NBA

(VIDEO) KARI POKVARI TATI VEČE: 20. vezani trijumf šampiona, Jokić solidan u porazu Denvera!

Košarkaši Golden Stejta nastavili su fantastičnu seriju na startu sezone u NBA lige, pošto su rano jutros slavili na gostovanju Šarlotu 116:99

Košarka
> 23:54h

Blistao je Stef Kari sa 40 poena, za samo tri četvrtine na parketu, čime je umalo upropastio vece ocu Delu, kome je priređena svečanost za sve što je svojevremeno uradio u dresu Hornetsa.

Denver je izgubio u Čikagu 99:90, uz sedam poena i tri skoka, ponovo startera NIkole Jokića, za 10 minuta na terenu.

U redovima Bulsa blistao je Pau Gasol sa 26 poena i 19 skokova.

San Antonio je lako izašao na kraj sa MIlvokijem 95:70, bezu Bobana Marjanovića u timu.

LA Lejkersi su slavili u Vašingtonu 108:104, a Kobi Brajant je podsetio na stare dane sa 31 poenom.

Rezultati: Šarlot - Golden Stejt 99:116, Čikago - Denver 99:90, San Antonio - Milvoki 95:70, Vašington - LA Lejkersi 104:108, Detroit - Feniks 127:122, Njujork - Filadelfija 99:87, Atlanta - Toronto 86:96, Hjuston - Nju Orleans 108:101, LA Klipersi - Indijana 91:103.