Katai najbolji strelac Superlige Srbije

(VIDEO) SPEKTAKL ZA KRAJ: Zvezda protiv Radničkog trijumfalno završila šampionsku sezonu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su na svom terenu ekipu Radničkog iz Niša 2:0 (0:0) u meču poslednjeg, 37. kola Superlige Srbije.

> 00:00h

Golove za crveno-bele postigli su Petar Orlandić u 75. i Aleksandar Katai u 82. minutu. Crvena zvezda je sezonu osvajanjem šampionske titule, 27. po redu. Crveno-beli su plej-of završili na prvom mestu na tabeli sa 54 bodova. Partizan je drugi sa 40, dok je Čukarički treći sa 39. Radnički je peti sa 35. bodova. Meč je odigran pred skoro 40.000 navijača, a igračima crveno-belih je pre utakmica uručen šampionski pehar. Fudbaleri Zvezde su po završetku utakmice slavili sa navijačima, a usledio je i vatromet.

Partizan je pobedio Vojvodinu 3:2, Čukarički je savladao Radnik 2:1, dok su Borac i Voždovac igrali 0:0. Crvena zvezda će igrati u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a Partizan, Čukarički i Vojvodina u kvalifikacijama za LE. TOK UTAKMICE

90+4. minut - Kraj utakmice 90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta 82. minut - Katai postiže gol za Zvezdu Zvezda vodi 2:0! Katai se upisao u strelce. On je ovim golom postao najbolji strelac u Superligi sa 21 golom

81. minut - Radnički je propustio novu šansu Fudbaleri Radničkog su imali novu šansu, ali je Kahriman bio siguran. Bakljada navijača Zvezde
75. minut - Zvezda postiže gol!!! Orlandić se upisuje u strelce Crvena zvezda stiže do vođstva golom Orlandića!
74. minut - Velika šansa za Radnički Mrkić pogađa stavivu. Velika šansa Radničkog odlazi u nepovrat
70. minut - Navijači Zvezde prozivaju Tomislava Karadžića Navijači Crvene zvezde prozivaju bivšeg predsednika FSS Tomislava Karadžića. Na transparentima piše: Karadžiću, gde i kada ti uručuju orden? Došli bismo i mi da ti se obaška zahvalimo. Deliju viču: Tole lopove! 65. minut - I dalje bez golova na Marakani

54. minut - Velika šansa za Crvenu zvezdu Sjajna prilika za Zvezdu nakon udarca Plavšića i prodora Kataia - izbačena lopta sa gol linije
46. minut - Počelo je drugo poluvreme II poluvreme U poluvremenu utakmice navijači su pozdravili košarkaše i odbojkaše Crvene zvezde koji su takođe osvojili šampionske titule. Navijači su skandirali Radonjiću, Kvinsiju Mileru, Simonoviću....

45+3. Kraj prvog poluvremena Prvo poluvreme je završeno bez golova

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za 3 minuta Katai u finišu prvog poluvremena ima novu šansu, a njegov udarac sa oko 20 metara završio je tik pored gola Radničkog

39. minut - Katai pogodio stativu Nova velika šansa za Crvenu zvezdu. Katai je pogodio stativu

28. minut - Delije napravile sjajnu atmosferu, ali i dalje bez golova Posle skoro pola sata igre, Crvena zvezda ima inicijativu, ali i dalje bez golova. Navijači domaćeg tima, kojih ima oko 40.000 su napravili sjajnu atmosferu 21. minut - Srnić šutira preko gola
17. minut - Vijeira promašio veliku šansu Velika šansa za Crvenu zvezdu, a Vijeira je sa svega nekoliko metara promašio prazan gol posle asistencije Kataija
13. minut - Petković promašio penal Penal je izveo Marko Petković, a njegov udarac je završio visoko preko gola
12. minut - Penal za Zvezdu

1. minut - Utakmica je počela Uoči utakmice navijači Crvene zvezde su isprozivali UEFA i FIFA zbog prijema Kosova u ove dve asocijacije

Crvena zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 51 bodom, dok je Radnički peti sa 35. Na tribinama ima skoro 40.000 navijača.

Fudbalerima Crvene zvezde je uoči početka utakmice uručen šampionski pehar.