču 15. kola Superlige Srbije. Golove za Crvenu zvezdu postigli su Katai u 15. i 29, Grujić u 61. i Sikimić u 75. minutu. Oba gola za Čačane postigao je Vujaklija u 36. i 41. minutu. Crvena zvezda je prva na tabeli sa 41 bodom, dok je Borac drugi sa 27. Crveno-beli su ovim trijumfom stigli do 12 uzastopne pobede u domaćem prvenstvu i sa ubedljivom vođstvom na tabeli završili prvi deo sezone.

Utakmica je odigrana pred oko 7.500 gledalaca na stadionu Rajko Mitić. Zvezda je povela u prvih pola sata sa 2:0, posle odličnih poteza Kataija. Borac je do poluvremena izjednačio preko Vujaklije posle grešaka odbrane domaćeg tima. Crveno-beli su poveli u 61. minutu. Posle udarca Grujića lopta je zakačila Jablana i prevarila golmana Borca. Obe ekipe su do kraja utakmice imale prilike za pogodak, a pobedu lidera na tabeli potvrdio je Sikimić u 75. minutu. Zvezda će u narednom kolu dočekati OFK Beograd, a Borac će gostovati Radničkom u Nišu.

TOK UTAKMICE 93. minut - Kraj utakmice Crvena zvezda je pobedila 4:2.

90. minut - Utakmica je produžena za dva minuta 89. minut - Nova prilika za Kataija Nova prilika za Kataija, a golman Borca je izbacio loptu u korner 85. minut - Zvezda održava vođstvo 82. minut - Nova prilika za Sikimića Nova prilika za Zvezdu. Sikimić je šutirao, golman Borca odbio loptu, a Petković je natrčao, vrhom kopačke uspeo da je zahvati, a onda je otišla pored stative 79. minut - Kakva šansa za Vujakliju Vujaklija je izbegao ofsajd zamku, izašao sam ispred Kahrimana, a golman Zvezde je zaustavio njegov udarac 75. minut - GOLLL!! Zvezda vodi 4:2! Novi gol za Zvezdu. Dobar prodor Grujića, a u strelce se upisuje Sikimić. On se po prvi put upisao u strelce u Zvezdinom dresu.

69. minut - Ibanjez pogađa prečku Nova šansa za Zvezdu. Luis Ibanjez sa oko 18 metara snažnim udarcem pogađa prečku
61. minut - GOLLL!! Zvezda vodi 3:2! Grujić je uputio jak udarac sa oko 18 metara. Lopta je na svom putu pogodila jednog od igrača Borca, prevarila golmana Bajića i završila u mreži
60. minut - Zvezda napada, Borac se brani

55. minut - Nova šansa za Vijeiru Nova velika prilika za Zvezdu. Ponovo Vijera, nema promene rezultata

52. minut - Kakva šansa za Donalda Donald je ostao sam ispred golmana Borca, a onda je šutirao pored gola. Fudbaleri Borca su tražili ofsajd, ali sudije ništa nisu svirale. To je bila šansa za Holanđanina, ali i katastrofalan šut. Kao da nije očekivao da će Ibanjezova lopta stići do njega

46. minut - Počelo je drugo poluvreme Šansa za Zvezdu već na početku drugog poluvremena. Golman Borca je boksovao loptu, a Katai je sa oko 18 metara šutirao preko gola II poluvreme

45+1. Kraj prvog poluvremena Šansa za Zvezdu! Petković je centrirao, ali Vijeira nije uspeo da je primiri u šesnaestercu Borca i odbrana Čačana je reagovala 44. minut - Nova šansa za Crvenu zvezdu Vijeira je došao do lopte pre golmana Borca, a onda je šutirao pored gola

41. minut - Kakav meč na Marakani. Vujaklija donosi izjednačenje Vujakilija donosi izjednačenje Borcu. Mićić je poslao dubinsku loptu sa svoje polovine, a Vujaklija je izašao sam ispred golmana Zvezde, prevario ga i poslao loptu u mrežu

38. minut - Nova šansa za Zvezdu Odlična šansa za Vijeiru posle pasa Kataija, ali slab udarac, pravo u golmana Borca 36. minut - GOLL!!! Borac smanjuje na 2:1 Vujaklija je iskoristio grešku Petkovića i lobovao Kahrimana za 2:1. Lopta je od prečke završila u mreži
34. minut - Kakva šansa za Borac Kakvu šansu je imao Borac. Vujaklija se našao sam ispred Kahrimana, ali je lopta na kraju završila u korneru. 29. minut - Novi gol za Zvezdu, ponovo Katai GOLL!! Zvezda vodi 2:0. U strelce se ponovo upisao Katai. On je postigao deseti gol u sezoni posle asistencije Petkovića
25. minut - Kakva šansa za Vijeiru Velika šansa za Zvezdu. Vijeira je iskoristio grešku odbrane Borca i izašao sam ispred golmana gostiju, a onda je šutirao preko ogola 15. minut - Zvezda vodi 1:0 Crvena zvezda je povela iz prve šanse. Katai je kaznio grešku golmana Borca i doveo svoj tim u vođstvo. Katai je ušao u šesnaesterac Borca, zalomio Tanasina i onda topovski tukao, a golman Bajić je lošom intervencijom maltene sam ubacio loptu u gol
8. minut - Igra se odvija na sredini terena 1. minut - Utakmica je počela

I poluvreme Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Pavićević, Jovanović, Ibanjez, Grujić, Donald, Plavšić, Katai, Srnić, Vieira Borac: Bajić, Tanasin, Jablan, Miletić, Živković, Mićić, Jovančić, Knežević, Jevtović, Zorić, Vujaklija