Šampion nastavio pobednički niz u domaćem prvenstvu

(VIDEO) POBEDA ZVEZDE U SENCI NEREDA: Crveno-beli slavili u Novom Pazaru i zadržali vrh tabele

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima ekipu Novog Pazara 4:1 u meču 7. kola Superlige Srbije.

> 00:00h

Golove za crveno-bele postigli su Luković u 25. minutu sa penala, Orlandić u 32, Ruiz u 82. i Anđelković u 103. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Travandžić u 92. minutu.

Utakmicu je obeležio incident u drugom poluvremenu, kada je utakmica bila prekinuta na skoro 20 minuta posle nereda na tribinama, po isključenju fudbalera Zvezde Sikimića, koji je u pokušaju da dodje do lopte snažno šutnuo u glavu golmana Pazara Živkovića i povredio ga. Utakmica je zbog toga bila produžena 13 minuta. Crvena zvezda je meč završila sa igračem manje, pošto je Sikimić u 63. minutu dobio crveni karton.

U 23. minutu dosudjen je sporan penal za goste, posle kojeg su žestoko protestovali domaći igrači, stručni štab i navijači. Sudija Milan Ilić dosudio je penal kada je posle centaršuta Petkovića, loptu ispred Kange izbacio Stanojević, ali ga je tom prilikom zakačio nogom butini, posle čega je igrač Zvezde pao.

Penal je u 25. minutu iskoristio Aleksandar Luković. Posle velike greške domaćeg igrača Vasilića lopta je u 32. minutu došla do Orlandića, koji je istrčao sam ispred golmana i smestio je loptu u mrežu. Novi Pazar je imao šansu do kraja prvog poluvremena, ali nije bilo promene rezultata.

U drugom poluvremenu Novi Pazar je imao šanse preko Marića i Alivodića. U 63. minutu isključen je Sikimić pošto je u glavu snažno šutnuo golmana domaćeg tima i povredio ga. Živkoviću je pošla krv iz nosa i odveden je kolima hitne pomoći sa stadiona. Tada su domaći navijači ubacivali razne predmete na teren, a stolicama su gadjali Sikimića dok je izlazio sa terena, zbog čega je sudija prekinuo meč. Grupa fudbalera Zvezde je posle toga utrčala u svlačionicu. Posle skoro 20 minuta utakmica je nastavljena, a Zlatko Zečević stao je na gol domaćih.

Zvezda je povela sa 3:0 u 86. minutu, kada je posle solo prodora Srnića gol postigao Džon Ruis. Novi Pazar je smanjio na 3:1 u 93. minutu golom Travančića sa oko 20 metara. Konačan rezultat postavio je Andjelković u 103. minutu.

Zvezda je prva na tabeli sa 19 bodova, a Novi Pazar, koji je pretrpeo drugi uzastopni poraz, zauzima 11. mesto sa sedam bodova.

TOK UTAKMICE 104. minut - Kraj utakmice! Crvena zvezda je pobedila 4:1! 103. minut - GOLLLL! Zvezda vodi 4:1. GOLLL!!! Gol za Crvenu zvezdu postigao je Anđelković https://www.youtube.com/channel/UCqMU5kIyTNUVCHLZzndjs0w/videos 100. minut - Biće odigrano još 3 minuta

92. minut - Novi Pazar konačno stiže do gola GOLLL!!! Novi Pazar smanjuje na 3:1. Travandžić je sa oko 20 metara prevario Kahrimana

90. minut - Utakmica je produžena za 13 minuta 86. minut - GOLLLL!!! Zvezda vodi 3:0 Gol za Zvezdu. Ruiz se upisuje u strelce
80. minut - Utakmica je nastavljena posle prekida od 17 minuta 63. minut - Sikimić dobio crveni karton Crveni karton dobio je Sikimić koji je dobio direktan crveni karton jer udario golmana Novog Pazara Živkovića. Golman domaćeg tima je morao da napusti teren. Usledio je potom prekid, pošto su domaći navijači napali igrače gostiju. Opširnije OVDE
60. minut - Kanga dobio žuti karton zbog simuliranja penala 58. minut - I dalje bez promene rezultata Igra se odvija na sredini terena. Nema promena rezultata
46. minut - Počelo je drugo poluvreme II poluvreme
45+3. minut - Kraj prvog poluvremena 45. minut - Prvo poluvreme je produženo za 3 minuta 42. minut - Luković dobija žuti karton zbog simuliranja penala Luković pada u šesnaestercu Zvezde posle duela sa Stanojevićem, a Ilić daje žuti karton kapitenu gostiju 37. minut - Kahriman spasava Zvezdu Alivodić je dodao loptu Čečariću, koji je šutirao snažno, ali je Kahriman odlično intervenisao
35. minut - Nova baklja na terenu
32. minut - Zvezda vodi 2:0! Crvena zvezda vodi 2:0. Orlandić je iskoristio grešku odbrane domaćih i pogodio je mrežu Novog Pazara
30. minut - Velika prilika za Novi Pazar Novi Pazar nije iskoristio šansu posle greške golmana Zvezde Kahrimana. Intervenisala je odbrana Zvezde i izbacila loptu u korner
29. minut - Na tribine ulaze navijači Crvene zvezde 26. minut - Pazarci traže penal Čečarić je pao u duelu sa Rendulićem, a sudija Milan Ilić nije se oglasio ovaj put.
25. minut - Zvezda vodi 1:0!!!! Luković je precizan sa 11 metara. Zvezda vodi 1:0!
22. minut - Penal za Zvezdu Kanga je iznudio penal za Zvezdu. Stanojević je zadržao nogu posle ispucavanja lopte i nakon toga udario Kangu. Sudija je procenio da je to faul i pokazao na belu tačku. Usledili su žestoki protesti Novopazaraca, ali promene odluke nije bilo.
14. minut - Prvi udarac igrača Zvezde ka golu Pazaraca Kanga je prvi zapretio domaćinu. Pokušao je sa dvadesetak metara, njegov šut je završio pored gola 8. minut - Prvi incidenti na terenu Nekoliko baklji ubačeno je na teren. Navijači Novog Pazara ubacili su pirotehnička sredstva na teren.

1. minut - Utakmica je počela Sastavi: NOVI PAZAR: Živković, Vasilić, Stanojević, Tintor, Marić, Mutavdžić, Micevski, Dimitrijević, Travančić, Alivodić, Čečarić. ZVEZDA: Kahriman, Petković, Luković, Rendulić, Anđelković, Donald, Poletanović, Kanga, Ruiz, Mouče, Orlandić.