Sveci pojeli svrake

(VIDEO) NE POMAŽE NI BENITEZ Tadić poslao Mitrovića u drugu ligu, poraz Čelsija posle 15 mečeva

Fudbaleri Svonsija pobedili su na svom terenu ekipu Čelsija 1:0 u 33. kolu engleske Premijer lige.

> 02:44h

Jedini gol na utakmici postigao je Sigurdson u 25. minutu. Ovo je bio prvi poraz Čelsija posle 15 utakmica u Premijer ligi. Bane Ivanović je odigrao ceo meč za Čelsi, a Nemanja Matić nije bio ni na klupi za rezerve.

Čelsi je deseti sa 44 boda uz meč manje, dok je Svonsi 13. sa 40. Sautempton je na svom terenu pobedio Njukasl 3:1. Golove za "svece" postigli su Long u 4, Pele u 38. i Vanijama u 55. minutu. Jedini strelac za goste bio je Tauzend u 65. minutu. Dušan Tadić je bio starter u ekipi Sautemptona, a zamenjen je u 84. minutu. Aleksandar Mitrović je odigrao ceo meč za Njukasl.
Sautempton je sedmi na tabeli sa 50 bodova, dok je Njukasl 19. sa 25. Mančester siti je pobedio Vest Bromvič 2:1. Gosti su poveli golom Sesenjona u šestom minutu, a izjednačio je Aguero u 19. Pobedu Sitija doneo je Nasri u 66. minutu. Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Siti. "Građani" su četvrti na tabeli sa 57 bodova, dok je Vest Bromvič 13. sa 40. Kristal Palas je pobedio Norič 1:0, a Burnmot je u gostima bio bolji od Aston Vile 2:1. Votford i Everton igrali su 1:1.