"Stara dama" ostala lider

(VIDEO) JUVENTUS PROFITIRAO: Mihin Milan izvukao bod na teškom gostovanju u Napulju

Fudbaleri Napolija i Milana igrali su bez pobednika, 1:1 u derbi meču 26. kola italijanske Serije A.

> 21:08h

Napoli je poveo u 39. minutu golom Insinjea, a izjednačio je Bonaventura u 44. minutu. Prvu šansu na utakmici imao je Milan u 10. minutu, ali je njegov udarac zaustavila odbrana Napolija. Pet minuta kasnije domaći su pripretili preko Insinjea, a njegov udarac je završio pored gola. Napoli je poveo u 39. minutu golom Insinjea, a Bonaventura je izjednačio pet minuta kasnije.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Napoli u 67. minutu preko Mertensa, koji je pogodio stativu. Iguain je u 82. minutu imao priliku da donese pobedu Napoliju, ali je šutirao preko gola golmana Milana. Do kraja utakmice oba tima su imala nekoliko prilika, ali je meč na kraju završen bez pobednika, koji svakako više odgovora ekipi srpskog trenera Siniše Mihajlovića. Napoli je propustio priliku da pobedom preuzme prvo mesto na tabeli od Juventusa. Torinska "stara dama" drži prvu poziciju sa 58 bodova, dok je Napoli drugi sa 57. Milan je šesti sa 44 boda.