Aktuelni evropski šampion teškom mukom do pobede

(VIDEO) PIKE OBRADOVAO ŠPANCE I ŠAKIRU: Furija minimalcem protiv Češke krenula u odbranu titule

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je u Tuluzu selekciju Češke 1:0 (0:0) u meču prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Francuska 2016
> 19:40h

Jedini strelac na utakmici bio je Pike u 87. minutu. Španija je od početka meča bila bolji rival, ali je tek u finišu stigla do trijumfa. Na golu Češke briljirao je Peter Čeh, koji je nekoliko puta odlično intervenisao i zaustavljao udarce Španaca, pre svih Morate, Nolita i Silve. Česi su u drugom poluvremenu imali nekoliko šansi, ali je De Hea uspeo da sačuva svoju mrežu.

Španija brani evropsku titulu osvojenu pre četiri godine na EP u Ukrajini i Poljskoj. Hrvatska je juče u drugom meču prvog kola grupe D pobedila Tursku 1:0. U drugom kolu, koje je na programu 17. juna, sastaće se Španija - Turska i Češka - Hrvatska. TOK MEČA:

90+3. minut - Kraj utakmice Kraj utakmice. Španija je pobedila 1:0!

90+2. minut - Kakva odbrana De Hee Velika šansa za Češku, a De Hea je uspeo da zaustavi udarac Daride 90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta 87. minut - Španci vode! GOLLL!!! Španci vode golom Pikea. Inijesta je asistirao Pikeu, koji je postigao gol glavom
79. minut - Španci ponovo u ofanzivi Španci napadaju u finišu utakmice. Branioci titule pokušavaju da postignu gol u finišu utakmice, ali nema promene rezultata

73. minut - Nova šansa za Španiju Nova prilika za Španiju. David Silva je šutirao sa oko 16 metara, ali je lopta otišla pored gola 70. minut - Velika prilika za Đordija Albu Španci ponovo stižu do šanse. Alba je šutirao, a Čeh je poslao loptu u korner

65. minut - Česi se oslobodili pritiska Španaca

Česi su se otvorili u drugom poluvremenu. Češka sve ozbiljnije napada, Gebre Selasije je bio u odličnoj prilici posle kornera, ali je odbrana Španije uspela da interveniše, tačnije Fabregas je izbacio loptu sa gol linije. 57. minut - Prilika za Čehe Prva prilika za Češku u drugom poluvremenu. Hubnik je odlično šutirao, ali je De Hea još bolje reagovao i zaustavio je njegov udarac

47. minut - Treći korner Španaca za 90 sekundi Španci ofanzivni na startu drugog poluvremena. "Crvena furija" je izvela tri kornera za 90 sekundi, ali je odbrana Češke bila na visini zadatka

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - Prva šansa za Čehe Konačno šansa i za Čehe. Necid je šutirao, a siguran je bio De Hea.

40. minut - Čeh čuva Čehe Nova opasnost ispred Petera Čeha. Španci su u dva minuta imali dve dobre šanse, ali je Čeh uz pomoć odbrambenih igrača oba puta dobro intervenisao 37. minut - David Trezege: Španija pobeđuje 1:0

33. minut - Španci sve opasniji Španci sve bliži postizanju gola, dok se Češka dobro i organizovano brani. Međutim, i dalje nema golova. Još jedna opasna situacija ispred gola Čeha, ali je dobro intervenisala odbrana Češke

28. minut - I dalje bez golova, novi promašaj Morate

Španija ima više loptu više u svom posedu. Nova šansa za Moratu, koji šutira tik pored stative 16. minut - Morata zapretio Čehu Haunfran je proigrao Silvu koji je zavrnuo sa desne strane, ali je udarac Morate ipak odbranio Čeh.

13. minut - Češka preti iz kontri Španija ima veći posed lopte, ali je Češka zapretila kontrom preko Rosickog i Krejčija. Međutim, Ramos je dobro intervenisao
5. minut - Na tribinama je španski kralj Felipe

3. minut - Ovo je 100-ta utakmica Silve u dresu Španije

1. minut - Utakmica je počela

14.30 - Poznati su sastavi timova: Španija: De Hea - Huanfran, Pike, Ramos, Đordi Alba - Fabregas, Buskets, Inijesta - Silva, Nolito, Morata. Češka: Čeh - Kaderabek, Sivok, Hubnik, Limberski - Darida, Plašil - Gebre Selasije, Rosicki, Krejči - Necid. Španija brani titulu osvojenu pre četiri godine. Češka je pre četiri godine stigla do četvrtfinala.