Kvalifikacije za Mundijal u Rusiji

(VIDEO) ORLOVI KRENULI REMIJEM KA SP: Srbija gubila, pa vodila, a na kraju podelila bodove sa Irskom

Fudbalske reprezentacije Srbije i Republike Irske igrale su bez pobednika 2:2 u meču prvog kola grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

> 00:00h

Irska je povela golom Hendrika u 3. minutu, a Srbija je izjednačila pogotkom Kostića u 62. Srbija je povela u 69. minutu sa penala, a strelac je bio Tadić. Konačan rezultat postavio je Marfi u 81. minutu.

Utakmica je odigrana pre 10.000 navijača na stadionu Rajko Mitić u Beogradu. Austrija je u gostima pobedila Gruziju 2:1, dok je Vels bio siguran protiv Moldavije 4:0. Naša selekcija će naredni meč odigrati 6. oktobra u Kišinjevu protiv Moldavije.
Srbija je loše ušla u utakmicu i primila gol već u trećem minutu. Strelac za goste bio je Hendrik. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata. Srbija je zaigrala angažovanije u drugih 45 minuta i za samo 7 minuta stigla do preokreta. Prvo je Kostić u 62. minutu doneo izjednačenje Srbiji, a šest minuta kasnije isti igrač je iznudio penal za naš tim. Precizan sa penala bio je Tadić u 69. minutu. U 72. minutu Andrija Pavlović je mogao da reši meč, ali je pogodio prečku. Irci su stigli do izjednačenja u 81. minutu golom Marfija. Novu stopostotnu šansu za naš imao je
Branislav Ivanović u 85. minutu, ali je intervenisala odbrana Iraca.

TOK UTAKMICE 94. minut - Kraj utakmice Srbija i Irska igrale su 2:2. 90. minut - Igraće se još 3 minuta

85. minut - Velika prilika za Srbiju Velika šansa za našu selekciju. Ivanović je ostao sam ispred golmana Irske, ali je neko od gostujućih igrača izbacio loptu sa gol linije. 81. minut - GOLLL!! Irci stižu do izjednačenja

80. minut - Nova prilika za Irce Irska je imala veliku šansu, ali je Rajković uspeo da zaustavi udarac i pošalje loptu u korner 72. minut - Kakva šansa za Srbiju! Velika šansa za Pavlovića, koji je sa svega nekoliko metara pogodio prečku! Mladenović je šutirao sa oko 18 metara, a golman gostiju je kratko odbio loptu. Pavlović je neometan sa svega nekoliko metara pogodio prečku. 69. minut - GOLLLLL!!!! Srbija vodi 2:1! Tadić je precizan sa 11 metara. Srbija vodi 2:1!
68. minut - Penal za Srbiju! U kaznenom prostoru Irske oboren je Kostić, a Kasai je bez razmišljanja pokazao na penal 62. minut - GOLLLL!!! Srbija stiže do izjednačenja! Ivanović je centirao s desne strane, Tadić je prosledio do Kostića, koji je zatresao protivničku mrežu.
53. minut - Srbija traži penal Fudbaleri i navijači Srbije su od mađarskog sudije tražili penal. Mladenović je centrirao sa leve strane, a lopta je prvo pogodila Kolemana u leđa, pa u ruku. Igrači Srbije su tražili penal, ali je sudija pokazao da se meč nastavi 46. minut - Počelo je drugo poluvreme Počelo je drugo poluvreme. Bez promena u sastavima dva tima

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena Srbija gubi od Irske 1:0, dok Vels na poluvremenu vodi protiv Moldavije 2:0

45. minut - Velika prilika za Srbiju Srbija je imala šansu da u finišu prvog poluvremena dođe do izjednačenja. Tadić je centirao sa desne strane, a golman Irske je kratko odbio loptu do Mitrovića, koji se nije snašao iako je bio sam. Brzo je potom intervenisala odbrana gostiju i otklonila je opasnost 37. minut - Rajković siguran na golu Irska je došla do šanse. Stvorila se gužva u našem šesnaestercu, a Rajković je odlično obranio posle udarca jednog gostujućeg igrača

32. minut - Nova šansa za Srbiju Posle kornera sa leve strane nastala je gužva u šesnaestercu Irske, a onda je Nastasić posle gola gostiju

22. minut - Srbija nastavlja sa napadima, teren očajan Teren je očajan na stadionu Rajko Mitić. "Orlovi" sve opasniji. Kostić je šutirao iskosa sa desne strane, ali je njegov udarac izblokiran. Samo minut kasnije nova šansa za Kostića, ali je ovog puta odlično intervenisao irski golman

17. minut - Dobra akcija Tadića Tadić je posle dobre akcije srpskog tima šutirao iskosa sa oko 20-ak metara, ali je Rendolf zaustavio njegov udarac 15. minut - Šapić veruje u plasman našeg tima na SP

9. minut - Srbija nastavila sa napadima Dobra akcija Srbije, ali slaba realizacija. Kostić je centrirao sa levog krila, ali to nisu iskoristili ostali naši igrači koji su se zbunili pred protivničkim golom 6. minut - Mitrović šutira preko gola Srbija je krenula ofanzivnije prema golu Iraca, a Mitrović šutira preko gola sa oko 20 metara 3. minut - Irska vodi 1:0! Irci su poveli golom Hendrika u trećem minutu. Rajković je odbio loptu posle slobodnog udarca koji je izveo O'Šej. Irci su ponovo došli do lopte i vratili je u peterac Srbije. Mitrović je promašio loptu, a onda se ona odbila do Hendrika. On je sa oko 18 metara šutirao prema golu Rajkovića, a lopta je pogodila Ivanovića i prevarila golmana Srbije.

1. minut - Utakmica je počela 20:40 - U toku je intoniranje himni dve zemlje

20:30 - Na tribinama oko 5.000 navijača

20:28 - Aleksandar Šapić podržao fudbalere Srbije

20:25 - Muslin igračima: Dajte sve za pobedu Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Slavoljub Muslin izjavio je da će poručiti igračima uoči početka meča da daju sve od sebe da dođu do pobede 20:15 - Mali broj navijača na stadionu

20:10 - Irci i Srbi treniraju na Marakani

20:05 - Poznati su sastavi timova: Srbija: Rajković, Ivanović, Nastasić, Vuković, Rukavina, Gudelj, Milivojević, Mladenović, Kostić, Tadić, Mitrović. Republika Irska: Rendolf, Koleman, O'Šej, Kif, Vord, Hendrik, Brejdi, Vilan, Meklin, Long, Volters.

19:50 - Austrija pobedila Gruziju u gostima Fudbaleri Austrije pobedili su u gostima selekciju Gruzije 2:1.

19:15 - Srbija kao samostalna država i Irska igrale su tri meča Srbija je kao samostalna država odigrala tri meča protiv Republike Irske. Sva tri meča bila su prijateljska.24. maja 2008. bilo je 1:1. Gol za Srbiju postigao je Pantelić, a za Irce Keog. 15. avgusta 2012. bilo je 0:0, a Srbija je u martu 2014. pobedila 2:1. Long je doveo u Irce u vođsto u 8. minutu. Srbija je do izjednačenja stigla autogolom Mekartnija u 48. Pobedu "orlovima doneo je Đorđević u 60. minutu.
Fudbalska reprezentacija Srbije kreće u novi ciklus kvalifikacija sa željom da se posle godina neuspeha konačno nađe na jednom velikom takmičenju. "Orlove" vodi novi selektor Slavoljub Muslin, kao i sa velikim motivom i željom da konačno iskažu svoj kvalitet i obraduju naciju. Pored Srbije i Irske, u našoj grupi se nalaze još Austrija, Vels, Moldavija i Gruzija.

"Dobro smo radili i spremali se, nemamo kadrovskih problema, orni smo za početak kvalifikacija. Svi jedva čekamo duel sa Ircima, nadam se da ćemo krenuti uz dobru igru i pobedu. Imamo nameru da se iskupimo za rezultate iz prošlosti, iako smo ih zaboravili", rekao je Muslin. Direktan plasman na SP obezbediće pobednici devet kvalifikacionih grupa. Osam najbolje drugoplasiranih selekcija ići će u baraž. Pobednici baraža obezbediće plasman na SP.