Tim iz Mančestera ipak došao do pehara

(VIDEO) TROFEJ ZA CRVENE ĐAVOLE: Junajted posle preokreta slomio Palas i osvojio FA kup

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su engleski FA kup, pošto su večeras u Londonu posle produžetaka pobedili Kristal Palas 2:1.

> 00:00h

Utakmica je u regularnom delu završena 1:1. Junajted je ovim trijumfom sezonu završio sa osvojenim trofejom, a naredne sezone igraće u Ligi Evrope.

Junajted je bio u većem delu utakmice, a u prvom poluvremenu propustio je dve velike prilike preko Felainija u 25. i Martijala u 32. Felaini je imao šansu i u 52. minutu, ali je ponovo bio neprecizan. Kristal Palas je kaznio promašaje igrača Junajteda u 78. minutu. Strelac za Palas bio je Punčeon u 78. minutu. Junajted je izjednačio samo tri minuta kasnije preko Huana Mate.

Potom se ušlo u produžetke, a Junajted je od 105. minutu igrao sa fudbalerom manje pošto je isključen Smoling. Palas je dva minuta kasnije imao veliku priliku preko Gejla, ali je De Hea odlično intervenisao. Pobedu Junajtedu je doneo Lingard u 109. minutu.

Mančester je osvajanjem 12. FA kupa u klupskoj istoriji spasio sezonu, punu padova i ranog ispadanja iz Lige šampiona.