Romantičari položili oružje na Marakani

(VIDEO) 13. UZASTOPNA POBEDA ZVEZDE: Crveno-beli sa igračem više zgromili OFK

OFK Beograd je od 30. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Srđa Knežević

> 09:34h

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu OFK Beograda 4:1 (1:0) u meču 16. kola Superlige Srbije. Dva gola za lidera Superlige Srbije postigao je Slavoljub Srnić u 44. i 64. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se Vukašin Jovanović u 61. i Ugo Vijeira u 81. minutu. Jedini gol za goste dao je Simić u 90. minutu. OFK Beograd je od 30. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Srđa Knežević. Utakmici je prisustvovalo 11.200 navijača. Crvena zvezda je prva na tabeli sa 44 boda, dok je OFK Beograd u donjem delu tabele sa 15. Crveno-beli su ostvarili 13. uzastopnu pobedu u domaćem šampionatu. Zvezda će u narednom kolu na svom terenu dočekati Metalac.

92. minut - Kraj utakmice Crvena zvezda je pobedila 4:1 90. minut - OFK Beograda smanjuje na 4:1! OFK Beograd smanjuje na 4:1. Simić je postigao počasni gol za OFK Beograd
81. minut - Zvezda vodi 4:0! Crvena zvezda vodi 4:0. Jović je asistirao Vijeiri za 4:0!
70. minut - Nova šansa za Zvezdu Velika prilika za Zvezdu, a Vijeira je pokušao petom da savlada Čupića, ali je golman OFK Beograda dobro intervenisao 64. minut - GOLLL!!! Zvezda vodi 3:0 Zvezda lako stiže do novog gola. Ponovo mrežu gostiju trese Srnić

61. minut - Jovanović trese mrežu OFK Beograda GOLLL!!! Zvezda vodi 2:0. U strelce se upisuje Jovanović

58. minut - Velika prilika za OFK Greška Kahrimana, a Damnjanović šutira, a golman Zvezde se ispravlja i šalje loptu u korner
46. minut - Počelo je drugo poluvreme Vatromet na Marakani, Delije pevaju Kaljinku

Posveta Delija navijačima Spartaka iz Moskve

45+2. Kraj prvog poluvremena. Zvezda vodi 1:0!

Zvezda je postigla još jedan gol, ali je on poništen zbog navodnog ofsajda. Srnić se upisao u strelce na asistenciju Donalda, ali je pomoćni arbitar signalizirao ofsajd, iako napadač Zvezde nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Prvo poluvreme je produženo za dva minuta

44. minut - Zvezda vodi 1:0! GOLLL!!! zvezda vodi 1:0. U listu strelaca upisao se Srnić. Matos je centrirao, a Srnić je zatresao mrežu gostiju

38. minut - Matos šutira pored gola Kontranapad Crvene zvezde, lopta dolazi do Matosa koji šutira pored gola 30. minut - Zvezda ima inicijativu, OFK Beograd sa igračem manje Crvena zvezda ima inicijativu od početka utakmice, a OFK Beograd se brani i pokušava iz kontranapada da ugrozi gol rivala. U 30. minutu gosti ostaju sa fudbalerom manje. Knežević je dobio žuti karton zbog prekršaja, a onda je isključen zbog prigovora i psovki upućenih glavnom sudiji

23. minut - Velika šansa za Ristića Dobra kontra Zvezde. Ristić je izašao sam ispred golmana OFK Beograda. Međutim, Ristić je sebi dao veliki for i Čupić je stigao pre njega do lopte

22. minut - Čučkić šutira preko gola Prva polušansa za goste. Čučkić iskosa iz slobodnog udarca sa oko 18 metara šutira preko gola

18. minut - Delije skandiraju ime ubijenog navijača Delije skandiraju ime ubijenog navijača Aleksandra Radovića. Na tribinama je blizu 10.000 navijača

9. minut - Prva šansa na utakmici za Crvenu zvezdu Crvena zvezda ima prva šansu na utakmici. Vijeira je šutirao sa distance, a golman Čupić je zaustavio njegov udarac
5. minut - Ofanziva Zvezde od početka utakmice 1. minut - Utakmica je počela

Crvena zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 41 bodom, dok je OFK Beograd 11. sa 15. Meč dva kluba odigran pre nekoliko meseci koji je završen pobedom Zvezde od 6:2 izazvao je veliku pažnju javnosti. Ovaj duel je izazvao mnogo bure i sumnje u regularnost, pošto su crveno-beli u drugom poluvremenu uspeli da nadoknade dva gola minusa za samo devet minuta i trijumfuju sa 6:2. Taj meč je i dalje pod istragom Tužilaštva, ali za sada nema nikakvih konkretnih dokaza da je bio namešten. Izabranici Miodraga Božovića deluju nezaustavljivo, vezali su 12 pobeda zaredom i samo ih tri dele od klupskog rekorda koji je postavio trener Slaviša Stojanović u sezoni 2013/2014.