Svetski kup u Dubaiju

(FOTO) TREĆA MEDALJA ZA VELJU: Stjepanović drugi na 200 metara slobodno

Srpski plivač Velimir Stjepanović osvojio je treću medalju na svetskom kupu u Dubaiju, pošto je bio drugi u trci na 200 metara slobodnim stilom

Ostali sportovi
> 20:00h

On je stazu isplivao u vremenu 1.46,63, što je za tri stota dela sekunde sporije od pobednika trke Britanca Džejmsa Gaja. Treće mesto osvojio je Francuz Žeremi Straviju, koji je trku završio u vremenu od 1.47,10 minuta.

"Svega tri stotinke su me delile od zlata. Tako blizu, a tako daleko. Ipak, ponosim se i drugim mestom", napisao je Stjepanović na društvenim mrežama posle trke.

Stjepanović je u petak bio drugi na 400 metara slobodnim stilom, sa vremenom tri minuta i 47,75 sekundi, a drugu medalju - bronza, osvojio je na 100 metara, obezbedivši olimpijsku normu u toj disciplini.

Najbolji srpski plivač plasirao se u finale trke na 200 metara slobodnim stilom na Svetskom kupu u Dubaiju. Stjepanović je trku završio za 1:48.99 minuta.