Novi kiks ekipe iz Humske

(VIDEO) NOVI SAD UKLET ZA PARTIZAN: Rezervisti Spartaka srušili crno-bele

Fudbaleri Spartaka pobedili su Partizan sa 2:1 u meču 6. kola Superlige Srbije koji se igrao na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu.

> 03:44h

Spartak je poveo u 68. minutu golom Makarića, a izjednačio je Leonardo u 79. minutu. Pobedu subotičkom Spartaku doneo je Milić u 82. minutu. Subotičani igraju u Novom Sadu pošto stadion u Subotici ne ispunjava uslove za odigravanje superligaških utakmica. Pobedu Spartaku su doneli rezervisti Makarić i Milić koji su ušli u igru u drugom poluvremenu.

Partizan je u prvom kolu igrao sa Bačkom iz Bačke Palanke u Novom Sadu, a bilo je 0:0. Stadion u Novom Sadu je očigledno nesrećan za klub iz Humske.

Partizan je stigao do trećeg poraza ove sezone, a crno-beli su pokazali da se nalaze u velikoj krizi. Partizan je napadao u prvom poluvremenu, a najveće šanse imao je preko Mihajlovića i Đurđića, koji su bili neprecizni. Crno-beli su i u nastavku imali nekoliko prilika, preko Evertona i Radovića, ali nije bilo golova. Spartak je poveo u 68. minutu golom Makarića, koji je postigao gol sa oko 20 metara. Partizan je izjednačio u 78. minutu golom Leonarda kada je pogodio gol sa 17 metara. Spartak je pobedio golom Milića u 82. minutu, kada je iskoristio greške u odbrani Partizana i prebacio istrčalog golmana Bojana Šaranova.

Partizan je posle nepotpunog šestog kola sedmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Spartak drugi sa 12.

Nikolić: Katastrofalan rezultat u Novom Sadu Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić rekao je da je njegova ekipa današnjim porazom od Spartaka (1:2) napravila katastrofalan rezultat, ali da nije zaslužila da izgubi. "Katastrofalan rezultat, nismo zaslužili poraz, ali smo bezopasni. Teško stvaramo šanse i teško dajemo golove. Mnogo je posla pred nama. Primilo smo dva gola iz jedina dva pokušaja Spartaka. Primili smo golove posle velike greške našeg golmana i izgubljene lopte na sredini terena. Realizacija je katastrofalna. Idemo dalje, nastavljamo sa selekcijom igrača", rekao je Nikolić posle utakmice za televiziju Arenasport. Fudbaleri Partizana izgubili su danas od Spartaka u Novom Sadu sa 1:2, u utakmici šestog kola Super lige i pretrpeli treći prvenstveni poraz. Trener Spartaka Andrej Černišov rekao je da je zadovoljan što je ekipa iskoristila šanse. "Planirali smo da odigramo čvrsto u odbrani i da iskoristimo šanse ako se pojave. To smo uradili, iskoristili smo dve šanse, svaka čast igračima", rekao je Černišov. Tok meča: 90+6. minut - Kraj utakmice

90+2. minut: Balažic pokušava, ali je Janošević siguran među stativama

*sudija je produžio meč za 6 minuta

88. minut: Velika borba na terenu, nervoza u taboru Partizana, žuti karton za Božinova zbog prigovora

82. minut: GOLLLLLLL Spartak ponovo vodi, strelac je Nemanja Milić 2:1

79. minut GOOOOOLLLLL Leonardo izjednačio! 1:1

74. minut: KAKVA ŠANSA BALAŽICA, bio je najvišu u skoku, ali je lopta završila pored gola

73. minut: Još jedna izmena u crno-belom taboru, izlazi Ilić, ulazi Leonardo

69. minut: Izmena u Partizanu, umesto Mihajlovića na terenu je Vlahović

68. minut: GOOOOLLLLL Makarić za vođstvo domaćih 1:0

67. minut: Izmena u Spartaku, izlazi Mudrinski, u igri je Milić

63. minut: Žuti Karton: Danijel Farkaš

61. minut: Sjajan udarac Evertona, koji je uspešno "izboksovao" Šaranov

56. minut: Mihajlović izvodi prekid, Balažic pokušava glavom, ali ništa, lopta je završila pored gola

54. minut: Izmena u Partizanu, umesto Đuriđića, u igri je Stevanović

53. minut; Guzva pred golom Spartaka, ali ipak ništa, sudija je svirao ofsajd

53. minut: Izmena u Spartaku, umesto Torbice u igri je Makarić

52. minut; Pokušaj Mihalovića, šutira u donji levi ugao, ali pored stative

49. minut: Bez uzbuđenja na "Karađorđu"

Počelo je drugo poluvreme!

Pogledajte najzanimljivije trenutke iz prvog dela igre:

45. minut: Kraj prvog poluvremena!

43: minut: Žuti karton; Nikola Đurđić

41. minut: Bakljada Grobara na južnoj tribini "Karađorđa"

39. minut: Aplauz Grobara za pokušaj Vulićevića sa oko 20 metara, ali preko gola Šaranova

36. minut: Prvi šut ka golu Partizana, Mudrinski je sa više od 20 metara uputio atraktivan šut, ali preko gola

33. minut: Opet je Đurđić imao dobru loptu u posedu, ali ne i ideju kako da akciju realizuje u gol

31. minut: Nova prilika za Partizan, Đurđić je imao loptu, ali je odbrana Spartaka reagovala

26. minut: Prva šansa za Spartak, ali Vulićević izbacije loptu van terena

21. minut: Đurđić je opet dodao lepu loptu, ovog puta Radoviću koji je šutirao golmanu u naručje

19. minut: ŠANSA ZA PARTIZAN, Sjajna lopta Đurđića ka Mihajloviću, koji nije usepo da realizuje u pogodak

15. minut ŠANSA ZA PARTIZAN, ali uzalud, sudija je svirao ofsajd za Radovića

14. minut: Igra se odvija na strani terena domaće ekipe

10. minut: Paritisak crno-belih sve veći, ali bez uspeha

8. minut: Lopta je uglavnom u posedu Partizana, ali bez konkretnije prilike za sada

4. minut: Bez ijednog šuta u okvir gola na obe strane, Grobari sve glasniji

2. minut: Igra se mirno na sredini terena

Meč je počeo!

Partizan igra protiv Spartaka u Novom Sadu na stadionu "Karađorđe" i pokušaće da ostvari treću uzastopnu pobedu i popravi plasman na tabeli.

Crno-beli su vezali dve pobede od dolaska novog trenera Marka Nikolića i zauzimaju sedmo mesto na tabeli sa sedam bodova, dok je Spartak, koji je u prošlom kolu pobedom nad Bačkom (3:1) prekinuo niz od dva poraza, četvrti na tabeli sa devet bodova.

SASTAVI

SPARTAK: Janošević, Zhuk, Anđić, Pavićević, Mudrinski, Torbica, Ivanović, Bašanović, Farkaš, Ajuru Nnameka, Ćalasan

PARTIZAN: Šaranov, Vulićević, Balažic, Milenković, Miletić, Everton, Radović, Ilić, Mihajlović, Đurđić, Bojinov