Bavarci zadržali prednost na tabeli

(VIDEO) MIROLJUBIVO U DORTMUNDU: Derbi Bundeslige bez pobednika, ali Bajern i dalje na +5

Fudbaleri Borusije Dortmund i Bajern Minhena odigrali su danas 0:0 u 25. kolu Bundeslige.

> 09:24h

Bajernu je ovo bio treći remi u sezoni, ali i druga uzastopna utakmica u kojoj nije pobedio. Šampion Nemačke je na prvom mestu sa 63 boda, pet više od Borusije.

Oba tima ušla su ofanzivno u meč, a u prvih pola sata i Borusija i Bajern su imali po nekoliko polušansi. U 29. Bajern je propustio veliku priliku preko Daglasa Košte, a njegov udarac zaustavio je golman domaćeg tima Burki. Nekoliko minuta kasnije Levandovski je mogao da zatrese mrežu bivšeg kluba, ali je bio neprecizan. Prvu šansu u drugom poluvremenu imala je Borusija preko Obamejanga u 51. minutu, ali je dobro intervenisao Nojer. Bavarci u 59. minutu mogli da povedu, ali je ponovo Burki bio bolji od igrača Bajerna, ovog puta Robena. Do kraja utakmice nije bilo ni golova. Bavarci su danas bili aktivniji i stvorili su više šansi, ali su oba tima imala svoje dobre prilike u dinamičnom i zanimljivom meču.